Co robią twoi pracownicy w godzinach pracy? 3 sposoby na lepszą kontrolę w firmie

Będąc pracodawcą masz prawo do kontrolowania swoich pracowników. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz – zastosowanie pewnych narzędzi pozwoli zwiększyć wydajność pracy, a co za tym idzie – również zyski. Przedstawiamy 3 sposoby na zwiększenie kontroli w firmie.

Sprawny system CRM

141993393468390800Dzisiejsze systemy CRM gromadzą nie tylko informacje o transakcjach i klientach. Umożliwiają one również zarządzanie czasem pracowników. Rozbudowywane, acz łatwe w obsłudze systemy pozwalają na definiowanie zadań dla pracowników lub współdzielenie ich między poszczególnymi osobami. Każda zadanie może otrzymać etykietę jakiejś kategorii, aby wgląd do niego był szybki i bezproblemowy. Dzięki narzędziu CRM będziesz mógł skontrolować, jak wiele zrobił poszczególny pracownik, a połączenie aktywności z innymi firmami bądź działami znacznie usprawni komunikację zewnętrzną i wewnętrzną.

Wprowadzenie monitoringu

Jednym ze sposobów kontrolowania pracowników jest również wprowadzenie monitoringu. Wartą uwagi opcją jest zainstalowanie monitoringu Zerkam, która poprzez połączenie z siecią Wi-Fi umożliwia podgląd obrazu na żywo z każdego miejsca i o każdej porze. Tego typu kamera jest łatwa w montażu i obsłudze, a nagrywane sekwencje wideo są szyfrowane na specjalnym serwerze, który gwarantuje bezpieczeństwo danych. Jeżeli decydujesz się na monitoring w zakładzie pracy, pamiętaj również o pewnych ograniczeniach prawnych. Wideomonitoring nie może bowiem naruszać praw ani wolności osób, których dotyczy (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych), a pracownicy muszą zostać uprzedzeni, że znajdują się w zasięgu kamer monitorujących.

Open space dla lepszej wydajności pracy

Sposobem na kontrolę w miejscu pracy jest również dosyć kontrowersyjne, acz często stosowane open space. Udowodnione zostało, że pracownicy mniej zajmują się sprawami prywatnymi, więcej zaś zawodowymi, kiedy obok nich siedzi inna pracująca osoba. Taki mechanizm przystosowania do otoczenia doskonale wpływa na wydajność pracy i zmniejsza konieczność stosowania bardziej radykalnych środków kontroli pracowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry