Rozkochani internauci – GaduSonda na temat Walentynek

Blisko trzyczwarte panelistów badania GaduSondy przeprowadzonego wśród użytkowników komunikatora Gadu-Gadu obchodzi Walentynki i aż 90 proc. jest zwolennikami tego święta.

Jak wynika z internetowej sondy, najchętniej dzień Świętego Walentego, czyli popularny Dzień Zakochanych, internauci spędzają z ukochaną osobą (62 proc.). Co piąty obchodzi to święto w kręgu bliskich przyjaciół, z wybranymi znajomymi.

sondaUżytkownicy komunikatora Gadu-Gadu uważają Walentynki za Święto Zakochanych (85 proc. respondentów), według ponad połowy (52 proc.) jest to święto miłości. Co druga osoba trafnie zauważa, że w dniu 14 lutego Walenty obchodzi imieniny.

75 proc. pytanych uważa, że Walentynki to bardzo miłe i radosne święto. Internauci lubią dostawać i wysyłać życzenia oraz prezenty z tej okazji (66 proc.). Połowa badanych sądzi, że jest to specjalny dzień tylko dla zakochanych (54 proc.). Sporo osób zauważa jednocześnie, że Walentynki są zbyt przereklamowane (44 proc.), traktowane jako okazja handlowa, święto wymyślone tylko dla celów komercyjnych – „by zarobić” (46 proc.).

Wiele osób, bo aż 40 proc., ma świadomość tego, że Dzień Świętego Walentego jest świętem, które zostało zapożyczone z USA; na szczęście tylko 7 proc. chciałoby zakazać obchodzenia Walentynek (a 90 proc. jest przeciwne takiemu zakazowi).

Najczęściej Walentynki spędzamy z ukochaną osobą, wybieramy się na specjalną uroczystość, na kolację, czy po prostu do kina. Ale też chętnie wysyłamy i otrzymujemy specjalne życzenia, kartki i pozdrowienia (40 proc.). Mężczyźni bardzo często w tym dniu obdarowują kwiatami (43 proc.). Popularne są też prezenty (39 proc.) i drobne upominki, słodycze (25 proc.). Co dziesiąty organizuje lub bierze udział w przyjęciu, prywatce (13 proc.).

Najchętniej osobiście przekazujemy życzenia walentynkowe (51 proc.). Popularne są też wiadomości wysyłane sms-em (40 proc.), przez komunikator, np. Gadu-Gadu (32 proc.) czy pocztą elektroniczną (28 proc.). Z gotowych kartek elektronicznych wysyłanych ze stron internetowych częściej korzystają kobiety (ok. 30 proc.). Co ciekawe, zdarza się wcale nierzadko tajemnicze podrzucanie „walentynek” do torby, na stół czy pod drzwi (13 proc.); celują w tym zwłaszcza młodzi internauci, w wieku do 20 lat.

Badanie wśród internautów, użytkowników komunikatora Gadu-Gadu przeprowadzono dzięki usłudze GaduSonda które polega na szybkim zadaniu zestawu pytań wśród panelu internautów. W sondzie walentynkowej wzięło udział 1.075 osób, sonda trwała 1,5 dnia i została przeprowadzona w dniach 11-12 lutego. GaduSonda jest przeprowadzana wśród grupy internautów, którzy świadomie zostali panelistami.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry