Rusza druga edycja Startup Exchange Program

Opublikowano: 5 lutego 2013. Kategoria: Startupy. Tagi: , ,

Już niebawem 20 zespołów zostanie zaproszonych na kilka tygodni do różnych miast europejskich, gdzie będą mogli tworzyć startupy. Polskę w programie wymiany reprezentują dwa miasta – Gdańsk i Poznań.

SXP_transp_75

To doskonała okazja dla wszystkich wschodzących startupów na globalne poszerzenie swoich możliwości oraz działań. Będziemy współpracować ze startupami z całego świata, które chcą przyjechać do jednego z ośmiu europejskich inkubatorów i przez sześć tygodni zżyć się z lokalnym startupowym ekosystemem, rozwijać znajomości oraz wdrażać swój produkt – powiedziała Ines Silva, założycielka Startup Exchange Program.

Rekrutacja rozpoczęła się 31 stycznia 2013 r. i potrwa do 9 marca 2013 r. Spośród wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 20 najbardziej kreatywnych i innowacyjnych pomysłów. Program wspiera 8 europejskich inkubatorów, które zagwarantują zwycięskim zespołom miejsce i przestrzeń do pracy oraz udzielą im merytorycznego wsparcia. Dodatkowo, Mentorami zespołów zostanie 8 światowych przedsiębiorców, którzy staną się aktywnymi doradcami między innymi w tematach budowania strategii czy zespołu.

Nasze drzwi są otwarte dla nowych, europejskich startupów, które przyjadą rozwijać się właśnie w Gdańsku, bo aspirujemy do bycia najbardziej startupowym miastem w Polsce – powiedziała Natalia Węgrzynowska z gdańskiego Inkubatora STARTER.

W programie mogą wziąć udział 4-osobowe zespoły działające w branży nowych technologii, które posiadają ukończony prototyp swojego produktu. Uczestnicy mają do wyboru łącznie osiem lokalizacji: Lizbonę, Madryt, Wiedeń, Porto, Mediolan, Hamburg, a także Poznań i Gdańsk. W aplikacji można podać aż trzy preferowane miasta.

Zwycięskie zespoły będą miały możliwość:

  • aktywnego eksplorowania lokalnej gospodarki, nawiązywania współpracy, zawierania nowych kontaktów, pozyskiwania inwestorów
  • uzyskania wsparcia od światowej klasy mentorów takich jak:
  • Alex Barrera (CEO Press42), Pascal Finette (Dyrektor Mozilla), Kasper Hulthin (Współzałożyciel Podio), Peter Kovacs (Talent Scout, Prezi), Sandra Sick (Konsultant ds. Strategii marketingowej i wykonania), Andreas Klinger (Współzałożyciel, LOOKK), Luis Franco (Wiceprezes Operacji Międzynarodowych, SurveyMonkey) and David Bizer (HackFwd’s ChiefTalent Geek).
  • zabrania 2-3 kluczowych członków zespołu do wybranego inkubatora na cały okres trwania programu
  • uzyskania darmowego dostępu do przestrzeni biurowej w jednym z ośmiu najlepszych europejskich inkubatorów
  • otrzymania od organizatorów wsparcia operacyjnego od logistyki na wizach kończąc.

Aplikacje należy składać do 9 marca 2013 r., szczegóły na stronie startupexchangeprogram.org.

Sylwester KozakRusza druga edycja Startup Exchange Program

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.