Rekrutacja przez agencję rekrutacyjną – czego się spodziewać?

Samodzielna rekrutacja pracowników nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Rekrutacja przez agencję rekrutacyjną – czego się spodziewać? 1

Jako przedsiębiorca na pewno wiesz doskonale, jakiego rodzaju specjalistów potrzebujesz w swojej firmie i byłbyś w stanie z łatwością wyłuskać ich z rynku pracy, jednak musiałbyś na to zadanie poświęcić zbyt dużo swojego cennego czasu. I tu z pomocą przychodzi agencja rekrutacyjna. Zlecając jej rekrutację zaoszczędzisz czas i nerwy, a jednocześnie zagwarantujesz sobie najlepsze wyniki. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług agencji rekrutacyjnej, z pewnością masz w związku z tym mnóstwo wątpliwości. Pomożemy Ci je rozwiać.

Jak wygląda współpraca z agencją rekrutacyjną?

Współpraca z agencją rekrutacyjną zawsze zaczyna się od nawiązania kontaktu – możesz przyjść do jej siedziby, zadzwonić lub wysłać e-mail. Kolejny krok to ustalenie szczegółów współpracy i podpisanie umowy. Na tym etapie musisz dać się poznać agencji rekrutacyjnej, przedstawić jej cele przyświecające Twojej firmie i jej strategię rozwoju, a także zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania względem poszukiwanego pracownika lub pracowników. Na tej podstawie agencja rekrutacyjna przygotuje szczegółowy projekt określający najlepsze, idealnie dopasowane do wymogów Twoich, Twojej firmy i Twojej branży, narzędzia rekrutacji oraz przewidywany czas jej trwania. Po uzyskaniu Twojej akceptacji specjaliści ds. rekrutacji zaczną działać: uruchomią swoje kontakty, roześlą ogłoszenia, wyselekcjonują z nadesłanych CV najbardziej obiecujących kandydatów, przeprowadzą z nimi rozmowy kwalifikacyjne, a następnie dokonają fachowej oceny ich kompetencji i przedstawią Ci swoje rekomendacje. Ostateczny wybór nowego pracownika lub pracowników będzie oczywiście należeć do Ciebie.

Ile kosztują usługi agencji rekrutacyjnej?

Rekrutacja pracowników, zwłaszcza wysoko wykwalifikowanych specjalistów lub kierowników, jest bardzo czaso- i pracochłonna, wymaga też zaangażowania oraz specyficznych kompetencji, dogłębnej znajomości rynku pracy i bogatej wiedzy popartej doświadczeniem. Dlatego decydując się na nawiązanie współpracę z agencją rekrutacyjną, musisz przygotować się na koszta. Ich wysokość zależy od wielu czynników, miedzy innymi od czasu trwania procesu rekrutacyjnego i potrzebnych zasobów (technicznych i ludzkich), zwykle waha się jednak w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry