Przesyłki kurierskie a sobota. Jakie firmy doręczają paczki w weekend?

Firmy kurierskie z roku na rok są obiektem coraz większych oczekiwań ze strony ich klientów. Rośnie presja na poszerzanie godzin kurierów, opcje doręczania paczek oraz szybkość realizacji poszczególnych zleceń. W te założenia coraz częściej wpisuje się kwestia weekendów. O ile niedziele pozostają – jeszcze – poza terminarzem pracy kurierów, coraz częściej pojawia się pytanie: jakie firmy dostarczają przesyłki w soboty?

Przesyłki kurierskie a sobota. Jakie firmy doręczają paczki w weekend? 1

Początek dwudniowego weekendu to z jednej strony dla wielu osób planowany odpoczynek. Nieco inaczej jest w branży kurierskiej. Rośnie bowiem presja na to, by przesyłki doręczać również w soboty. W sytuacji, gdy nadawca oddaje paczkę np. w czwartek, wizja dostarczenia jej dopiero w poniedziałek jest bardzo odległa.

Tymczasem naturalny cykl obsługi zleceń sprawia, że przesyłki nadawane pod koniec tygodnia muszą przejść cały proces administracyjny oraz sortowania – w efekcie do doręczania przewidziane są dopiero po weekendzie. Stąd szczególnie istotne pytanie podnoszone przez klientów: czy można ustawić zlecenie tak, by kurier dotarł w sobotę?

Jakie firmy kurierskie doręczają paczki w soboty?

Choć na pozór wydaje się, że opcja taka jest niemożliwa, firmy kurierskie – odpłatnie – wprowadzają ją do swoich usług. Kurier InPost standardowo doręcza paczki od poniedziałku do piątku. Istnieje jednak wariant zamówienia usługi tak, by doręczono paczkę w sobotę. Jest to dodatkowo płatne. Aby zamówić tego rodzaju usługę należy wskazać opcję dodatkową – trzeba mieć jednak świadomość, że firma kurierska zastrzega, iż może nie zrealizować zamówienia z przyczyn niezależnych. Dodatkowo – wariant doręczenia przesyłki w sobotę w InPost możliwy jest tylko w dużych miastach.

Również dodatkowo płatne doręczenia przesyłki w sobotę są w innych firmach kurierskich. DPD działa podobnie jak InPost – standardowo funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu, a warianty sobotnie uwzględnia w przypadku zlecenia w ramach dodatkowej opcji.

Możliwość doręczenia przesyłki w sobotę umożliwia także DHL – zamówienie kuriera jest w tym przypadku możliwe w ramach usług dodatkowych. 

Jak sprawdzić ceny przesyłki kurierskiej?

Cena przesyłki kurierskiej jest szczególnie istotna – zarówno dla osób prywatnych jak i np. sklepu internetowego wykonującego regularne zlecenia zamówienia kuriera. Koszty doręczenia – zarówno w ramach standardowych usług jak i poszerzonych opcji dodatkowych – zapewnia platforma kurierska KurJerzy.pl. Jak działa serwis?

Wpisując dane kontaktowe nadawcy oraz odbiorcy dowiesz się, ile kosztować będzie dana paczka. Automat obliczy cenę na podstawie danych adresowych oraz daty podjęcia i potencjalnego oddania przesyłki. Oczywiście należy również wpisać szacowane parametry przesyłki – jej wysokość, szerokość oraz długość. Dzięki kompletowi informacji system automatycznie obliczy, jaki będzie koszt nadania przesyłki zarówno w przypadku standardowego zlecenia jak i z uwzględnieniem innych opcji dodatkowych.

W sytuacji, gdy ceny usług kurierskich mogą różnić się od siebie nawet o kilkadziesiąt procent, porównanie kosztów jest szczególnie istotne. Dotyczy to szczególnie paczek adresowanych np. za granicę oraz niestandardowych ze względu na swoje rozmiary czy inne cechy; np. kształt.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry