Jak przechowywać sztabki srebra?

Srebro inwestycyjne to kruszec, w który warto zainwestować. To nie tylko sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, ale także na zysk. Trzeba tylko wiedzieć, jakie srebro wybrać, a następnie jak je przechowywać, aby było bezpieczne i nie straciło swojej wartości.

Srebro inwestycyjne – delikatny kruszec

Jak przechowywać sztabki srebra? 1Srebro to kruszec bardzo delikatny – szczególnie w najwyższej próbie – a to oznacza, że decydując się na zakup srebrnej sztabki czy monety, należy zachować odpowiednią ostrożność podczas procesu przechowywania. Np. nie należy dotykać srebra gołymi rękami, ponieważ można je uszkodzić, pozostawiając na nim odciski palców, rysy, a nawet wgniecenia. Tak więc warto do przechowywania używać specjalnych opakowań, a wyciągać, używając wełnianych rękawiczek.

Monety i sztabki srebra – w banku czy domu?

W zależności od postaci posiadanego srebra różne mogą być sposoby jego przechowywania. Duże sztabki ryzykownie jest trzymać w domu. Bezpieczniejszą alternatywą są skrytki bankowe, w tym przypadku trzeba jednak liczyć się z odpowiednimi opłatami (ich wysokość będzie różnić się w zależności od wielkości przechowywanych w banku dóbr) oraz brakiem pełnej dostępności do swojej własności. Zawsze gdy bank będzie zamknięty, niestety nie będziesz mieć dostępu do zawartości skrytki. Jeśli nie do końca przekonuje cię takie rozwiązanie, możesz postawić na prywatne firmy, które zajmują się przechowywaniem sztabek srebra i złota, jednak należy pamiętać, że stopień zaufania do tego rodzaju przedsiębiorstw jest raczej niski.

Decydując się na przechowywanie kruszcu w domu, musisz pamiętać o kilku niebezpieczeństwach, jakie mogą wiązać się z tym rozwiązaniem. Po pierwsze – możliwość włamania. Po drugie – możliwość zniszczenia sztabek lub monet. Co więcej, srebro warto zamknąć w sejfie, jednak podczas jego zakupu należy wybrać taki, którego ewentualny włamywacz nie będzie w stanie wynieść. Ponadto sejf powinien spełniać standardy bezpieczeństwa. Kolejna sprawa to ukrycie sejfu. Musisz pamiętać, że nawet najlepsza kryjówka, może okazać się nieskuteczna. Jeśli włamywacz będzie bowiem wiedział, że sejf na pewno znajduje się w twoim domu, to może zagrozić tobie lub twojej rodzinie, aby poznać jego lokalizację i kod dostępu do niego.

Jeśli będziesz przechowywać monety czy sztabki srebra w domu, pamiętaj o tym, żeby osobno trzymać dowody zakupu, ponieważ to one będą najważniejsze podczas ewentualnego ubieganie się o odszkodowanie.

Jest jeszcze jedna możliwość przechowywania srebra – mowa o pozabankowym skarbcu Loomis, który zlokalizowany jest w Zurychu i charakteryzuje się najwyższym poziomem zabezpieczeń. Co więcej, przechowywany w skarbcu kruszec można w każdej chwili wyciągnąć lub jego stan poddać audytowi. To bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ również w Szwajcarii można zakupić srebro, a to oznacza, że można skorzystać ze strefy bezcłowej i uniknąć podatków.

Srebro – dlaczego warto kupować?

Warto inwestować w srebro, ponieważ jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych instrumentów finansowych. Poza tym zakup srebra pomaga zdywersyfikować portfel inwestycyjny. Samo srebro natomiast jest kruszcem, który zyskuje na wartości w czasach gospodarczej koniunktury. Jego cena też jest stosunkowo niska w porównaniu np. do złota czy platyny, ponieważ odzyskiwanie tego surowca nie jest tak opłacalne jak pozostałych.

IDFmetale.pl – Oddział Katowice IDF Sp. z o.o. 
Kapitał Zakładowy: 2 050 000 zł – opłacony w całości
Adres: Ul. Jagiellońska 5/1, 40-032 Katowice
Telefon: 32 416 24 54

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry