Rosnąca popularność inwestowania w mieszkania pod wynajem

Aktualnie inwestycje w nieruchomości takie jak mieszkania na wynajem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto jednak wskazać, że wcale nie musimy od razu decydować się na zakupienie luksusowego apartamentu. Na czym jeszcze można dobrze zarobić?

Posiadanie mieszkania w dużym mieście może być świetnym sposobem na regularne zyski. Stawki czynszów w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu są na bardzo wysokim poziome, więc co miesiąc możemy otrzymywać za wynajem nawet od 1500 do ponad 2500 złotych. Nawet wtedy, gdy kupimy mieszkanie na kredyt, taka inwestycja może być opłacalna. W związku z tym wiele osób z nadwyżką gotówki zastanawia się nad tym, aby zakupić własne mieszkanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności takie inwestycje jak – http://ronson.pl/inwestycje-warszawa, ponieważ to tam ceny wynajmu, ze względu na lokalizację, są bardzo wysokie, a w parze z nimi idzie także zainteresowanie lokatorów.

Zarobisz nie tylko na apartamencie

Rosnąca popularność inwestowania w mieszkania pod wynajem 1Warto przy tym zaznaczyć, że na mieszkaniu na wynajem możemy zarobić nie tylko wtedy, gdy będzie to spory i luksusowy apartament w centrum miasta. Bardzo dobre zyski są w stanie dać również mniejsze nieruchomości w nieco gorszym położeniu, dlatego jeśli nie chcemy przeznaczać na start sporej sumy na zakup, warto poszukać czegoś w niższej cenie. Przede wszystkim musimy określić, w jakim celu będziemy chcieli wynajmować mieszkanie. Czy zależy nam na wynajmie długoterminowym, na przykład kilkuletnim? A może wolimy przeznaczyć mieszkanie na wynajem krótkoterminowy, na przykład dla turystów czy pracowników.

Metraż i lokalizacja

Mieszkanie powinno mieć wtedy określony metraż oraz lokalizację. Dobre położenie jest kluczowe, ale, jak wspomnieliśmy, nie musi być to od razu centrum miasta. Warto jednak zwrócić uwagę na dostępność parkingów, dojazdy, dostępną infrastrukturę w okolicy. Więcej zarobimy też na wynajmie kawalerek i mniejszych mieszkań, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Takie mieszkania jest też potem łatwiej sprzedać niż te o dużym metrażu. Zatem już w dość niskiej cenie kupimy dobre mieszkanie jako inwestycję – także w Warszawie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top