Prosta i szybka obsługa skanera

Zeskanowanie dokumentu wydaje się być czynnością banalną i nie wymagającą żadnej głębszej wiedzy, a już z pewnością pisania poradników- tak pomyślałaby większość z nas. Do czasu, gdy przyjdzie nam się osobiście zmierzyć ze skanerem. Większość z nas bowiem dokumenty skanuje w specjalnych punktach. Rzadko kiedy dostęp do skanera w domowym zaciszu mają studenci, a osoby starsze nieoswojone z technologią wolą trzymać się od niej z daleko. By więc oszczędzić sobie czasu i nerwów na walkę z przedmiotami martwymi, warto zapoznać się z paroma nieskomplikowanymi faktami dotyczącymi skanowania dokumentu jak i samego sprzętu.

141113124942032700Sprzętem, który w dzisiejszych czasach jest najczęściej spotykany zarówno w biurach jak i w gospodarstwach domowych są tzw. kombajny, czyli połączenie skanera z drukarką oraz kserokopiarką. Po wyborze odpowiedniego sprzętu, który wyjdzie naprzeciw naszym wymaganiom, należy go odpowiednio skonfigurować, by ułatwić i przyspieszyć proces skanowania dokumentu. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej wiedzy dotyczącej sprzętu komputerowego, warto skonsultować decyzję z profesjonalistą bądź znajomym interesującym się tego typu zagadnieniami. Wraz zakupionym sprzętem w większości przypadków załączana jest płyta, na której nagrane są sterowniki sprzętu, w tym również aplikacja do obsługi skanera. Podczas instalowania sterowników można określić między innymi format dokumentu, w jakim chcemy zapisywać na dysku skanowany dokument lub zdjęcie oraz jego kolor, tzn. czy skan ma być czarno- biały czy też kolorowy. Innymi opcjami, o których warto wiedzieć jest możliwość ustawienia jakości skanowania oraz wybór formatu zeskanowanego dokumentu. Dwoma najbardziej popularnymi formatami są pliki graficzne (JPG) oraz PDF-y.

Jeżeli do zakupionego sprzętu nie została załączona płyta z oprogramowaniem lub jeżeli jego obsługa jest zbyt skomplikowana istnieje wiele innych programów, które obsługują skanery. Najpopularniejszym z nich jest wyprodukowana przez Windows Galeria Fotografii Systemu Windows. Zapoznanie się z paroma powyższymi wskazówkami podpowiadającymi jak skanować dokumenty, ułatwi to zadanie nawet największym laikom.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry