Programy do fakturowania online

Kiedy prowadzi się firmę staje się przed wyborem programu przeznaczonego do fakturowania. Program jest dobrą inwestycją, która stanowi obowiązek każdego przedsiębiorcy, co jest uwarunkowane aktualnymi przepisami prawa. O wszystkich szczegółach oraz radach na co zwracać uwagę będzie mowa w dzisiejszym artykule.

Programy do fakturowania online 1

Czy program do faktur jest konieczny?

Jak wiadomo, od ponad roku wersje papierowe faktur nie stanowią już podstawowego dokumentu występującego w przedsiębiorstwie. Wszystkie spółki prawa handlowego, spółki cywilne, a także osoby fizyczne mają obowiązek generować dokumenty w formie elektronicznej. Oprócz tego, istnieje konieczność posiadania właściwego programu, dzięki któremu faktura będzie mogła zostać wprowadzona do Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Przy pomocy odpowiedniej aplikacji w dalszej kolejności należy plik ten dostarczyć do Urzędu Skarbowego. JPK musi pozostać w dokumentacji firmy w formie elektronicznej, która zapewni trwałość oraz bezpieczeństwo przez 5 lat. Już w tej chwili wiadomo, że za niedługo plik ten zostanie zastąpiony nową bardziej rozbudowaną strukturą JPK_VDEK, która zastąpi istniejący plik JPK_VAT oraz deklaracje VAT.

Kolejny, całkiem nowy obowiązek narzucany na przedsiębiorców to posiadanie podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego, co jest związane z przymusem podpisywania przesyłanych dokumentów. Omówione zmiany sprawiają, że sprytny przedsiębiorca będzie pragnął ułatwić sobie życie, dzięki odpowiedniemu fakturowaniu. Program zajmujący się tworzeniem JPK w oparciu o informacje uzyskane z księgi rachunkowej, ewidencji przychodów, zakupów oraz sprzedaży VAT, magazynu, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a także wyciągów bankowych faktury VAT, musi być odpowiednio rozbudowany.

Faktura powinna być wystawiana zarówno szybko, prosto jak i bez jakichkolwiek błędów za sprawą odpowiedniej aplikacji. Aktualnie, można przebierać w ofertach firm, które zajmują się tworzeniem oraz wydawaniem na rynek programów do faktur, magazynu i księgowości, które zdecydowanie upraszczają pracę księgowych.

Programy do fakturowania online

W trakcie poszukiwań warto przyjrzeć się programom do fakturowania online. Zaletą tego typu oprogramowania jest możliwość uruchomienia go w każdej lokalizacji z wielu różnych urządzeń. Pozwala to na kontrolę i stały dostęp do faktur np. z telefonu podczas spotkania biznesowego czy wyjazdu poza obszar biura. Popularnym przykładem takiego oprogramowania jest FakturaXL.pl, jest to prosty program do fakturowania online wzbogacony o dużą ilość funkcji wpływających pozytywnie na prowadzenie przedsiębiorstwa. Mowa chociażby o uzyskiwaniu informacji na temat kontrahentów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprawdzaniu czy kontrahent jest zarejestrowany do VATu, a także dostarczaniu faktur w formie elektronicznej mailem lub smsem. Omawiane programy dają przedsiębiorcom wiele możliwości, między innymi generowanie kartoteki zleceniodawców, usług, a także towarów. Należy również wspomnieć o tym, że aplikacja może być używana przez każdego pracownika, który posiada odpowiednie kwalifikacje pozwalające mu na wystawienie faktur czy dokumentów magazynowych.

Program o pożądanej jakości ma opcję współdziałania z czytnikami kodów kreskowych, a nawet drukarkami fiskalnymi. W oparciu o wykonane przez program raporty, istnieje możliwość sprawdzenia, jakie produkty cieszą się największą popularnością. Całości dopełnia odpowiednie zabezpieczenie danych poprzez automatyczną archiwizację w postaci kopii zapasowych oraz szyfrowania danych.

Programy tego typu wprowadzają znaczne ułatwienia w życiu nie tylko samych księgowych, ale również i właścicieli przedsiębiorstw. Uproszczone przechowywanie dokumentów oraz monitorowanie sprzedaży to tylko niektóre z nich.

Promocja na program FakturaXL.pl

Na koniec prezent dla czytelników e-biznes, do końca czerwca można skorzystać z kodu rabatowego “OIOCL” z którym uzyskacie 20% rabatu na zakup programu FakturaXL.

Aby skorzystać z promocji, wystarczy wprowadzić kod podczas rejestracji wchodząc na stronę: https://www.fakturaxl.pl/cennik, gdzie można wybrać wersję Pełną lub Bezpłatną do 10 dokumentów na miesiąc.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry