Samodzielna wymiana baterii iPhone – zobacz, jakie to proste!

Smartfon iPhone to jeden z najpopularniejszych telefonów na świecie. Użytkownicy urządzenia bardzo chwalą sobie jego funkcjonalność, wydajność i bezawaryjność. Trzeba jednak pamiętać, że z biegiem czasu znacznemu osłabieniu ulec może bateria. W takich wypadkach wiele osób decyduje się na zakup nowego telefonu, inni zgłaszają się z problemem do serwisu. Warto wiedzieć, że istnieje również trzecie, wbrew pozorom proste rozwiązanie, czyli samodzielna wymiana baterii iPhone. Jak to zrobić? Poniżej cenne wskazówki dla posiadaczy wybranych modeli.

Samodzielna wymiana baterii iPhone – zobacz, jakie to proste! 1

Wymiana baterii w iPhone – o czym musisz pamiętać?

Dzięki dużej wydajności i możliwościom technologicznym telefon marki Apple doskonale sprawdza się nawet po wieloletnim użytkowaniu. Sporym mankamentem bywa jednak akumulator, którego kondycja – na skutek systematycznego zużywania – nie będzie już na tak wysokim poziomie jak na początku. Osoby korzystające z iPhone’ów mogą więc po pewnym czasie zaobserwować konieczność coraz częstszego ładowania baterii. Nietrudno domyśleć się, że akumulator, który rozładowuje się zbyt szybko, może spowodować duże niedogodności dla użytkownika. Samodzielna wymiana baterii iPhone to często najszybsze i najtańsze rozwiązanie takiego problemu. Opcja ta minimalizuje czas oczekiwania na ulepszony sprzęt (można z niego korzystać od razu po naprawie) i koszt całej operacji (nie trzeba płacić za wykonanie pracy obsłudze serwisu, co pozwala zaoszczędzić nawet 200-300 złotych).

Co przygotować?

Aby wymienić samodzielnie baterię w iPhonie, wystarczy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które dostępne są w sklepach online lub w serwisach aukcyjnych. Są to:

1. akumulator (ceny wahają się od 40 do 80 złotych w zależności od modelu);

2. narzędzia (śrubokręty, pęsety, przybory pomocnicze do otwierania itp. – łączny koszt rzędu kilkudziesięciu złotych).

Warto dodać, że niektórzy sprzedawcy oferują możliwość zakupu pełnego zestawu do wymiany baterii w danym modelu. Zawiera on zarówno akumulator, jak i wszystkie elementy pozwalające na szybką i bezproblemową pracę.

Należy również wspomnieć, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu samodzielna wymiana baterii iPhone nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Nie można jednak zapomnieć, że wymaga ona jednocześnie dużej dokładności i pewnych zdolności manualnych, aby nie dopuścić do powstania uszkodzeń telefonu, np. w obrębie ekranu. Precyzyjne wykonywanie krok po kroku każdej czynności z pewnością przyniesie jednak oczekiwany rezultat.

ZOBACZ ZESTAW OD:

Samodzielna wymiana baterii iPhone – zobacz, jakie to proste! 2

Samodzielna wymiana baterii iPhone 6 i 6s

Na wymianę akumulatora w iPhone 6 i 6s nie potrzeba z reguły więcej niż 20 minut. Co należy zrobić?

1. Wyłącz urządzenie.

2. Ostrożnie odkręć wszystkie śrubki i odłóż je w bezpieczne miejsce.

3. Unieś ekran – jeśli posiadasz specjalną przyssawkę, zamocuj ją na ekranie i pociągnij w górę. Pamiętaj, żeby nie szarpać zbyt gwałtownie ani nie odchylać wyświetlacza za mocno (maksymalnie 90 stopni), aby nie doszło do uszkodzenia złączy. Jeśli masz trudności z oddzieleniem ekranu od obudowy, możesz pomiędzy obie części włożyć jakiś cienki element i delikatnie podważać wzdłuż krawędzi.

4. Odkręć śrubki znajdujące się wewnątrz (na osłonach złącz). Pamiętaj, aby nie pomieszać ani nie zgubić śrubek. Następnie zdejmij osłony, np. za pomocą pęsety.

5. Odłącz wspornik baterii, a także złącze ekranu, kamery, digitizera (czyli tzw. dotyku) oraz przycisku „Home”. Zachowaj przy tym dużą ostrożność, aby nie uszkodzić poszczególnych gniazd. Możesz użyć do tego cienkiego narzędzia. Prawidłowo odłączony wyświetlacz możesz swobodnie odłożyć na bok, ponieważ na razie nie będzie ci do niczego potrzebny.

6. Złap brzegi taśmy wystającej spod akumulatora. Dobrze sprawdzi się do tego pęseta, na którą możesz owinąć paski, a następnie wyciągnąć je stopniowo spod baterii. Powtórz to samo z drugą taśmą, która znajduje się obok.

7. Wyjmij starą baterię i odłóż ją na bok.

8. Włóż nowy akumulator, nie zapominając przy tym o uprzednim zamocowaniu taśmy samoprzylepnej.

9. Podłącz poszczególne elementy, które wcześniej zostały wyjęte (złącza, osłony itd.).

10. Zamknij obudowę i skręć iPhone.

11. Podłącz urządzenie do ładowarki.

Samodzielna wymiana baterii iPhone 7

Procedura wymiany baterii w iPhone 7 jest zbliżona do przedstawionych wcześniej czynności wykonywanych przy wersjach 6 i 6s. Istnieje jednak pewna różnica wynikająca z nieco odmiennej, znacznie bardziej szczelnej konstrukcji modelu 7, związanej z zastosowaniem w nim opcji odporności na wodę.

1. Wyłącz urządzenie.

2. Odkręć śrubki i odłóż je w bezpieczne miejsce.

3. Zamocuj przyssawkę na wyświetlaczu powyżej przycisku Home i pociągaj w górę. Pomiędzy ekran a obudowę możesz włożyć jakiś cienki element podważający. Uchyl wyświetlacz delikatnie od lewej, bocznej krawędzi. Zachowuj dużą ostrożność, aby nie zerwać taśm.

4. Odkręć śrubki znajdujące na osłonie złącza. Następnie zdejmij osłony, np. za pomocą pęsety.

5. Wypnij ostrożnie wszystkie złącza. Zachowaj przy tym ostrożność, aby nie uszkodzić gniazd. Prawidłowo odłączony wyświetlacz możesz odłożyć na bok, ponieważ podczas wymiany baterii nie będzie ci potrzebny.

6. Złap brzegi taśmy i wyciągając ją spod baterii. Możesz to zrobić palcami lub pęsetą. Powtórz to samo z drugą taśmą, która znajduje się obok.

7. Wyjmij starą baterię i odłóż ją na bok.

8. Włóż nowy akumulator, nie zapominając przy tym o uprzednim zamocowaniu taśmy samoprzylepnej.

9. Podłącz poszczególne elementy, które wcześniej zostały wyjęte (złącza, osłony itd.).

10. Zamknij obudowę i skręć iPhone.

11. Podłącz urządzenie do ładowarki.

Jak widać, samodzielna wymiana baterii iPhone nie musi być niczym trudnym. Wystarczy trzymać się instrukcji i spokojnie wykonać poszczególne czynności. Sporo pomocniczych filmów instruktażowych znaleźć można w popularnych serwisach, jak choćby YouTube. Jeśli mimo wszystko zadanie wydaje się zbyt skomplikowane, zalecane jest skorzystanie z pomocy osoby, która posiada już wprawę i doświadczenie w tym zakresie. Dodatkowo, po dokonaniu wymiany elementu, warto zapoznać się również z metodami pozwalającymi na oszczędzanie baterii w iPhone. Często wyłączenie nieużywanych aplikacji lub zrezygnowanie z niektórych powiadomień może znacznie wydłużyć czas pracy akumulatora.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry