Samochód w jednoosobowej firmie

Opublikowano: 22 grudnia 2014. Kategoria: Wpisy Promowane.

Bezrobocie, które od wielu lat w naszym kraju wyrażone jest dwucyfrowym składnikiem, sprawia, że wciąż chętnie zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą. Czasem jest to rozwiązanie wybierane zamiast etatu, innym razem szansą na prawdziwy biznes i pracę zgodną ze swoimi pasjami. Indywidualne preferencje oraz szansa, by nie trzeba było szukać szczęścia na Wyspach Brytyjskich czy w Niemczech.

141882990586230000Jeśli więc podjęliśmy decyzję o założeniu jednoosobowej firmy, to dobrze jest opracować porządny biznesplan, dzięki któremu łatwiej będzie oszacować koszty i poszukać źródeł finansowania. Wciąż można liczyć nie tylko na preferencyjne kredyty, ale także na bezzwrotne dotacje w ramach któregoś z programów unijnych. Dobrze jest też w biznesowym planie uwzględnić samochód na firmę jednoosobową, zwłaszcza kiedy będziemy chcieli prowadzić działalność handlową bądź usługową. Swoboda, niezależność, szybkość i w dłuższej perspektywie niższe koszty. Firmowe auto można przecież amortyzować oraz tankując je, będziemy mogli odliczyć część lub cały podatek VAT zawarty w paliwie. Oczywiście to nie wszystko.

Żeby jednoosobowy biznes działał prężnie, wszystko musi w nim funkcjonować na sto procent. Dotyczy to także maszyn, a do tej grupy możemy śmiało zaliczyć samochód na firmę jednoosobową. Stąd warto jest wybrać markę słynącą z niezawodności, taką jak chociażby Toyota. Wybierając pojazd na firmę, mamy wybór. Możemy kupić czy też wziąć w leasing pojazd segmentu B (doskonały do miasta), uniwersalny kompakt czy też pojemne kombi. Dużym powodzeniem cieszą się także SUV-y oraz prawdziwe auta terenowe, często także w wersji pick-up. Wielkość pojazdu zależna jest od prowadzonego biznesu i oczywiście od zasobności portfela. Ważne – nie warto oszczędzać na jakości, kupując pojazd taniej i mało prestiżowej marki czy też nabywając auto z rynku wtórnego. Każdy dzień w warsztacie negatywnie wpływa na poziom zysków oraz sprawia, że jako przedsiębiorcy tracimy zaufanie u klientów czy kontrahentów. Biznes powinien opierać się na obopólnym zaufaniu.

Początkujący czy doświadczeni przedsiębiorcy potrzebują wsparcia na wielu poziomach. Niezawodne auto to nieodzowny element tej układanki.

Wpisy PromowaneSamochód w jednoosobowej firmie

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.