Przyjemne z pożytecznym

Grywalizacja na drodze nie musi wyglądać jak gra w wyścigi. Kierowcy mogą ze sobą konkurować również bardziej bezpiecznie – np. wygrywa ten, kto przejedzie bardziej ekologicznie. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – i taka właśnie ma być aplikacja Dinegra.

Dinegra to zabawa oraz bezpieczna i ekologiczna jazda. Aplikacja dla kierowców nie musi skupiać się na fotoradarach i tak też jest w Dinegrze, która dostarcza użytkownikom rozrywki i edukacji. Zamiast mówić „zwolnij, bo za chwilę natkniesz się na radar”, mówi „zwolnij, to zaoszczędzisz i staniesz na podium w rankingu”.

Dinegra to wirtualny doradca kierowcy, który podrzuci garść wiedzy motoryzacyjnej, a także wskaże drogę – nie tylko pod wskazany przez użytkownika adres, lecz również do najbliższego pożądanego obiektu – do restauracji, elektryka, na policję lub stację paliw.

Jednym z ciekawszych modułów aplikacji jest grywalizacja, czyli pewne zasady gry wykorzystane w jeździe samochodem. Użytkownik Dinegry może brać udział w rankingach, a także zbierać punkty za określone działania na drodze. Celem grywalizacji jest w Dinegrze m.in. motywacja kierowców do ekologicznej jazdy. Grywalizacja zwiększa zaangażowanie kierowców, a także, poprzez możliwość pokonywania kolejnych proekologicznych wyzwań, zwiększa motywację do jazdy bezpiecznej zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.

Grywalizacja w Dinegrze to bicie rekordów własnych oraz grupowych – np. „Użytkownik X spalił jedynie 5 l paliwa na stukilometrowej trasie – podejmij wyzwanie i spal 4,5 l” lub „Udało Ci się! W tym miesiącu tankowałeś 5 litrów mniej, niż w poprzednim. Pobij swój rekord w przyszłym miesiącu”). Dinegra rejestruje wyniki i zestawia je ze sobą.

Inne moduły Dinegry to m.in. kreator interaktywnych e-learningów dla kierowców, analiza potrzeb kierowcy, CB radio (aplikacja łączy użytkowników między sobą) lub awatar – sympatyczny wirtualny doradca kierowcy.

Aplikacja jest wypełnieniem niszy na rynku aplikacji. Kierowcy mają wybór głównie wśród narzędzi wskazujących trudności na drodze, fotoradarów i patroli policyjnych, które nie zawsze sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Dinegra natomiast skupia się na bezpieczeństwie, ekologii i przyjemności z jazdy.

belka

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry