Powerurlop.pl – rozwiązujemy problem zarządzania urlopami [startup]

W ramach kolejnego wpisu z cyklu “Pokaż #startup” przedstawiamy projekt PowerUrlop.pl autorstwa firmy cyberstudio. PowerUrlop.pl chce pomóc zarządzać urlopami w firmie zachowując przy tym zgodność z przepisami prawa pracy. 

Jak opiszecie swój projekt w 100 słowach?

Serwis PowerUrlop.pl pl to internetowa platforma dedykowana zarządzaniu urlopami w małej firmie. Wnioskowanie, przydzielanie i naliczanie urlopu jest dzięki niej zautomatyzowane. System informatyczny dostosowany do polskiego prawa czuwa, aby nie popełnić błędu.

ekran 2014-12-10 o 06.44.25

[pullquote type=”right”]Atutem naszego projektu jest na pewno prostota rozwiązania, nieskomplikowana intuicyjna obsługa, niska cena[/pullquote]Każdy pracownik firmy może mieć całodobowy wgląd do serwisu i zarządzać swoimi wnioskami urlopowymi z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Może także śledzić historię złożonych wniosków, przeglądać kalendarz firmowy z naniesionymi urlopami współpracowników, co ułatwia sporządzanie planu urlopów. Usługa dostępna jest w przystępnej cenie, w abonamencie miesięcznym bądź rocznym. Dodatkowa zachęta to możliwość przetestowania systemu przez zakupem abonamentu, bez żadnych zobowiązań przez 30 dni.

Skąd pomysł?

W naszej firmie brakowało programu do zarządzania urlopami. Nie chcieliśmy korzystać z gotowych systemów, bo to zwykle cały pakiet kadrowo-płacowy. Ośmio- czy 10-osobowy zespół nie potrzebował tak rozbudowanego rozwiązania. Zdecydowaliśmy, że napiszemy program, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, który szybko w prosty sposób będzie rozwiązywał konkretny problem, jakim było zarządzanie urlopami w cyberstudio. Powstał „prototyp” w wersji mini. Rozwiązanie sprawdziło się u nas w firmie i jak najbardziej zdało egzamin. Uznaliśmy, że projekt jest ciekawy, i co najważniejsze użyteczny, więc postanowiliśmy go udostępnić szerszej grupie odbiorców.

Jak wygląda Wasz zespół? W jakim stopniu korzystacie z usług firm zewnętrznych?

Pracujemy w ośmioosobowym zespole. Do prac nad projektem wykorzystujemy nasze autorskie rozwiązania i wewnątrzagencyjne produkty, które rozwijaliśmy przez ostatnie lata.

Co jest Waszym atutem? Jaki problem rozwiązujecie?

Atutem naszego projektu jest na pewno prostota rozwiązania, nieskomplikowana intuicyjna obsługa, niska cena. Zarządzanie urlopami staje się proste, ułatwia planowanie własnego urlopu i sporządzanie planu urlopów.
System wysyła też mailowe powiadomienia o każdej zmianie statusu wniosku (np. o zgodzie bądź odmowie przyznania urlopu wraz z komentarzem), umożliwia też generowanie okresowych raportów.
Jak już wspomnieliśmy, PowerUrlop rozwiązuje problemy zarządzania urlopami pracowników w mikro i małych firmach. Sprawdzi się w przedsiębiorstwach zatrudniających do 50 osób, mamy pakiety dla 10, 25 i 50 użytkowników. Co nie znaczy że w dużej firmie się nie sprawdzi, zakładamy jednak że w większości posiadają oni już własne systemy. Jeśli nie to mamy dla takich firm także ofertę dedykowaną pod klucz nawet z dedykowaną instalacją u Klienta.

Kto jest Waszą najważniejszą konkurencją? Jakie widzicie bariery w rozwijaniu Waszego projektu?

W ostatnim roku pojawiły się na rynku podobne rozwiązania. Nasz produkt stawia na prostotę, i co ważne dla rodzimych firm, zostało przygotowane w zgodzie z obecnym kodeksem pracy.
Główna bariera, jaką chcemy pokonać, to na pewno trudny dostęp do potencjalnych klientów. Chcielibyśmy trafić do naszych firm docelowych i przekonać je, że nasz produkt jest dla nich optymalnym rozwiązaniem. PowerUrlop jest wręcz idealnym narzędziem dla firm o charakterze startupowym!

Czy szukacie partnera, który pomógłby rozwijać projekt?

Zarządzanie urlopami jest zaledwie kroplą w morzu potrzeb małych przedsiębiorstw, lecz aby stworzyć rozwiązania, które będą wychodzić im naprzeciw potrzebny jest kapitał.
Na pewno chcielibyśmy znaleźć partnera biznesowego, który pomógłby nam rozwijać nasz projekt.

Jaki macie model biznesowy i do kogo chcecie docierać?

Chcemy zarabiać na sprzedaży abonamentowej naszej usługi. Oferujemy plany miesięczne oraz roczne. Co więcej staramy się tak ustawić ceny, aby każdy młody zespół było stać na tę wygodę.
Z naszym produktem chcemy dotrzeć do mikro-, małych i średnich firm, do startupów, które chcą się rozwijać, ale nie chcą inwestować wielkich pieniędzy w tego typu rozwiązania. Chcemy dotrzeć do osób, które myślą o założeniu własnej działalności, mają w zamiarze zatrudniać pracowników i co za tym idzie będą potrzebować takiego rozwiązania, jak PowerUrlop. Nasz cel, to głównie firmy polskie, ponieważ program jest dostosowany do rozwiązań prawnych obowiązujących w Polsce.

Jak definiujecie swój cel biznesowy na najbliższe pół roku?

Chcemy aby projekt stał się rentowny i liczymy zainteresowanie ze strony inwestycyjnej, być może uda się wydzielić ten projekt jako osobny podmiot.

Jakie są Wasze plany rozwojowe?

PowerUlrop jest wynikiem prac rozwojowych naszej aplikacji abeon, która pozwala na rozwijanie kluczowej funkcjonalności związanej z urlopami, bez skupiania się na aspektach czysto technologicznych.

Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojego projektu na łamach e-biznes.pl zapraszamy do wypełnienia formularza na e-biznes.pl/startup.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry