Promocje bankowe zyskują na popularności wśród oszczędzających

Promocje bankowe w dostępne przez Internet cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Lokaty terminowe i konta oszczędnościowe nie przynoszą obecnie zysków, które satysfakcjonowałyby osoby oszczędzające. Wszystko za sprawą niskich stóp procentowych. Jednak banki wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i zaproponowały warunki promocyjne w przypadku wielu produktów bankowych.

Woman Putting Coin In Piggy BankPromocje bankowe mają przede wszystkim przyciągnąć nowych klientów do ofert banków. Najczęściej banki kuszą możliwością zdobycia premii pieniężnych, co ma zrekompensować niskie odsetki od oprocentowanych depozytów.  Takie promocje dotyczą najczęściej kont oszczędnościowych, lokat oraz rachunków osobistych.

Nowi klienci mogą także liczyć na wyższe oprocentowanie na rachunku lokaty czy też konta. Oprocentowanie jest oferowane na promocyjnych warunkach, tylko przez określony czas.

Poza premiami i wyższym oprocentowaniem, banki umożliwiają w ramach promocji otrzymywanie zwrotów pieniężnych w zamian za przeprowadzone transakcje bezgotówkowe. Banki w ten sposób chcą nakłonić nowych klientów do aktywnego korzystania z kart debetowych i takich aplikacji jak BLIK.

Jednym ze sposobów wynagradzania uczestników promocji są nagrody rzeczowe lub vouchery. Najczęściej, nagrodami jakie można otrzymać w przypadku promocji bankowych, są sprzęty RTV i AGD. Banki przyznają także bony o określonej wartości, które można wydać w wybranych sklepach. Ten rodzaj nagród jest zazwyczaj nieopodatkowany.

Warunki promocyjne

Promocje bankowe wiążą się najczęściej ze spełnieniem pewnych warunków. Jak już wcześniej było wspomniane, promocje są skierowane do nowych klientów, aby przyciągnąć ich do oferty banku. Oprócz statusu nowego klienta, banki wymagają od uczestników promocji aktywnego korzystania z produktów. Jednym z warunków, jaki może pojawić się w regulaminie promocji, jest zapewnienie stałych wpływów na koncie. Innym, często pojawiającym się wymogiem, jest zapewnienie odpowiedniej kwoty transakcji bezgotówkowych. Banki skłaniają także uczestników promocji do skorzystania z większej liczby produktów bankowych – np. pakietu konto osobiste + lokata.

Analizą promocyjnych ofert banków zajmuje się portal oszczednoscionline.pl. Jest to finansowy serwis internetowy, gdzie można znaleźć informacje na temat nowych promocji oraz sprawdzić szczegółowe warunki akcji promocyjnych. Wskazówki zamieszczone na stronie oszczednoscionline.pl pomogą w prześwietleniu aktualnych promocji bankowych.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry