Rusza druga edycja Startup Exchange Program

Już niebawem 20 zespołów zostanie zaproszonych na kilka tygodni do różnych miast europejskich, gdzie będą mogli tworzyć startupy. Polskę w programie wymiany reprezentują dwa miasta – Gdańsk i Poznań.

SXP_transp_75

To doskonała okazja dla wszystkich wschodzących startupów na globalne poszerzenie swoich możliwości oraz działań. Będziemy współpracować ze startupami z całego świata, które chcą przyjechać do jednego z ośmiu europejskich inkubatorów i przez sześć tygodni zżyć się z lokalnym startupowym ekosystemem, rozwijać znajomości oraz wdrażać swój produkt – powiedziała Ines Silva, założycielka Startup Exchange Program.

Rekrutacja rozpoczęła się 31 stycznia 2013 r. i potrwa do 9 marca 2013 r. Spośród wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 20 najbardziej kreatywnych i innowacyjnych pomysłów. Program wspiera 8 europejskich inkubatorów, które zagwarantują zwycięskim zespołom miejsce i przestrzeń do pracy oraz udzielą im merytorycznego wsparcia. Dodatkowo, Mentorami zespołów zostanie 8 światowych przedsiębiorców, którzy staną się aktywnymi doradcami między innymi w tematach budowania strategii czy zespołu.

Nasze drzwi są otwarte dla nowych, europejskich startupów, które przyjadą rozwijać się właśnie w Gdańsku, bo aspirujemy do bycia najbardziej startupowym miastem w Polsce – powiedziała Natalia Węgrzynowska z gdańskiego Inkubatora STARTER.

W programie mogą wziąć udział 4-osobowe zespoły działające w branży nowych technologii, które posiadają ukończony prototyp swojego produktu. Uczestnicy mają do wyboru łącznie osiem lokalizacji: Lizbonę, Madryt, Wiedeń, Porto, Mediolan, Hamburg, a także Poznań i Gdańsk. W aplikacji można podać aż trzy preferowane miasta.

Zwycięskie zespoły będą miały możliwość:

 • aktywnego eksplorowania lokalnej gospodarki, nawiązywania współpracy, zawierania nowych kontaktów, pozyskiwania inwestorów
 • uzyskania wsparcia od światowej klasy mentorów takich jak:
 • Alex Barrera (CEO Press42), Pascal Finette (Dyrektor Mozilla), Kasper Hulthin (Współzałożyciel Podio), Peter Kovacs (Talent Scout, Prezi), Sandra Sick (Konsultant ds. Strategii marketingowej i wykonania), Andreas Klinger (Współzałożyciel, LOOKK), Luis Franco (Wiceprezes Operacji Międzynarodowych, SurveyMonkey) and David Bizer (HackFwd’s ChiefTalent Geek).
 • zabrania 2-3 kluczowych członków zespołu do wybranego inkubatora na cały okres trwania programu
 • uzyskania darmowego dostępu do przestrzeni biurowej w jednym z ośmiu najlepszych europejskich inkubatorów
 • otrzymania od organizatorów wsparcia operacyjnego od logistyki na wizach kończąc.

Aplikacje należy składać do 9 marca 2013 r., szczegóły na stronie startupexchangeprogram.org.

Wpisy promowane

 • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
  Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
 • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
  Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry