Programy do fakturowania online

Opublikowano: 28 maja 2019. Kategoria: Wpisy Promowane.

Kiedy prowadzi się firmę staje się przed wyborem programu przeznaczonego do fakturowania. Program jest dobrą inwestycją, która stanowi obowiązek każdego przedsiębiorcy, co jest uwarunkowane aktualnymi przepisami prawa. O wszystkich szczegółach oraz radach na co zwracać uwagę będzie mowa w dzisiejszym artykule.

Programy do fakturowania online 1

Czy program do faktur jest konieczny?

Jak wiadomo, od ponad roku wersje papierowe faktur nie stanowią już podstawowego dokumentu występującego w przedsiębiorstwie. Wszystkie spółki prawa handlowego, spółki cywilne, a także osoby fizyczne mają obowiązek generować dokumenty w formie elektronicznej. Oprócz tego, istnieje konieczność posiadania właściwego programu, dzięki któremu faktura będzie mogła zostać wprowadzona do Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Przy pomocy odpowiedniej aplikacji w dalszej kolejności należy plik ten dostarczyć do Urzędu Skarbowego. JPK musi pozostać w dokumentacji firmy w formie elektronicznej, która zapewni trwałość oraz bezpieczeństwo przez 5 lat. Już w tej chwili wiadomo, że za niedługo plik ten zostanie zastąpiony nową bardziej rozbudowaną strukturą JPK_VDEK, która zastąpi istniejący plik JPK_VAT oraz deklaracje VAT.

Kolejny, całkiem nowy obowiązek narzucany na przedsiębiorców to posiadanie podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego, co jest związane z przymusem podpisywania przesyłanych dokumentów. Omówione zmiany sprawiają, że sprytny przedsiębiorca będzie pragnął ułatwić sobie życie, dzięki odpowiedniemu fakturowaniu. Program zajmujący się tworzeniem JPK w oparciu o informacje uzyskane z księgi rachunkowej, ewidencji przychodów, zakupów oraz sprzedaży VAT, magazynu, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a także wyciągów bankowych faktury VAT, musi być odpowiednio rozbudowany.

Faktura powinna być wystawiana zarówno szybko, prosto jak i bez jakichkolwiek błędów za sprawą odpowiedniej aplikacji. Aktualnie, można przebierać w ofertach firm, które zajmują się tworzeniem oraz wydawaniem na rynek programów do faktur, magazynu i księgowości, które zdecydowanie upraszczają pracę księgowych.

Programy do fakturowania online

W trakcie poszukiwań warto przyjrzeć się programom do fakturowania online. Zaletą tego typu oprogramowania jest możliwość uruchomienia go w każdej lokalizacji z wielu różnych urządzeń. Pozwala to na kontrolę i stały dostęp do faktur np. z telefonu podczas spotkania biznesowego czy wyjazdu poza obszar biura. Popularnym przykładem takiego oprogramowania jest FakturaXL.pl, jest to prosty program do fakturowania online wzbogacony o dużą ilość funkcji wpływających pozytywnie na prowadzenie przedsiębiorstwa. Mowa chociażby o uzyskiwaniu informacji na temat kontrahentów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprawdzaniu czy kontrahent jest zarejestrowany do VATu, a także dostarczaniu faktur w formie elektronicznej mailem lub smsem. Omawiane programy dają przedsiębiorcom wiele możliwości, między innymi generowanie kartoteki zleceniodawców, usług, a także towarów. Należy również wspomnieć o tym, że aplikacja może być używana przez każdego pracownika, który posiada odpowiednie kwalifikacje pozwalające mu na wystawienie faktur czy dokumentów magazynowych.

Program o pożądanej jakości ma opcję współdziałania z czytnikami kodów kreskowych, a nawet drukarkami fiskalnymi. W oparciu o wykonane przez program raporty, istnieje możliwość sprawdzenia, jakie produkty cieszą się największą popularnością. Całości dopełnia odpowiednie zabezpieczenie danych poprzez automatyczną archiwizację w postaci kopii zapasowych oraz szyfrowania danych.

Programy tego typu wprowadzają znaczne ułatwienia w życiu nie tylko samych księgowych, ale również i właścicieli przedsiębiorstw. Uproszczone przechowywanie dokumentów oraz monitorowanie sprzedaży to tylko niektóre z nich.

Promocja na program FakturaXL.pl

Na koniec prezent dla czytelników e-biznes, do końca czerwca można skorzystać z kodu rabatowego „OIOCL” z którym uzyskacie 20% rabatu na zakup programu FakturaXL.

Aby skorzystać z promocji, wystarczy wprowadzić kod podczas rejestracji wchodząc na stronę: https://www.fakturaxl.pl/cennik, gdzie można wybrać wersję Pełną lub Bezpłatną do 10 dokumentów na miesiąc.

Wpisy PromowaneProgramy do fakturowania online

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.