Przeżyj niesamowitą przygodę – wybierz skok spadochronowy w tandemie!

Szukasz pomysłu na udany weekend? Zamiast wycieczki lub zakupów zaplanuj skok ze spadochronem! Teraz to naprawdę żaden problem, ponieważ możemy skakać w tandemie. Wystarczy tylko wykonać rezerwację on-line i przygotować się na wspaniałą przygodę!

Wielu z nas myśli, że skok spadochronowe nie są dostępne dla każdego. Jednak nie każdy też wie o możliwości skoków tandemowych, które obecnie stały się bardzo popularne także w Polsce. Skoki tego rodzaju odbywają się w parach i biorą w nich udział pasażer oraz pilot, którzy razem złączeni są specjalną uprzężą tandemową. Taka konfiguracja powoduje, że skoczyć można bez konieczności odbywania kursu spadochroniarskiego oraz badań lekarskich.

Jak skacze się tandemowo?

Przeżyj niesamowitą przygodę – wybierz skok spadochronowy w tandemie! 1Skoki te podobne są do zwykłych, z tym, że biorą w nich udział dwie osoby. Wyskakuje się z lecącego samolotu na wysokości wynoszącej 3000 lub 4000 metrów, którą można określić przy wykonaniu rezerwacji.

Wysokość wpływa na czas swobodnego spadania, ponieważ skoki tandemowe to skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu. Swobodne spadanie to inaczej spadanie bez otwartej czaszy spadochronowej, dlatego aż do momentu uruchomienia spadochronu skoczkowie mogą doznać niesamowitego uczucia spadania w przestworzach bez ograniczeń. Dla 3000 metrów to czas 30 sekund, a dla 4000 metrów – 60 sekund.

Nie trzeba również obawiać się o lądowanie, które jest miękkie, więc nie powoduje żadnego ryzyka kontuzji. Za przebieg całego zdarzenia odpowiada pilot tandemu, który zadba o to, aby było ono całkowicie bezpieczne. Obecnie do skoków tandemowych stosuje się specjalistyczne wyposażenie, które gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Są to nie tylko uprzęże tandemowe, ale również spadochrony z automatami.

Co więcej, cały taki skok można również zarejestrować na filmie i zdjęciach. Wtedy w ośrodku organizującym skoki należy wykupić dodatkową usługę rejestracji. Skacze wtedy jeszcze jeden, osobny, skoczek, na którego kasku zamontowana jest kamera nagrywająca wszystko w wysokiej rozdzielczości. Skoczek ten wyskakuje na chwilę przed tandemem, więc może zebrać naprawdę niesamowite ujęcia.

Ile zapłacimy za skok tandemowy?

Jeżeli wydaje ci się, że skoki tandemowe są drogie, to jesteś w błędzie. Za tego rodzaju rozrywkę wcale nie trzeba płacić dużo. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych w przypadku skoków z 3000 metrów, a za te z wyższej wysokości 4000 metrów zapłacimy od 700 złotych. Rejestracja skoku to dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych, dlatego zwykle za najbogatszy zestaw, czyli skok z 4000 metrów z rejestracją zapłacimy 900-1000 złotych. Ośrodki organizujące skoki mają też dla swoich klientów atrakcyjne promocje, dlatego można wtedy zapłacić jeszcze mniej.

Do wypróbowania swoich sił w skoku tandemowym zaprasza „Skydive” – Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego z bazą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Także organizuje on skoki w trzech innych lokalizacjach – Przasnyszu, Gliwicach i Pruszczu Gdańskim. Pełna oferta oraz formularz rezerwacji dostępne są na stronie ośrodka. Więcej informacji znaleźć można też pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top