Rezerwacje sal na szkolenia i konferencje online w czasie rzeczywistym? Teraz to możliwe!

Dlaczego w kilku kliknięciach jesteśmy w stanie zarezerwować online pokój hotelowy po drugiej stronie globu, a bukowanie sali szkoleniowej położonej kilka przecznic dalej wymaga czasochłonnych negocjacji mailowych lub telefonicznych?

Rezerwacje sal na szkolenia i konferencje online w czasie rzeczywistym? Teraz to możliwe! 1

Nocleg, stolik w restauracji, bilet na samolot… we współczesnym świecie mamy coraz szerszy dostęp do możliwości rezerwacji usług online w czasie rzeczywistym. Kolejne branże cyfryzują się i szukają możliwości na sprzedaż za pośrednictwem internetu – tu i teraz, o dowolnej porze dnia i nocy. Jak do tej pory przyspieszenie omijało polski rynek wynajmu pomieszczeń na potrzeby szkoleń i konferencji, co przekładało się na to, że organizatorzy spotkań byli zmuszeni do długotrwałego, samodzielnego przeglądania wielu stron internetowych w poszukiwaniu ofert, a także do kontaktu telefonicznego lub mailowego z właścicielem obiektu wyłącznie w godzinach jego pracy.

Na brak usług rezerwacyjnych online na polskim rynku MICE (ang. meetings, incentives, conferences, events) odpowiedzieli twórcy Spotello. Jest to ogólnopolska wyszukiwarka i porównywarka sal na wynajem (szkoleniowych, konferencyjnych i pozostałych). Platforma wystartowała we wrześniu 2017 roku i do tej pory doczekała się kilku istotnych aktualizacji. Portal bazuje na silniku SmartRooms, który jest systemem ERP służącym do zarządzania obiektem konferencyjnym.

Marketplace dla sal szkoleniowych

Platforma jest marketplace’em dla właścicieli obiektów szkoleniowych i konferencyjnych, gdzie można wyszukać, porównać i zarezerwować online wybrane pomieszczenie na organizowane przez siebie wydarzenie. Portal stanowi zatem alternatywę dla wciąż obecnego na tym rynku tradycyjnego kontaktu telefonicznego i mailowego. Portal podąża ścieżką innych e-usług, które znacząco przyspieszyły procesy rezerwacyjne w swoich branżach – jak choćby porównywarki noclegów czy restauracji.

Nowa usługa umożliwia szybkie wyszukiwanie i porównywanie ofert sal bez konieczności przeglądania dziesiątek stron internetowych. Użytkownicy zyskują także na standaryzacji sposobu wynajmu na wspólnej platformie. Rezerwację (wstępną z możliwością bezpłatnej anulacji, pewną oraz last minute) można dokonać w kilku kliknięciach, omijając wymianę mailową z właścicielem. Co ważne, jest to pierwsza platforma na polskim rynku wynajmu sal, która umożliwia sprawdzenie dostępności obiektu w wybranym terminie i dokonanie automatycznej rezerwacji bez konieczności potwierdzenia ze strony właściciela.

Wprowadza to większą elastyczność na wciąż tradycyjny rynek, dając klientom możliwość bukowania sal nawet w środku nocy – poza zwykłymi godzinami funkcjonowania obiektów wynajmujących sale. Co więcej, rezerwację można opłacić online od razu po złożeniu zamówienia za pomocą przelewu TPay, Blika oraz kartami płatniczymi Mastercard i Visa.

Jak działa rezerwacja sal szkoleniowych w czasie rzeczywistym?

Żeby korzystać z platformy, wystarczy wpisać do wyszukiwarki parametry, które są kluczowe podczas szukania odpowiedniej sali, tj. miasto, liczba osób, termin i godziny spotkania. W wynikach znajdziemy listę pomieszczeń, które spełniają kryteria oraz są dostępne w zaznaczonym czasie. Co istotne, najtańsze sale wyświetlają się na początku listy. Wyszukiwanie można dodatkowo doprecyzować, korzystając z dodatkowych filtrów wyszukiwania. Znajdziemy tu m.in. możliwość zawężenia wyników pod względem ceny, kubatury pomieszczenia, żądanego ustawienia stołów i krzeseł, rodzaju sali, udogodnień w obiekcie oraz usługi kateringowej.

Po wprowadzeniu zmian (np. przedłużeniu wynajmu, zaznaczeniu projektora z ekranem oraz przerwy kawowej dla 40 osób) Spotello automatycznie przelicza stawki według cennika. Cena, która pojawia się przy sali jest zatem łączną kwotą netto za rezerwację w wybranych godzinach i z zaznaczonymi udogodnieniami.

To nie wszystko – po dokonaniu rezerwacji klient otrzymuje voucher z potwierdzeniem zamówienia oraz wskazówkami z dojazdem do obiektu. Na skrzynce mailowej pojawia się także duplikat tego dokumentu (lecz bez szczegółów płatności), który pomoże uczestnikom spotkania w dotarciu na miejsce szkolenia.

Platforma wciąż się rozwija – od momentu powstania na portalu wciąż przybywa obiektów, które udostępniają swoje sale na wynajem online. Na chwilę obecną na Spotello znajdziemy tu sale szkoleniowe, konferencyjne, komputerowe, coachingowe i rekrutacyjne w 32 miastach Polski (w tym najwięcej sal szkoleniowych i konferencyjnych w Warszawie) i z przeszło 250 obiektów, które zdążyły dołączyć do platformy i zamieściły na niej swoją ofertę wynajmu sal. Z czasem możemy spodziewać się wzrostu liczby sal, które będzie można rezerwować online.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top