Ridero.pl – rosyjski startup dla autorów książek już w Polsce

Ridero.pl udostępnia tzw. usługę self-publishingu dzięki której autorzy mogą bezpłatnie samodzielnie stworzyć, wydać i sprzedać własną książkę. Cały proces odbywa się online, bez konieczności pobierania specjalistycznego oprogramowania. Wydana książka będzie mogła również mieć nadany numer ISBN.

ridero

Sprzedaż książek w popularnych księgarniach internetowych będzie możliwa już we wrześniu. Pomysłodawcą i założycielem serwisu jest Aleksander Kasyanenko – wydawca z 20-letnim doświadczeniem na rynku księgarskim w Rosji i Izraelu. Wspólnie z rosyjskim poetą, publicystą i tłumaczem Ilią Kormilcewem współtworzył niezależne wydawnictwo Ultra Kultura. Wydana przez nich książka Adama Parfeya „Apocalypse Culture” była pierwszą książką, którą obecne władze Rosji objęły zakazem sprzedaży, a następnie zleciły zniszczenie całego nakładu.

Ridero pierwotnie powstało w wersji rosyjskiej, finansowane wyłącznie przez prywatnych inwestorów, tzw. Aniołów Biznesu. W Rosji z Ridero korzysta 6,5 tysiąca użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top