Pracownicy z Ukrainy – sprawdź, co mogą zaoferować Twojej firmie!

Pracownicy z Ukrainy cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Ich skromne wymagania finansowe, pracowitość oraz chęć poznawania naszego języka i kultury sprawiły, że są coraz chętniej zatrudniani w Polsce. Pracownicy z Ukrainy pojawiają się w naszym kraju zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy uzupełniają braki kadrowe w sektorze turystyki i usług i nie tylko. Dlaczego warto zatrudnić w swojej firmie pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy mają mniejsze wymagania od Polaków

Pracownicy z Ukrainy – sprawdź, co mogą zaoferować Twojej firmie! 1Jedną z najważniejszych zalet pracowników z Ukrainy są ich dużo mniejsze wymagania finansowe niż w przypadku Polaków. Pracownicy z Ukrainy chętnie podejmują pracę także w zawodach mało popularnych w naszym kraju. Nie boją się przy tym cięższej pracy oraz są zmotywowani, aby zwiększyć swoje zarobki. Z tego powodu chętnie biorą więc nadgodziny, pracują w systemie zmianowym oraz są mniej wymagający w stosunku do pracy od Polaków.

Pracownicy z Ukrainy postrzegają bowiem Polskę za kraj Zachodu. Chętnie przyjeżdżają tu do pracy, gdyż nasze zarobki są dla nich bardzo atrakcyjne. Polska zachęca naszych wschodnich sąsiadów także swoją stabilną sytuacją polityczną, rozwijającą się ekonomią oraz dużymi możliwościami. Nic więc dziwnego, że pracownicy z Ukrainy bardzo doceniają zatrudnienie w naszym kraju oraz starają się pracować tak, aby ich pracodawca był z nich w 100% zadowolony.

Pracownicy z Ukrainy są wykwalifikowani i pracowici

Osoby przyjeżdżające do pracy w Polsce z Ukrainy poszukują jednak nie tylko pracy fizycznej, w której nie są wymagane specjalistyczne wykształcenie oraz kwalifikacje. Pracownicy z Ukrainy to bowiem także wykształceni oraz wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy są w stanie doskonale sprawdzić się także w pracy w zawodach wymagających od swoich pracowników odpowiednich umiejętności.

Ogromną zaletą Ukraińców, która jest szczególnie doceniana przez polskich pracodawców, są ich chęci oraz duża motywacja do pracy. Pracownicy z Ukrainy chętnie uczą się bowiem naszego języka, poszerzają swoją wiedzę oraz kwalifikacje, a to wszystko po to, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby swoich pracodawców. Nasi wschodni sąsiedzi pozwalają więc na zapełnienie braków kadrowych na stanowiskach, z których Polacy w poszukiwaniu lepszych zarobków wyemigrowali już na Zachód Europy.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy jest proste i bezpieczne

Pracownicy z Ukrainy mogą zostać zatrudnieni w naszym kraju w oparciu o uproszczone procedury. W ich przypadku nie ma więc konieczności uzyskania pozwolenia na pracę oraz przeprowadzenia testu rynku pracy. Formalnością, której dopełnienia musi dopełnić pracodawca, jest jednak sporządzenie oświadczenia o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy.

Osoby, które chcą szybko i sprawnie znaleźć oraz zatrudnić w swojej firmie Ukraińców, powinni skorzystać z usługi pracownicy z Ukrainy w GiGroup.com, która wyręczy ich we wszystkich formalnościach.  Jedynym ograniczeniem, zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i dla ich polskich pracodawców, jest jednak czas zatrudnienia. Pracownicy z Ukrainy w naszym kraju nie mogą być bowiem zatrudnieni na dłużej niż 6 miesięcy w ciągu roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top