Program do projektowania mebli w 3D – TopSolid Wood

Rozwój technologii daje spore możliwości w obszarze zwiększenia skuteczności i wydajności pracy projektantów i producentów mebli. Świetnym tego przykładem jest oprogramowanie TopSolid Wood. To program do projektowania mebli dla stolarzy i producentów. Umiejętnie wykorzystany przyniesie wiele korzyści, dlatego warto zapoznać się z jego potencjałem. Certyfikowanym dostawcę TopSolid Wood na polskim rynku jest firma TopSolution.

Program do projektowania mebli w 3D - TopSolid Wood 1

Intuicyjny i precyzyjny program do projektowania mebli

TopSolid Wood to jeden z najchętniej wybieranych programów wśród specjalistów związanych z przemysłem meblarskim. Wykorzystywany jest jako program do projektowania mebli, który usprawnia wszystkie etapy procesu produkcji. Na co dzień znajduje zastosowanie m.in. w pracowniach stolarskich i projektowych. Dzięki bibliotekom z obsługą oprogramowania poradzą sobie nawet osoby, które mają małą wiedzę technologiczną. TopSolid Wood pozwala na projektowanie mebli w parametrycznym środowisku. Rozbudowana biblioteka podzespołów i okuć umożliwia wprowadzanie modyfikacji w projekcie w kilku kliknięciach, automatycznie wymieniając wszystkie potrzebne elementy. 

Dzięki integracji z CAD/CAM w prosty sposób można wygenerować programy na maszyny CNC, co bez wątpienia przyspiesza produkcję mebli na wymiar oraz mebli seryjnych. Autorzy oprogramowania zadbali o funkcjonalności, które pozwalają na projektowanie mebli tapicerowanych, mebli twardych, schodów oraz stolarki okienno-drzwiowej. Dzięki temu z TopSolid Wood może korzystać szerokie grono specjalistów z przemysłu drzewnego. 

Kluczowe funkcjonalności i atuty TopSolid Wood

Nie bez powodu TopSolid Wood należy do najchętniej wybieranych programów przez stolarzy i projektantów mebli. Z powodzeniem może posłużyć również jako program do wizualizacji mebli, aby zweryfikować ich estetykę i kształt przed rozpoczęciem docelowej produkcji. Oprogramowanie posiada dostęp do szerokiej biblioteki parametrycznych podzespołów i okuć od takich dostawców jak m.in.: Blum, Grass, GTV, Hafele, Hettich, Peka czy Rejs. Niezwykle wygodne jest to, że każda zmiana modelu w 3D przekłada się automatycznie na zmiany w dokumentacji 2D. 

Inne kluczowe atuty TopSolid Wood to m.in.:

  • Brak ograniczeń co do kształtów form i stopnia skomplikowania wyrobów
  • automatyczne generowanie zapotrzebowania materiałowego i podzespołów;
  • indeksowanie części i wydruk etykiet;
  • automatyczny rozkrój oraz wycena;
  • konfigurator mebli skrzyniowych;
  • zaawansowane wizualizacje mebli;
  • współpraca z innymi systemami CAD i możliwość wymiany danych;
  • automatyczne generowanie dokumentacji produkcyjnej i montażowej;
  • możliwość sterowania centrami obróbczymi od 2 do 5 osi;
  • usprawnienie procesu przejścia z fazy projektowania do fazy produkcji mebli. 
Program do projektowania mebli w 3D - TopSolid Wood 2

Wdrożenie TopSolid Wood z TopSolution

Certyfikowanym dostawcą oprogramowania TopSolid Wood w Polsce jest firma TopSolution. Jej specjaliści zadbają o dedykowane wdrożenie programu w Twojej firmie oraz sprawią, że już od pierwszego dnia będzie on efektywnie wykorzystywany. To rozwiązanie szyte na miarę potrzeb specjalistów, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem i produkcją mebli, schodów oraz stolarki okienno-drzwiowej. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami TopSolid Wood oraz do wdrożenia programu ze specjalistami TopSolution. 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top