Projektowanie i aranżacja wnętrz w odcieniach szarości

Dużo tej szarości ostatnio przewija się w wielu realizacjach. Taki trend. Ale czy tylko ? W końcu musi być powód dla którego szare odcienie koloru mają tak duże grono zwolenników. Powiedział bym, że jest to nawet szereg zalet. O tych najważniejszych postaram się wspomnieć.

Projektowanie i aranżacja wnętrz w odcieniach szarości 1

Czy szare wnętrze jest nudne ?

Spotykam się z opiniami, że szary jest nudny. Ale myślę,że to wynika z braku głębszej analizy, a raczej z pobieżnej oceny oraz z pewnością z gustu i upodobań co do kolorów.Ta paleta barw zawiera w sobie wiele odcieni od tych bardzo zimnych stalowych po bardzo ciepłe. Daje to duże możliwości kompozycji.

Możemy stworzyć projekty wnętrz bardzo różnorodne, a jednocześnie stonowane i niezobowiązujące. Aranżacje które będą długo aktualne. Nie opatrzą się swoim użytkownikom.

Czy aranżacje wnętrz w odcieniach szarości są zimne ?

Nic podobnego, dla wielu osób szary to po prostu szary ale jak już wspomniałem odcieni ma wiele. Umiejętnie łącząc je przy projektowaniu wnętrz, można uzyskać bardzo ciekawy efekt. Dokładnie przeciwny tej opinii, tzn. ciepłe i przytulne aranżacje wnętrz.

Jako projektant wnętrz nie mogę się nie zgodzić, że szary jest kolorem zimnym ale to nie dyskwalifikuje go w tworzeniu przytulnych aranżacji. Gra faktur jest tutaj bardzo pomocna. Projektowanie wnętrz sypialni w takich odcieniach może dać w efekcie przytulne pomieszczenie. Zachowując kilka zasad można bardzo łatwo osiągnąć ten efekt.

Projektowanie i aranżacja wnętrz w odcieniach szarości 2

Tkaniny miękkie, materiały grube, przytulne, jak wełna, boucle, żakard czy plusz. Dodatki w stylu scandi – koce, narzuty i kilty. Można też użyć imitacji byle były puchate jak sztuczna owcza skóra. Dobrze widziany będzie dywan typu shaggy, miłe w dotyku zasłony oraz miękkie poduszki.

Jakie światło do szarych wnętrz?

Światło we wnętrzach jest szczególnie ważne. Jeśli projektuję pomieszczenia w odcieniach szarości, tym bardziej dbam o odpowiedni dobór oświetlenia. Mam tu na myśli również jego temperaturę. Ale też natężenie. Dobrze dobrane, nie zimne i nie przesadnie jasne. Za jego pomocą możemy nanieść coś w rodzaju miękkiego ciepłego „filmu” na wszystko co znajduje się w naszej aranżacji. To dodatkowo podkreśli wszystkie odcienie i różnice w strukturze użytych materiałów.

Z czym połączyć szarość by ją ocieplić?

Dla wszystkich tych którzy, żeby się przekonać do szarości potrzebują czymś ją przełamać. Podpowiem, że drewno jest idealnym równoważnikiem. Ciepłe forniry, jasne jak dąb, brzoza czy klon. Albo gatunki drewna o bardzo ciepłej kolorystyce jak Teak.

Świetnie z szarością prezentują się brązowe forniry jak chociażby dąb czarny czy wszystkie po obróbce thermo z lekko bursztynowym odcieniem.

Projektowanie i aranżacja wnętrz w odcieniach szarości 3

Można by wymieniać jeszcze dużo zabiegów które wydobędą te wszystkie atuty, a które sprawią, że wnętrza oparte na gamie szarości będą zachwycać przez długi czas Was i waszych znajomych.

Zapraszam do obejrzenia moich realizacji na michalstrawa.pl. Polecamy także zapoznać się z artykułem na stronie http://architekciwpolsce.pl/news,390.html

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry