Profesjonalna stron www dzwignią marketingową każdego biznesu?

Moda i zasady projektowania stron internetowych zmieniają się stosunkowo szybko, dostosowując do możliwości przeglądarek internetowych i zapotrzebowania użytkowników. Poniższy artykuł poświęcimy tworzeniu własnej strony internetowej z akcentem na stronę firmową.

Czy tworzenie stron internetowych będzie pomocne w biznesie?

Profesjonalna stron www dzwignią marketingową każdego biznesu? 1Prowadzisz firmę oferując usługi lub produkty, Twoi klienci wracają, ale wciąż jest ich zbyt mało, by móc rozwinąć w pełni własny biznes. Tworzenie stron jest kluczowym zagadnieniem w każdym e-biznesie. Jednak wiele firm wciąż bagatelizuje kwestie swojej strony internetowej.

Stworzenie takiej strony może być jednak wyzwaniem, szczególnie kiedy do dyspozycji mamy jedynie niewielkie środki. Projektowanie strony lub sklepu internetowego wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. W sieci istnieją tysiące jak nie miliony beznadziejnych stron, stworzone bez pomysłu przez osoby nie mające zielonego pojęcia o tworzeniu stron www. Dlatego też bardzo ważny jest wybór dobrego wykonawcy strony internetowej. Tworzenie stron WWW to nieustannie rozwijająca się branża. Tutaj znaczący wpływ na design stron mają największe firmy, które często są inspiracją i wyznaczają kierunki rozwoju. Pisząc ten tekst chcemy zwrócić uwagę właścicieli stron, jak szybko zmieniają się standardy i w ciągu zaledwie kilku lat zupełnie nowa witryna może nadawać się do całkowitej przebudowy. Zmieniają się nasze oczekiwania względem stron www pod kątem wizualnym i funkcjonalnym, ewoluują gusta i trendy, dynamicznie rozwijają się nowe technologie i urządzenia, na których surfujemy po Internecie.

Zamierzasz zgłosić się do agencji lub freelancera z prośbą o stworzenie profesjonalnej strony internetowej? Uzyskaj wiedzę na temat tworzenia stron, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej kontrolować rezultaty zleconych prac.

Własna strona internetowa – krok po kroku

Tworzenie własnej strony internetowej może od początku wydawać się trudnym i skomplikowanym zajęciem. Całość procesu składa się z kilku kroków.

Pierwszym etapem projektowania nowej strony internetowej powinno być niewątpliwie opracowanie odpowiedniej nazwy. Należy sprawdzić, czy wymyślona przez nas nazwa jest wolna, tzn. że nikt inny nie założył już strony o takim adresie lub nie wykupił do niego prawa.

5 cech bardzo dobrej domeny:

 • łatwa do zapamiętania
 • łatwa do wpisania
 • zawierająca słowa bez polskich znaków
 • bez myślników i cyfr
 • im krótsza tym lepsza!

Tutaj naszym zadaniem będzie zastanowienie się czego strona internetowa ma dotyczyć. Cel pozwoli określić kierunek działań czyli to, w jaką konkretnie stronę zainwestujemy. W przypadku tworzenia nowej marki, warto zacząć od gruntowego przemyślenia sposobu w jaki powinna się ona komunikować, określenia wartości jakie ma reprezentować, skojarzeń które ma wywoływać itd. Zastanówmy się tutaj również, jaki budżet chcemy przeznaczyć na stworzenie nowej strony.

Każde przedsięwzięcie zaczyna się od pomysłu, a powstały pomysł trzeba później zrealizować. Dobra strona www zaczyna się od projektu. Tworzenie projektu strony internetowej to długi proces. Proces rozwoju i konstrukcji wykorzystywany przy projektowaniu witryny musi obejmować wszystkie aspekty techniczne, których Google wymaga, aby w pełni zrozumieć treść witryny i skutecznie ją umieszczać w rankingach.

Proces tworzenia strony internetowej w dużym skrócie:

 • Konsultacje
 • Wstępny projekt
 • Projektowanie + teksty + grafiki
 • Zakodowanie – uruchomienie projektu
 • Ostateczne poprawki
 • Konfiguracja nazwy domeny, serwera hostingowego oraz poczty
 • Ostateczna instalacja
 • Strona jest gotowa
 • Optymalizacja SEO – Pozycjonowanie i Marketing
 • Obsługa, konserwacja, aktualizacje, kopie bezpieczeństwa i inne

Tworzenie stron internetowych, a ich cena

Potrzebujesz stronę WWW, ale zastanawiasz się ile kosztuje jej stworzenie? Ceny stron internetowych wahają się od 50 złotych do 25.000 złotych. Trudno więc jednoznacznie określić, jaka powinna być rozsądna i uczciwa cena za usługę typu tworzenie stron internetowych bez zagłębienia się w oczekiwania Klienta. Jednak profesjonaliści w swojej dziedzinie – w tym przypadku agencje lub freelancerzy, którzy na co dzień tworzą strony www – będą w stanie oszacować ‚widełki’ kosztów strony internetowej. Do najbardziej kluczowych czynników, które decydują o ostatecznym budżecie, który musimy przeznaczyć na realizację projektu strony www decydują głównie typ strony, stopień zaawansowania grafiki i jej funkcjonalności, profesjonalizm osoby wykonującej oraz jakość dostarczanych przez nią usług. Te podstawowe informacje powinny wystarczyć do przygotowania wstępnej wyceny. Na początku warto zgłosić się do dowolnej agencji interaktywnej  z prośbą o omówienie projektu, dopracowanie go i przygotowanie jego specyfikacji – czarno na białym.

Warto podkreślić, że sklepy internetowe są zdecydowanie droższe od tradycyjnych stron internetowych, a to ze względu na ich rozbudowane funkcje użytkowe.

Komu zlecić stworzenie strony internetowej?

Wielu przedsiębiorców ma ogromne wątpliwości związane z tym, komu powierzyć stworzenie własnej strony internetowej, która będzie wyglądała profesjonalnie, a jednocześnie nie będzie kosztowała przesadnie dużo. Oczywiście nic w tym dziwnego, ponieważ zła strona internetowa firmy może przynieść poważne konsekwencje, włącznie ze zniszczeniem opinii i odpływem klientów. Na rynku jest coraz więcej firm i osób oferujących wykonanie strony internetowej. Kiedy zastanawiamy się, komu zlecić wykonanie strony internetowej, musimy przede wszystkim pomyśleć, jaki poziom jakości nas interesuje. Warto tutaj poszukać takiego profesjonalisty, który ma dobre referencje i jego projekty z portfolio pasowałyby do naszej koncepcji.

Pamiętaj, że strona internetowa Twojej firmy w pierwszej kolejności ma być skuteczna. Internet jest obecnie najlepszym przekaźnikiem informacji, a przekazana przez niego wiadomość czy reklama dociera do największej ilości osób. Nawet na najwyższym szczycie świata jest zasięg Internetu LTE! Zasięg jest nawet na samym wierzchołku dachu świata.

Tomasz Bołoz, Agencja reklamowa Damtox

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top