Profesjonalizm i funkcjonalność. Sprawdzone pomysły na aranżację biura

Zwykle przebywamy w biurze przez osiem godzin dziennie, czasem nawet dłużej. Warto, aby był to czas spędzony w miłym otoczeniu. Dobrze urządzone biuro może nie tylko umilić nam pracę, ale również pełnić funkcję czysto praktyczną. Stylowa aranżacja zwiększa wrażenie profesjonalizmu, a odpowiednio dobrane dekoracje sprawiają, że działamy szybciej i jesteśmy bardziej produktywni. Oto kilka sprawdzonych pomysłów, które warto wykorzystać przy urządzaniu stanowiska pracy.

Profesjonalizm i funkcjonalność. Sprawdzone pomysły na aranżację biura 1
fotolia.com, 177939162 | Autor: virtua73

Niektóre elementy aranżacyjne mogą pobudzać naszą kreatywność oraz produktywność. Ważne, aby były stylowe, spójne ze sobą, oraz dopasowane do charakteru branży, w której pracujemy. Jednym z najważniejszych drobiazgów, których nie powinno zabraknąć w żadnej firmie, jest roślinność. Naturalna zieleń nie tylko przełamie monotonny wystrój oraz zadziała relaksująco na nasz umysł, ale również zapewni lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Wśród szczególnie polecanych gatunków znajdują się: paprotka, skrzydłokwiat oraz filodendron. Pochłaniają one z powietrza szkodliwe substancje, dzięki czemu działają oczyszczająco. Przy wyborze roślin zachowajmy jednak umiar.

Kolejnym istotnym elementem każdego biura są obrazy. Zdecydowanie lepiej postawić na nowoczesną formę sztuki, niż reprodukcje znanych dzieł, które mogą wyglądać kiczowato. Wśród najbardziej popularnych alternatyw, prym wiodą fotografie na płótnie oraz fototapety, które doskonale prezentują się w przestrzeniach biurowych. Oczywiście należy zadbać o to, aby wybrane zdjęcie cechowało się wysoką jakością wykonania. W miejscu pracy sprawdzą się przede wszystkim nowoczesne i współgrające z całością designu wzory. Na stronie decoplanet.pl znajdziemy szeroki wybór fototapet samoprzylepnych na wymiar. Poza wielkością można dobrać również rodzaj materiału, z którego będzie wykonana: matowy lub z połyskiem.

Biuro przytulne i nowoczesne

Innym ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę, jest oświetlenie. Dobrze, aby było rozproszone – w tym celu należy umieścić w pomieszczeniu biurowym przynajmniej dwa źródła światła. Jedno może mieć formę lampki umieszczonej na biurku lub halogenów, drugie – zlokalizowanej w centrum pokoju lampy sufitowej. W ten sposób unikniemy odbijania się światła od ekranu komputera, a także wyeksponujemy niektóre przedmioty.

Przy urządzaniu biura możemy zdecydować się na przewagę elementów wprowadzających przytulną atmosferę lub bardziej „chłodną” i zarazem potęgującą wrażenie profesjonalizmu. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak rozsądne połączenie tych dwóch stylów. Warto postawić na oryginalne dodatki, takie jak akwarium z kolorowymi rybkami albo kominek elektryczny, który wprowadzi do wnętrza trochę domowego ciepła. Nie bójmy się kolorów – zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych pomieszczeniach, powinniśmy unikać stosowania tylko jednego lub dwóch kolorów. Dodatki w kolorze wspomnianej powyżej zieleni, niebieskiego, beżu, oraz wielu innych barw, doskonale urozmaicą całą aranżację i dodadzą wnętrzu charakteru.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top