Sale konferencyjne w klubie golfowym

Sale konferencyjne można wynająć w wielu ciekawych obiektach, do takich z pewnością należy zaliczyć… klub golfowy.

Już w średniowiecznej Europie istniało kilka gier, które swoimi zasadami przypominały współczesnego golfa – Pallemaille, Chole oraz Colf. Powszechnie za ojczyznę tego sportu uznawana jest Szkocja. Król tego kraju James IV swego czasu wydał edykt zabraniający gry, bowiem jego poddani zaniedbywali przez to obowiązkowe ćwiczenia łucznictwa. W 1502 roku edykt został zniesiony, a sam król zaczął namiętnie grywać w golfa, dzięki czemu przypisuje mu się zasługi rozpowszechnienia tej dyscypliny. W 1552 roku zbudowano pierwsze pole golfowe w St Andrews, ale wiele kluczowych wydarzeń miało miejsce w XVIII wieku. Wtedy założono pierwszy klub golfowy (w Edynburgu), pierwsze Stowarzyszenie Golfistów (w St. Andrews) oraz ujednolicono i spisano zasady gry w golfa. Natomiast na szkockim polu „Old Course” w St. Andrews dokonano redukcji dołków z 22 do 18, co jest standardem do dziś. Z czasem dyscyplina ta rozprzestrzeniła się na cały świat, choć zawody w golfa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich rozgrywane były zaledwie trzy razy – w Paryżu (1900 rok), w Saint Louis (1904) i w Rio De Janeiro (2016). Golf wrócił więc na tegoroczną olimpiadę po 112 latach nieobecności.

W 1993 roku powstał Polski Związek Golfa , co znacznie przyczyniło się do rozwoju i popularności tej dyscypliny nad Wisłą. Dziś nie postrzega się jej tylko jako rozrywki dla bogatych, ale dla każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu majątkowego. Nie zmienia to oczywiście faktu, że sport ten jest nierozerwalnie związany z biznesem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „golf i biznes”, by zobaczyć tysiące wyników. W naszym kraju funkcjonuje zresztą coraz więcej obiektów przystosowanych zarówno do profesjonalniej gry, jak i spotkań biznesowych. Jako przykład można podać Klub Golfowy Lisia Polana czy Kalinowe Pola. Prezentacje obu obiektów i sal konferencyjnych można zobaczyć w serwisie www.e-konferencje.pl w kategorii sale konferencyjne w obiektach sportowych pod tym adresem.

Lisia Polana
Lisia Polana

Klub Golfowy Lisia Polana swoją działalność rozpoczął oficjalnie 12 sierpnia 2006 roku. Od tego czasu na jego terenie zorganizowano wiele prestiżowych turniejów. Obiekt sportowo-konferencyjny położony jest w pięknej Dolinie Wkry, w bezpośredniej bliskości Kampinoskiego Parku Narodowego. Od stolicy oddalony jest zaledwie 45 km, więc dla firm z Warszawy to świetne miejsce na konferencję połączoną z grą w golfa. Obiekt posiada dwie sale konferencyjne oraz 18-sto dołkowe pole. Personel obiektu może zorganizować np. naukę gry golfa z konkursami, które wyłonią lidera grupy czy przeprowadzić zabawy, które wskażą słabe i mocne strony pracowników. Na miejscu jest również hotel, restauracja, plac zabaw dla dzieci czy korty tenisowe.

Inny obiekt sportowy, który oferuje grę w golfa oraz sale konferencyjne, to Kalinowe Pola w miejscowości Kalinowo, niedaleko Świebodzina. Pierwszy turniej na pełnym 18-sto dołkowym polu rozegrano tutaj w sierpniu 2010 roku. Pole zaprojektowano w ten sposób, by było przystępne zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Cały kompleks oferuje również 11 komfortowych domków apartamentowych oraz sale konferencyjne. Uwagę zwraca zwłaszcza sala, która posiada duży taras z widokiem na pole golfowe. Pomieszczenie pomieści maksymalnie 40 osób, wyposażone jest w telewizor Led 55′, ekran, rzutnik multimedialny, czy wskaźnik laserowy.

Kalinowe Pola
Kalinowe Pola

Warto korzystać z możliwości jakie dają nowoczesne kluby golfowe z zapleczem eventowym. Konferencje w takim miejscu to nadal świeży temat i z pewnością mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Artykuł został przygotowany przez serwis konferencyjny e-konferencje.pl specjalizujący się w promocji obiektów biznesowych z całej Polski.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry