Przesyłki kurierskie a sobota. Jakie firmy doręczają paczki w weekend?

Firmy kurierskie z roku na rok są obiektem coraz większych oczekiwań ze strony ich klientów. Rośnie presja na poszerzanie godzin kurierów, opcje doręczania paczek oraz szybkość realizacji poszczególnych zleceń. W te założenia coraz częściej wpisuje się kwestia weekendów. O ile niedziele pozostają – jeszcze – poza terminarzem pracy kurierów, coraz częściej pojawia się pytanie: jakie firmy dostarczają przesyłki w soboty?

Przesyłki kurierskie a sobota. Jakie firmy doręczają paczki w weekend? 1

Początek dwudniowego weekendu to z jednej strony dla wielu osób planowany odpoczynek. Nieco inaczej jest w branży kurierskiej. Rośnie bowiem presja na to, by przesyłki doręczać również w soboty. W sytuacji, gdy nadawca oddaje paczkę np. w czwartek, wizja dostarczenia jej dopiero w poniedziałek jest bardzo odległa.

Tymczasem naturalny cykl obsługi zleceń sprawia, że przesyłki nadawane pod koniec tygodnia muszą przejść cały proces administracyjny oraz sortowania – w efekcie do doręczania przewidziane są dopiero po weekendzie. Stąd szczególnie istotne pytanie podnoszone przez klientów: czy można ustawić zlecenie tak, by kurier dotarł w sobotę?

Jakie firmy kurierskie doręczają paczki w soboty?

Choć na pozór wydaje się, że opcja taka jest niemożliwa, firmy kurierskie – odpłatnie – wprowadzają ją do swoich usług. Kurier InPost standardowo doręcza paczki od poniedziałku do piątku. Istnieje jednak wariant zamówienia usługi tak, by doręczono paczkę w sobotę. Jest to dodatkowo płatne. Aby zamówić tego rodzaju usługę należy wskazać opcję dodatkową – trzeba mieć jednak świadomość, że firma kurierska zastrzega, iż może nie zrealizować zamówienia z przyczyn niezależnych. Dodatkowo – wariant doręczenia przesyłki w sobotę w InPost możliwy jest tylko w dużych miastach.

Również dodatkowo płatne doręczenia przesyłki w sobotę są w innych firmach kurierskich. DPD działa podobnie jak InPost – standardowo funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu, a warianty sobotnie uwzględnia w przypadku zlecenia w ramach dodatkowej opcji.

Możliwość doręczenia przesyłki w sobotę umożliwia także DHL – zamówienie kuriera jest w tym przypadku możliwe w ramach usług dodatkowych. 

Jak sprawdzić ceny przesyłki kurierskiej?

Cena przesyłki kurierskiej jest szczególnie istotna – zarówno dla osób prywatnych jak i np. sklepu internetowego wykonującego regularne zlecenia zamówienia kuriera. Koszty doręczenia – zarówno w ramach standardowych usług jak i poszerzonych opcji dodatkowych – zapewnia platforma kurierska KurJerzy.pl. Jak działa serwis?

Wpisując dane kontaktowe nadawcy oraz odbiorcy dowiesz się, ile kosztować będzie dana paczka. Automat obliczy cenę na podstawie danych adresowych oraz daty podjęcia i potencjalnego oddania przesyłki. Oczywiście należy również wpisać szacowane parametry przesyłki – jej wysokość, szerokość oraz długość. Dzięki kompletowi informacji system automatycznie obliczy, jaki będzie koszt nadania przesyłki zarówno w przypadku standardowego zlecenia jak i z uwzględnieniem innych opcji dodatkowych.

W sytuacji, gdy ceny usług kurierskich mogą różnić się od siebie nawet o kilkadziesiąt procent, porównanie kosztów jest szczególnie istotne. Dotyczy to szczególnie paczek adresowanych np. za granicę oraz niestandardowych ze względu na swoje rozmiary czy inne cechy; np. kształt.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top