Rzym również chce mieć swoje TLD

Podobnie jak Nowy Jork czy Londyn – Rzym również chce mieć swoje domenowe rozszerzenie. Z wnioskiem o stworzenie końcówki .ROMA wystąpi firma Roma TLD Srl, która prowadzona jest przez doświadczonych w branży internetowej przedsiębiorców.

romaNa stronie internetowej firmy znaleźć można argumenty przemawiające za powstaniem końcówki dla stolicy Włoch oraz wezwanie do promocji idei:

Przez lata nasz zespół pracował nad powstaniem rozszerzenia .ROMA, umożliwiającego mieszkańcom, przedsiębiorcom, firmom i instytucjom posiadanie własnej domeny .ROMA i wykorzystywaniem jej do tworzenia stron internetowych czy e-maili. Teraz ICANN pozwala .ROMA iść naprzód.

Massimo Ralli, szef Roma TLD Srl, powiedział natomiast serwisowi prweb.com:

Zaprezentowanie domen .ROMA tworzy wyjątkową okazję dla Rzymu by dołączyć do światowych miast-liderów i posiadać własną przestrzeń w internecie. Domeny .ROMA zapewnią firmom, organizacjom i mieszkańcom bycie częścią przyszłości internetu. Będzie to połączenie między Rzymianami a światem, jednoczące i identyfikujące dla wszystkich, którym bliskie są sprawy Rzymu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top