Samoobrona – niepotrzebny wydatek czy inwestycja?

Choć w dzisiejszych czasach świat jest coraz bardziej niebezpieczny – o różnych atakach słyszymy niemal codziennie – to wciąż niewielu z nas myśli na co dzień o samoobronie. Dlaczego tak jest? Czy ludzie nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa? A może sądzą, że nauka obrony lub zakup akcesoriów to niepotrzebny wydatek?

Większość ludzi podczas planowania budżetu nie uwzględnia w nim wydatków na obronę własną. A potrzeba tak niewiele, żeby skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich nam osób.

Dlaczego ludzie o tym nie myślą?

Samoobrona – niepotrzebny wydatek czy inwestycja? 1Być może po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, że zagrożenie może spotkać nas w najmniej oczekiwanym momencie. Większość ludzi nie zna też prawa i nie wie, że może się legalnie bronić – odpowiada autor artykułu o samoobronie (http://skuteczna-samoobrona.pl/samoobrona-uwarunkowania-prawne/czy-moge-bronic-sie-kastetem/). Z nieznajomości zasad samoobrony wynika wiele nieprzyjemnych sytuacji, szczególnie dla ofiary. Warto wiedzieć, na czym polega obrona konieczna i kiedy dochodzi do przekroczenia granic tej obrony.

Legalne akcesoria do samoobrony

Wiele osób boi się konsekwencji prawnych użycia paralizatora czy gazu pieprzowego – oczywiście niepotrzebnie, bo te narzędzia są całkowicie legalne i karane jest tylko ich bezpodstawne użycie. Jak możemy przeczytać na stronie http://skuteczna-samoobrona.pl/gazy-pieprzowe/czy-gaz-pieprzowy-jest-legalny/, na posiadanie gazu nie potrzebujemy żadnego zezwolenia, a sprzedawca może jedynie zapytać kupującego, czy ukończył 18. rok życia. Legalne są także pałki teleskopowe (możesz to sprawdzić tutaj: http://skuteczna-samoobrona.pl/palki-teleskopowe/czy-palka-teleskopowa-jest-legalna/). Choć niektórym kojarzą się z bójkami chuliganów, to bardzo skuteczne narzędzia do samoobrony, pod warunkiem, że znamy technikę i umiemy się nią posługiwać.

Koszty narzędzi do obrony

Samoobrona wcale nie jest droga. Co prawda kurs obrony własnej może kosztować nawet kilkaset złotych, jednak i na to jest sposób – możesz skorzystać z darmowych kursów organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Kursy odbywają się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, prowadzą je doświadczeni instruktorzy wojskowi. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie internetowej Ministerstwa.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o paralizatorach, możesz zajrzeć na stronę http://skuteczna-samoobrona.pl/paralizatory/. Przekonasz się, że nawet te urządzenia nie są dużym wydatkiem – paralizator ze średniej półki możesz kupić już za 150 złotych. Nie jest to wiele jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że właśnie tyle może kosztować uratowanie naszego życia. Jeśli jednak szukasz tańszego środka do samoobrony, to zaopatrz się w gaz pieprzowy. Najtańsze kosztują już około 20 złotych, jednak warto pamiętać, że wraz z ceną zwiększa się zwykle jakość produktu. Dlatego wydatek 50 czy 70 złotych na taki gaz nie powinien być problemem, zwłaszcza, że kupujemy go raczej rzadko.

Gaz pieprzowy – czy warto?

Gaz pieprzowy ma wiele zalet – może być stosowany także do obrony przed psami. Taki gaz ma mniejsze stężenie kapsaicyny, bo psy są bardziej wrażliwe niż ludzie – mówi ekspert z portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/gazy-pieprzowe-na-psy/, który udziela porad dotyczących obrony przed agresywnymi zwierzętami.

Podsumowując – zawsze warto inwestować we własne bezpieczeństwo. Wydane kilkadziesiąt złotych może znacznie poprawić komfort życia i sprawić, że będziemy czuć się pewniej i bezpieczniej nawet wracając samotnie do domu późnym wieczorem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top