Rusza fundusz BAS: Business Angel SeedFund

Znani i cenieni polscy przedsiębiorcy stworzyli Business Angel SeedFund – fundusz kapitału zalążkowego aniołów biznesu. W ciągu półtora roku przeznaczy on ok. 30 mln zł w tzw. start-upy oparte o innowacyjne rozwiązania z dziedziny teleinformatyki i biotechnologii.
BAS tworzą inwestorzy, który jako twórcy własnych firm już odnieśli jedne z największych sukcesów na polskim rynku, a teraz postanowili połączyć siły, aby nadać dynamikę polskiemu hi-techowi. Są to m.in. Maciej Grabski, Jacek Kawalec (Wirtualna Polska), Maciej Duda (Polski Koncern Mięsny Duda), Jędrzej Wittchen (wyroby skórzane Wittchen). Fundusz zapowiada, że przeznaczy w ciągu półtora roku ok. 30 mln zł w tzw. start-upy oparte o rozwiązania z dziedziny teleinformatyki i biotechnologii.

Aktywność BAS będzie obejmować (w zależności od potrzeb): finansowanie, wsparcie w postaci doświadczenia i kontaktów, pomoc w budowie i realizacji strategii oraz zapewnienie pomocy prawnej.

Na www.seedfund.pl możemy przeczytać, iż założyciele funduszu „Wierzą, że w roli aniołów biznesu są w stanie znacząco pomóc w rozwoju kolejnych przedsięwzięć. Startujących, ale innowacyjnych i bezczelnie ambitnych. Liderów jutra, ale twardo osadzonych w realiach rynku.”.

Rusza fundusz BAS: Business Angel SeedFund 1

Partnerami strategicznymi BAS są: Lewiatan Business Angels, Oxford Innovation i Oxford Investment Opportunity Network – sieć inwestorów, która w ostatnich 5 latach dokonała 92 inwestycji w innowacyjne spółki biotechnologiczne oraz medyczne (będą oni wsparciem w „umiędzynarodawianiu” przedsięwzięć), Pomorski Park Naukowo-Techniczny –  który będzie dostarczał projekty inwestycyjne. BAS liczy również na współpracę z innymi placówkami wspierającymi powstawanie i rozwój firm.

BAS ubiega się o wsparcie PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) w ramach programu Wsparcie dla funduszy kapitału zalążkowego. Umowa z PARP stworzyłaby możliwość podejmowania najambitniejszych, ale też i najbardziej ryzykownych przedsięwzięć. Właśnie ten program stał się impulsem do szybkiego uruchomienia funduszu.

Lewiatan Business Angels odnosi spore sukcesy, udało się już sfinansować 5 spółek, kolejne są w drodze. Jednak finansowanie najbardziej innowacyjnych, ale też najdroższych i bardzo ryzykownych przedsięwzięć, przekracza możliwości nawet zamożnych inwestorów. Stąd potrzeba stworzenia mechanizm wspólnego inwestowania i dywersyfikacji ryzyka – Business Angel SeedFund.

Na internetowej stronie Funduszu znajdujemy propozycję: "Jeśli uznasz, że wspólnie z nami Twój biznes może rosnąć znacznie szybciej, jeśli wolisz część tortu niż całość ciastka, skontaktuj się z nami, porozmawiamy o Twoim biznes planie. Może uda nam się zrobić wspólnie dobry biznes…" – i może warto ją rozważyć.

www.seedfund.pl

Hanna Laskowska, e-biznes.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry