Pożyczki gotówkowe przez internet – w jaki sposób uzyskać?

Szukając dodatkowej gotówki przez internet, mamy tak naprawdę szereg możliwości, z których możemy skorzystać. Do dyspozycji mamy bowiem zarówno bankowe kredyty gotówkowe, pozabankowe pożyczki ratalne, jak również pożyczki krótkoterminowe z jednorazową spłatą. Którą pożyczkę wybrać, która opcja okaże się najkorzystniejsza?

Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od tego, jakiej kwoty pożyczki gotówkowej potrzebujemy i w jakim czasie zamierzamy ją spłacić.

Pożyczki gotówkowe przez internet – w jaki sposób uzyskać? 1

Duża pożyczka gotówkowa przez internet

Szukając pożyczki w wysokości powyżej kwoty 10 000 czy 15 000 zł zdecydowanie warto rozpocząć swoje poszukiwania od ofert bankowych. Otóż takie oferty na pewno będą cechować się niższymi kosztami w zestawieniu z ofertami pozabankowymi. Choć należy jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że koszty tych ostatnich zdecydowanie zmalały w ciągu ostatnich kilku lat. Na co znaczący wpływ miały różnego rodzaju regulacje, choćby w postaci znaczącego obniżenia kosztów pozaodsetkowych. Dzięki temu, koszty tego rodzaju pożyczek nie są już tak wysokie, jak miało to miejsce jeszcze choćby przed kilkoma laty. Szczególnie jeśli mówimy tutaj o pożyczkach w wysokości do 10 000 zł.

Nie mniej jednak bankowe kredyty gotówkowe mogą okazać się zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mamy w planie pożyczyć większą kwotę gotówki. W przypadku banków wysokość pożyczki gotówkowej udzielanej całkowicie przez internet najczęściej wynosi maksymalnie do 20 000 zł. Jeżeli zależy nam na większej kwocie, to wniosek o taką pożyczkę również złożymy przez internet. Bez większych przeszkód większość formalności będziemy mogli również przeprowadzić online, choć nie we wszystkich bankach procedury są identyczne.

Według danych, które podaje portali Banki24, w przypadku większych pożyczek, których wysokość przekracza 20 000 zł, konieczne będzie sfinalizowanie formalności bezpośrednio najbliższej w placówce banku, w którym staramy się o uzyskanie kredytu lub pożyczki.

Opcja pozabankowa – plusy i minusy

Jak wspomnieliśmy na wstępie, większość opcji pozabankowych to korzystne rozwiązania pod względem kosztów. Wysokość prowizji czy oprocentowania nie jest znacząco wyższa od ofert, które mają do zaoferowania banki. Przy większych kwotach, te koszty faktycznie mogą być większe. Jeśli jednak nie zależy nam na dużej pożyczce, a mamy w planie pożyczyć np. kilka tysięcy złotych to warto przeanalizować dostępne oferty pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi. Pomogą nam w tym kalkulatory pożyczkowe, zamieszczone na stronach internetowych, większości firm udzielających tego rodzaju pożyczek. Po wprowadzeniu kwoty pożyczki oraz okresu spłaty, na stronie zostanie wyświetlona informacja o wysokości raty miesięcznej i łącznym koszcie pożyczki. Warto pod tym kątem analizować różnego rodzaju rankingi czy porównania pożyczek ratalnych, które dostępne są w internecie: https://www.banki24.com.pl/pozyczki-na-raty/

Choć większość firm udzielających pożyczek pozabankowych przez internet, udziela kwot nie większych niż 15 000 zł. To jednak warto nadmienić, że niektóre firmy z sektora pozabankowego udzielają wysokich kwot pożyczek, do tego całkowicie przez internet. Najlepszym przykładem tego niech będzie oferty takich firm jak Wonga czy Smartney (nawet do 60 000 zł). Tu jednak olbrzymią rolę odgrywa zdolność kredytowa klienta docelowego. Jeśli jest ona bardzo dobra i na drodze nie ma przeszkód w postaci negatywnej historii kredytowej w BIK czy negatywnych wpisów w rejestrach dłużników, to szansa na uzyskanie takiego finansowania całkowicie online jak najbardziej jest realna.

Pożyczki krótkoterminowe – czy warto?

Tego rodzaju pożyczki najczęściej są spłacane w ciągu 30 czy 60 dni, a cała pożyczona kwota spłacana jest jednorazowo. Jest to opcja, która może się sprawdzić w przypadku osób, które nie chcą wiązać się długoterminową umową, a zaciągnięte zobowiązanie planują spłacić w możliwie najkrótszym czasie. Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść pożyczek krótkoterminowych, są również promocyjne oferty, w ramach których taką pożyczkę możemy uzyskać bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która dysponuje taką promocją, a następnie terminowo (najczęściej w ciągu 30 dni) zwrócić całą pożyczoną kwotę.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry