Samochód w jednoosobowej firmie

Bezrobocie, które od wielu lat w naszym kraju wyrażone jest dwucyfrowym składnikiem, sprawia, że wciąż chętnie zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą. Czasem jest to rozwiązanie wybierane zamiast etatu, innym razem szansą na prawdziwy biznes i pracę zgodną ze swoimi pasjami. Indywidualne preferencje oraz szansa, by nie trzeba było szukać szczęścia na Wyspach Brytyjskich czy w Niemczech.

141882990586230000Jeśli więc podjęliśmy decyzję o założeniu jednoosobowej firmy, to dobrze jest opracować porządny biznesplan, dzięki któremu łatwiej będzie oszacować koszty i poszukać źródeł finansowania. Wciąż można liczyć nie tylko na preferencyjne kredyty, ale także na bezzwrotne dotacje w ramach któregoś z programów unijnych. Dobrze jest też w biznesowym planie uwzględnić samochód na firmę jednoosobową, zwłaszcza kiedy będziemy chcieli prowadzić działalność handlową bądź usługową. Swoboda, niezależność, szybkość i w dłuższej perspektywie niższe koszty. Firmowe auto można przecież amortyzować oraz tankując je, będziemy mogli odliczyć część lub cały podatek VAT zawarty w paliwie. Oczywiście to nie wszystko.

Żeby jednoosobowy biznes działał prężnie, wszystko musi w nim funkcjonować na sto procent. Dotyczy to także maszyn, a do tej grupy możemy śmiało zaliczyć samochód na firmę jednoosobową. Stąd warto jest wybrać markę słynącą z niezawodności, taką jak chociażby Toyota. Wybierając pojazd na firmę, mamy wybór. Możemy kupić czy też wziąć w leasing pojazd segmentu B (doskonały do miasta), uniwersalny kompakt czy też pojemne kombi. Dużym powodzeniem cieszą się także SUV-y oraz prawdziwe auta terenowe, często także w wersji pick-up. Wielkość pojazdu zależna jest od prowadzonego biznesu i oczywiście od zasobności portfela. Ważne – nie warto oszczędzać na jakości, kupując pojazd taniej i mało prestiżowej marki czy też nabywając auto z rynku wtórnego. Każdy dzień w warsztacie negatywnie wpływa na poziom zysków oraz sprawia, że jako przedsiębiorcy tracimy zaufanie u klientów czy kontrahentów. Biznes powinien opierać się na obopólnym zaufaniu.

Początkujący czy doświadczeni przedsiębiorcy potrzebują wsparcia na wielu poziomach. Niezawodne auto to nieodzowny element tej układanki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry