Relacja z Konferencji Technik Szerokopasmowych w Gdyni

Już po raz ósmy w dniach 3-4 września w Hotelu Nadmorskim w Gdyni firma Vector zorganizowała spotkanie przedstawicieli branży kablowej. Tegoroczne hasło konferencji brzmiało „Kabel w okresie kryzysu… dostępnego pasma”.

8kts_2009_111
fot. Krzysztof Osiak

Konferencja Technik Szerokopasmowych to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń, poświęconych dyskusjom na temat kierunków rozwoju rynku kablowego. W tym roku dyskutowano między innymi na temat:

  • tendencji rynkowych i kierunków rozwoju sieci operatora kablowego;
  • światłowodów i ich organizacji w sieciach FTTH;
  • konwersji sygnału telewizji cyfrowej do postaci analogowej;
  • perspektyw rozwoju terminali abonenckich.

O obecnym stanie i perspektywach rozwoju rynku telewizji kablowej w Polsce mówił zebranym Jerzy Straszewski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Dokonał on między innymi opisu sytuacji makroekonomicznej (ilości odbiorników telewizyjnych w gospodarstwach domowych, ilości komputerów, dostępność internetu itd.) oraz przeglądu rynku operatorów kablowych. Jak podkreślał, przyszłością tego rynku są chociażby usługi VOD, czy rozwój usług HD TV.

Jedną z interesujących części Konferencji był panel dyskusyjny „Tendencje rynkowe i kierunki rozwoju sieci operatora kablowego”. Obok prowadzącego, Macieja Muzalewskiego z firmy Vector, wzięli w nim udział Dirk Jaeger z Technische Universität Braunschweig, Bart Brusse, Project Manager z ReDeSign, Rui Castro z Zon TV Cabo, Jerzy Straszewski z PIKE oraz Jerome Boschma z TNO.

Konferencja przebiegała w miłej, towarzyskiej atmosferze, chociaż poruszane tematy mają duże znaczenie – nie tylko dla branży kablowej. Redakcja e-biznes.pl objęła spotkanie patronatem medialnym.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry