Rodzaje pożyczek pozabankowych i ich charakterystyka

Pożyczka, często błędnie utożsamiana z kredytem, wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z formą finansowania udzielaną przez banki. W rzeczywistości termin ten jest jednak znacznie szerszy i obejmuje również produkty finansowe oferowane przez pozabankowe firmy. Warunki jej przyznania czy też wypłacana suma pieniędzy różnią się w zależności od jej rodzaju. Przedstawiamy, jakie są typy pozabankowych pożyczek oraz czym się charakteryzują.

Rodzaje pożyczek pozabankowych i ich charakterystyka 1

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe to produkty finansowe, których udzielają firmy lub osoby prywatne. Aby je otrzymać nie trzeba spełniać tak wielu surowych wymogów, jak w przypadku zobowiązań zaciąganych w instytucjach bankowych, a formalności są redukowane do minimum. Dzięki temu cały proces udzielania pożyczki przebiega znacznie sprawniej. Dodatkowo otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel. Niektórzy pożyczkodawcy nie dokonują nawet szczegółowej weryfikacji zdolności kredytowej ani historii kredytowej w BIK, nie wymagają również posiadania stabilnego źródła dochodu (https://ftfund.pl/). Z tego też powodu taka forma finansowania jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zadłużonych, nieposiadających zdolności kredytowej czy też takich, które pilnie potrzebują pieniędzy.

Jakie wyróżniamy rodzaje pożyczek pozabankowych?

Wśród głównych rodzajów pożyczek pozabankowych wyróżnić można:

  • Chwilówki – to krótkoterminowe pożyczki udzielane na niewielką sumę pieniędzy i na dowolny cel, których spłata rozkładana jest na maksymalnie jeden/dwa miesiące. Można o nie wnioskować przez Internet, a do jej uzyskania wystarczy dowód osobisty. Ich podstawową wadą jest wysokie RSSO
  • Pożyczki ratalne – to pożyczki udzielane na wyższe sumy oraz z dłuższym terminem spłaty, płaconej w comiesięcznych ratach. Spłata może być rozłożona na okres od kilku miesięcy do kilku lat.
  • Pożyczki hipoteczne – to pożyczki pod zastaw nieruchomości, których zabezpieczeniem jest hipoteka. Mogą zostać przyznane osobom fizycznym, jak i firmom czy spółkom. Aby ją uzyskać wystarczy przedstawić akt własności działki, domu, lokalu użytkowego czy mieszkania. Może być udzielona do mniej więcej 65% wartości nieruchomości, dzięki czemu umożliwia uzyskanie dużej sumy pieniędzy w krótkim czasie. Bezpiecznych pożyczek tego typu udziela firma FT Fund!
  • Pożyczki lombardowe – to krótkoterminowe pożyczki udzielane pod zastaw rzeczy ruchomych – zegarków, elektroniki, antyków – w lombardach. Zwykle jednak wartość pożyczki jest niższa niż wartość zastawu.
  • Pożyczki społecznościowe – to specjalny typ pożyczki pozabankowej. Są to umowy cywilnoprawne podpisywane między dwiema osobami fizycznymi, które spotykają się za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top