Powłoki antyrefleksyjne w okularach

Powłoka antyrefleksyjna w okularach jest coraz częściej poszukiwanym rozwiązaniem. Nic dziwnego, w końcu mocno poprawia widzenie, zmniejsza zmęczenie oczu i sprawia, że nawet same okulary wyglądają atrakcyjniej.

Powłoki antyrefleksyjne w okularach 1
źródło zdjęcia: pixabay.com

Właściwości powłoki antyrefleksyjnej

Wyżej wymienione walory to efekt właściwości powłoki antyrefleksyjnej, które pozwalają na redukcję odbić na powierzchni soczewek okularów, zarówno w ich przedniej, jak i tylnej części. Tym samym ostrość widzenia zostaje zoptymalizowana, ale nie kosztem rozproszenia uwagi. Owa zaleta zostanie doceniona przez użytkownika okularów z powłokami antyrefleksyjnymi szczególnie w nocy. Dodatkowym „efektem ubocznym” jest to, że dzięki temu okularowe soczewki stają się prawie niewidocznie.

Soczewki okularów, które mają mniejszy wpływ na wygląd twarzy to:

  • lepsza widoczność oczu
  • wyższa estetyka
  • łatwiejszy kontakt wzrokowy


Powłoki antyrefleksyjne są szczególnie korzystne w przypadku soczewek, które odbijają więcej światła niż zwykłe soczewki. Być może nie wiesz też, że powłoki antyrefleksyjne ułatwiają czyszczenie okularów, zapobiegając przywieraniu do soczewek oleju, wody i brudu.

Więc nie tylko odgrywają ważną rolę w tym, jak widzisz, jak wyglądasz i jak bardzo się męczą Twoje oczy, ale niosą tak rozliczne zalety, iż właściwie odpowiedź na pytanie o to, czy ich zakup na https://www.hoyavision.com/pl/ bądź od innego renomowanego producenta to mądra inwestycja, jest oczywista.

Powłoki antyrefleksyjne – inne, ważne informacje

Oto kilka mało znanych, ale ważnych korzyści, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiasz się nad ulepszeniem swoich soczewek, z pomocą wysokiej jakości powłoki antyrefleksyjnej.

Powłoki te poprawiają sposób patrzenia na świat, umożliwiając przepuszczenie większej ilości światła przez soczewkę przy jednoczesnym wyeliminowaniu odblasków, dzięki czemu masz lepszą widoczność – w pracy, w klasie, w domu i za kierownicą. Co więcej, antyrefleksy chronią Twoje okulary przed zarysowaniami i smugami, dzięki czemu soczewki będą Ci służyć dłużej, w lepszym stanie. Oznacza to, że będziesz rzadziej wymieniał soczewki, co może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Na koniec warto wspomnieć, iż powłoki antyrefleksyjne mogą również pomóc chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Opcjonalnie, na tylnej stronie soczewek można dodać dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, aby jeszcze bardziej kompleksowo chronić oczy przed promieniami UV odbijanymi od powierzchni, takich jak chodniki, okna czy inne otaczające nas obiekty.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry