Pożyczki pozabankowe – Bez BIK i KRD oraz minimum formalności

Oferta produktów finansowych jest na tyle szeroka, że tak naprawdę każdy jest w stanie wybrać propozycję idealnie odpowiadającą konkretnemu zapotrzebowaniu. Jednocześnie wyraźnie widać znaczny wzrost zainteresowania produktami pozabankowymi. Coraz więcej osób szuka alternatywy dla kredytu bankowego i znajduje ją w postaci pożyczki pozabankowej.

Czym różni się kredyt bankowy od pożyczki?

Pożyczki pozabankowe - Bez BIK i KRD oraz minimum formalności 1Podstawowa różnica wynika wprost z faktu, gdzie można zaciągnąć dane zobowiązanie finansowe. Kredyt bankowy, jak sama nazwa wskazuje, będzie dostępny wyłącznie w instytucjach bankowych podlegających prawu bankowemu oraz kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. To ma swoje konsekwencje w postaci dość rygorystycznego podejścia do weryfikacji wniosków kredytowych. Osoby z niskim scoringiem punktowym w BIK, zadłużeniami odnotowanymi w bazach gospodarczych bądź bezrobotni nie są na tyle wiarygodnymi kredytobiorcami, aby otrzymać kredyt.
Z kolei pożyczki pozabankowe mogą być udzielane przez nawet w trudnej sytuacji, dobrym przykładem jest serwis https://concash.pl/. W tym przypadku nie obowiązują przepisy prawa bankowego, więc pożyczkodawcy mają znacznie większe możliwości elastycznego podejścia do potencjalnych pożyczkobiorców. Z tego też powodu nawet nieciekawa historia kredytowa, długi czy brak stałych dochodów nie muszą przekreślać szans na otrzymanie wnioskowanej kwoty pożyczki.

Dla kogo jest dostępna pożyczka pozabankowa?

Mówiąc w skrócie, to w zasadzie dla każdej pełnoletniej osoby posiadającej obywatelstwo polskie. W wielu przypadkach do zaciągnięcia zobowiązania finansowego w formie pożyczki wystarczy legitymizowanie się dowodem tożsamości wystawionym przez stosowny urząd w naszym kraju. Owszem, czasami sprawdzane są bazy BIK czy KRD, jednak nawet niekorzystne informacje w nich zawarte niekoniecznie spowodują odmowę przyznania pożyczki. Czasami trzeba się tylko liczyć z dodatkowymi zabezpieczeniami dla pożyczkodawcy. Bardzo popularną formą ochrony interesów instytucji albo osób prywatnych decydujących się na udzielenie pożyczki komuś, kto znajduje się w dość nieciekawej kondycji finansowej będzie pożyczka pod weksel bądź pożyczka pod zastaw.

Pożyczki pozabankowe – walory tego produktu finansowego

Lista zalet pożyczek pozabankowych okazuje się dość długa i stąd nieustannie rosnąca popularność tego rozwiązania.

•    Duża dostępność

To zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet pożyczki. Mogą z niej skorzystać nie tylko ci, którym zależy na czasie, ale przede wszystkim osoby z określonymi problemami finansowymi bądź niestabilną sytuacją zawodową. Przeszkodą nie będzie brak stałego zatrudnienia, niskie albo nieregularne dochody, a nawet zadłużenie. Co więcej, na pożyczkę pozabankową mogą także liczyć osoby mające zajęcia komornicze. W każdym razie ci, którzy spotkali się z odmową przyznania kredytu bankowego mają spore szansę na uzyskanie pożyczki.

•    Elastyczne podejście do klienta

W związku z tym, że instytucje pozabankowe lub osoby prywatne nie są zobligowane do przestrzegania przepisów prawa bankowego, to mogą sobie pozwolić na ustalenie mniejszych wymagań wobec pożyczkobiorców. To w dużym stopniu poszerza krąg osób weryfikowanych pozytywnie. Każdy przypadek traktowany jest też w sposób indywidualny.

•    Szeroka oferta

Warto podkreślić, że obecnie dostępne są nie tylko chwilówki na krótki okres spłaty oraz niezbyt wysoką kwotę zobowiązania finansowego, ale również pożyczki długoterminowe. To bardzo ważna wiadomość dla potencjalnych pożyczkobiorców, ponieważ pożyczka długoterminowa okazuje się idealną alternatywą dla tradycyjnego kredytu bankowego. Sumy pożyczek mogą być naprawdę wysokie i wiążą się oczywiście ze znacznie wydłużonym harmonogramem spłat.

•    Inne formy zabezpieczenia dla pożyczkodawców

O ile dla banków kluczowe są zapisy w bazie BIK, w bazach gospodarczych, jak KRD czy też zaświadczenia z pracy i o zarobkach, to z punktu widzenia pożyczkodawcy znacznie skuteczniejszym sposobem ochrony własnych interesów będzie wystawienia weksla albo udzielenie pożyczek pod zastaw. W razie naruszenia przez pożyczkobiorcę postanowień umowy właśnie weksel lub zastaw na nieruchomość będzie pozwalał na wyegzekwowanie od niego określonej kwoty zadłużenia.

•    Bezproblemowe i szybkie załatwienie pożyczek

Niektóre osoby decydują się na pożyczkę pozabankową ze względu na łatwość i szybkość jej uzyskania. W banku nie ma szans, aby załatwić kredyt od ręki, a żmudne i czasochłonne procedury mogą naprawdę zniechęcić. Konieczność dostarczania różnego rodzaju potwierdzeń dotyczących pracy i zarobków, a także weryfikowanie potencjalnego kredytobiorcy w bazach znacznie wydłuża czas oczekiwania na ostateczną decyzję. Niezbędne jest nawet precyzyjne określenie celu, na jaki zostaną przeznaczone uzyskane pieniądze.
Pożyczka pozabankowa oznacza jasne i znacznie uproszczone procedury. Niekiedy wystarczy jedynie przedstawić dowód tożsamości, a w przypadku pożyczki bezgotówkowej dostarczyć numer konta bankowego.

•    Wygodne pożyczki online

Komfort załatwienia pożyczki ma kolosalne znaczenie, więc możliwość uniknięcia tracenia czasu na dojazdy do placówki stacjonarnej stanowi wyjątkowy walor. Warto wyraźnie podkreślić, że wszystkie formalności związane z pożyczką pozabankową załatwia się przez internet. Taka forma nie tylko przyspiesza całą procedurę, ale przede wszystkim jest niezwykle wygodna.
Internet stał się też głównym źródłem, w którym można znaleźć pożyczkę najbardziej dopasowaną do indywidualnych potrzeb, wnioskować o nią oraz szybko cieszyć się z pieniędzy na koncie.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry