Rusza fundusz BAS: Business Angel SeedFund

Znani i cenieni polscy przedsiębiorcy stworzyli Business Angel SeedFund – fundusz kapitału zalążkowego aniołów biznesu. W ciągu półtora roku przeznaczy on ok. 30 mln zł w tzw. start-upy oparte o innowacyjne rozwiązania z dziedziny teleinformatyki i biotechnologii.
BAS tworzą inwestorzy, który jako twórcy własnych firm już odnieśli jedne z największych sukcesów na polskim rynku, a teraz postanowili połączyć siły, aby nadać dynamikę polskiemu hi-techowi. Są to m.in. Maciej Grabski, Jacek Kawalec (Wirtualna Polska), Maciej Duda (Polski Koncern Mięsny Duda), Jędrzej Wittchen (wyroby skórzane Wittchen). Fundusz zapowiada, że przeznaczy w ciągu półtora roku ok. 30 mln zł w tzw. start-upy oparte o rozwiązania z dziedziny teleinformatyki i biotechnologii.

Aktywność BAS będzie obejmować (w zależności od potrzeb): finansowanie, wsparcie w postaci doświadczenia i kontaktów, pomoc w budowie i realizacji strategii oraz zapewnienie pomocy prawnej.

Na www.seedfund.pl możemy przeczytać, iż założyciele funduszu „Wierzą, że w roli aniołów biznesu są w stanie znacząco pomóc w rozwoju kolejnych przedsięwzięć. Startujących, ale innowacyjnych i bezczelnie ambitnych. Liderów jutra, ale twardo osadzonych w realiach rynku.”.

Rusza fundusz BAS: Business Angel SeedFund 1

Partnerami strategicznymi BAS są: Lewiatan Business Angels, Oxford Innovation i Oxford Investment Opportunity Network – sieć inwestorów, która w ostatnich 5 latach dokonała 92 inwestycji w innowacyjne spółki biotechnologiczne oraz medyczne (będą oni wsparciem w „umiędzynarodawianiu” przedsięwzięć), Pomorski Park Naukowo-Techniczny –  który będzie dostarczał projekty inwestycyjne. BAS liczy również na współpracę z innymi placówkami wspierającymi powstawanie i rozwój firm.

BAS ubiega się o wsparcie PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) w ramach programu Wsparcie dla funduszy kapitału zalążkowego. Umowa z PARP stworzyłaby możliwość podejmowania najambitniejszych, ale też i najbardziej ryzykownych przedsięwzięć. Właśnie ten program stał się impulsem do szybkiego uruchomienia funduszu.

Lewiatan Business Angels odnosi spore sukcesy, udało się już sfinansować 5 spółek, kolejne są w drodze. Jednak finansowanie najbardziej innowacyjnych, ale też najdroższych i bardzo ryzykownych przedsięwzięć, przekracza możliwości nawet zamożnych inwestorów. Stąd potrzeba stworzenia mechanizm wspólnego inwestowania i dywersyfikacji ryzyka – Business Angel SeedFund.

Na internetowej stronie Funduszu znajdujemy propozycję: "Jeśli uznasz, że wspólnie z nami Twój biznes może rosnąć znacznie szybciej, jeśli wolisz część tortu niż całość ciastka, skontaktuj się z nami, porozmawiamy o Twoim biznes planie. Może uda nam się zrobić wspólnie dobry biznes…" – i może warto ją rozważyć.

www.seedfund.pl

Hanna Laskowska, e-biznes.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top