Rodzaje irygatorów i ich zastosowanie

Irygatory dentystyczne to urządzenia doskonale uzupełniające codzienną pielęgnację jamy ustnej. Dzięki nim mamy szansę znacznie skuteczniej niż przy pomocy nici dentystycznych czy wykałaczek uporać się z bakteriami zalegającymi w przestrzeniach międzyzębowych czy innych trudno dostępnych obszarach. Urządzenia te działają na bazie strumienia wody, który – wystrzeliwany pod dużym ciśnieniem – świetnie obmywa z newralgicznych miejsc niechciane naleciałości. Jakie są rodzaje irygatorów stomatologicznych i w czym jeszcze mogą nam one pomóc?

Rodzaje irygatorów i ich zastosowanie 1

Oczyszczanie jamy ustnej przy pomocy irygatora jest operacją krótką, ale za to intensywną i bardzo efektywną. Badania potwierdzają, że regularne korzystanie z tych urządzeń pozwala ograniczyć wizyty u stomatologa, oraz dokuczliwe objawy związane z chorobami zębów czy dziąseł. Obecnie na rynku znajdziemy dwa rodzaje irygatorów, każdy z nich jest dedykowany nieco innej grupie docelowej.

Irygatory stacjonarne, czyli rozwiązanie dla domatorów

Pierwszym podstawowym rodzajem irygatorów są tak zwane irygatory stacjonarne. Charakteryzują się one przede wszystkim sporymi gabarytami, przez co trudno byłoby nam zabrać je ze sobą w jakąkolwiek podróż. Urządzenia te powinny być przetrzymywane raczej wyłącznie w łazience, w miejscu znajdującym się w pobliżu gniazdka. Doskonale sprawdzają się szczególnie użytkowane przez kilka osób (oczywiście w przypadku korzystania z jednego irygatora przez większą liczbę osób, każdy z domowników musi mieć swoją własną końcówkę wymienną).

Zasadniczym plusem irygatorów stacjonarnych jest pojemność ich zbiornika na wodę – wynosi ona bowiem najczęściej około 600 ml, co pozwala na przeprowadzenie pełnej irygacji bez potrzeby kilkukrotnego uzupełniania pojemnika. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i znacznie zwiększające komfort korzystania z urządzenia. Irygatory stacjonarne umieszcza się w stacji dokującej, zaś ich wymienne dysze składujemy w wbudowanej przegródce. Najczęściej oferują kilka stopni regulacji ciśnienia, które można dostosować do własnych potrzeb za pomocą specjalnego pokrętła.

Irygator bezprzewodowy spełni oczekiwania podróżników

Drugi rodzaj dostępnych na rynku irygatorów to irygator bezprzewodowy. Jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga on podłączenia do prądu, jest również stosunkowo niewielki, co sprawia, że nie ma żadnego problemu, by zabrać go ze sobą w podróż. Często bywasz poza domem? A może chcesz móc przeprowadzić szybką irygację na przykład zaraz po obiedzie w restauracji? Jeśli tak, irygator bezprzewodowy z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

W związku ze swoimi niewielkimi gabarytami, ten typ irygatora posiada jednak odpowiednio mniejszy zbiornik – najczęściej o pojemności około 130 ml. Oznacza to konieczność nawet trzykrotnego uzupełniania w urządzeniu wody podczas jednej irygacji. Mobilny irygator jest zasilany akumulatorem, który trzeba ładować co mniej więcej dwa tygodnie.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w irygator do zębów?

Jak doskonale wiemy, samo szczotkowanie zębów nie wystarczy, by móc utrzymać jamę ustną w odpowiedniej kondycji. Niestety, nawet najlepsza szczoteczka elektryczna nie jest w stanie usunąć bakterii ze wszystkich newralgicznych obszarów, co sprawia, że często odkładają się w nich bakterie mogące być przyczyną wielu groźnych chorób, z próchnicą na czele. Warto więc zainwestować w produkt, który pomoże nam zadbać o czystość trudno dostępnych miejsc. W tym miejscu znajdziemy ranking najlepszych irygatorów https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-irygatorow/

Takim produktem są chociażby szczoteczki międzyzębowe, które jednak – choć proste w użyciu – mają jedną zasadniczą wadę: muszą być dopasowane do szerokości szczelin i rozstawu naszych zębów. W przeciwnym wypadku, nie będą spełniały swojej funkcji właściwie, więc przed zainwestowaniem w nie warto skonsultować się ze stomatologiem. Skuteczną formą oczyszczania naleciałości z trudno dostępnych obszarów jest również nitkowanie zębów, ale nicią dentystyczną, przy nieumiejętnym jej użytkowaniu, możemy z kolei podrażnić sobie dziąsła. Poza tym, dla wielu osób nitkowanie jest zwyczajnie niewygodne.

Tego typu problemów nie ma z irygatorem dentystycznym. Urządzenie to jest nie tylko proste w obsłudze i w pełni bezpieczne, ale przede wszystkim znacznie skuteczniejsze w usuwaniu bakterii niż dwie wyżej wspomniane formy dbania o higienę jamy ustnej. Poza tym, z powodzeniem może z niego korzystać cała rodzina. Jeśli zatem pragniesz utrzymać trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe w maksymalnej czystości, irygator powinien być Twoim pierwszym wyborem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry