Sklep internetowy, allegro i dropshipping w jednym miejscu

Sprzedaż w internecie wiąże się nie tylko z działaniami marketingowymi, ale przede wszystkim z odpowiednią strategią sprzedażową. Korzystanie z handlu w miejscach, w których pojawiają się osoby zainteresowane ofertą jest kluczowe dla zwiększania sprzedaży. Niemniej ważne pozostaje oprogramowanie sklepu internetowego, które pozwoli Ci na wygodną obsługę każdego z kanałów sprzedażowych oraz szeroki wybór modeli logistycznych i partnerów zewnętrznych. Postaw na sklep internetowy, allegro i dropshipping w jednym miejscu!

Sklep internetowy, allegro i dropshipping w jednym miejscu 1

Wielokanałowość sprzedaży

Podczas gdy kolejne serwisy wprowadzają możliwość prowadzenia sprzedaży z użyciem ich narzędzi, sklep internetowy musi zadbać o rozszerzenie swojej działalności na nowe obszary. Wykorzystanie wielokanałowości sprzedaży pozwoli nie tylko się rozwijać, ale także zwiększyć rozpoznawalność marki oraz przedstawiać ofertę większej ilości potencjalnie zainteresowanych nią klientów. To z kolei możliwe jest dzięki zastosowaniu rozmaitych narzędzi pozwalających personalizować ofertę dla każdej z osób trafiających na stronę. Co więcej, szansy na zwiększenie sprzedaży należy upatrywać także w prezentowaniu oferty dokładnie tam, gdzie poszukują jej klienci.

Tu doskonale sprawdza się allegro oraz porównywarki cen. Są to miejsca, w których właściciel e-sklepu może skupić się na przygotowaniu atrakcyjnej oferty z pominięciem działań ukierunkowanych na przedstawienie zalet poszczególnych towarów.

Nic więc dziwnego, że sklepy internetowe korzystają zarówno z własnych stron sprzedażowych, jak i rozpoznawalnych serwisów aukcyjnych takich jak allegro oraz trendów logistycznych, do których zaliczany jest dropshipping. Zebranie rozwiązań w jednym miejscu stanowi gwarancję holistycznego podejścia do obsługi klienta. Pozwala na uzyskanie zadowolenia z zakupów oraz budowanie przewagi nad konkurencyjnymi e-sklepami.

Jak korzystać z dropshippingu?

Uproszczeniem działania dropshippingu jest określenie go jako wysyłania produktów zamówionych w sklepie internetowym wprost z hurtowni do klienta detalicznego. Jest to model logistyczny, który umożliwia prowadzenie sprzedaży bez magazynu oraz wcześniejszej inwestycji w setki sztuk produktów, które może uda nam się sprzedać, a może nie. Dzięki współpracy z hurtownią zdejmujesz z siebie obowiązek kompletowania zamówień, poprawnego pakowania produktów oraz ich wysyłania. To rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszędzie możesz korzystać z dropshippingu. Świadczą go jedynie niektóre hurtownie, a informacji o dostępności usługi należy szukać na stronie poszczególnych podmiotów bądź w dziale obsługi klienta.

Ale w jaki sposób możesz korzystać z dropshippingu? Pod warunkiem posiadania oprogramowania sklepu internetowego zintegrowanego z hurtowniami dropshippingowymi będzie to niezwykle proste, bowiem produkty z hurtowni pojawią się u Ciebie w ciągu kilku chwil w sposób automatyczny. Gdy wybierzesz już towary, które chcesz sprzedawać, możesz dwojako korzystać z dropshippingu:

  • Wykorzystać połączenie z dużą ilością hurtowni i prowadzić sklep internetowy o niezwykle szerokim asortymencie z wielu branż.
  • Sprzedawać Twój produkt główny np. aparaty fotograficzne z wysyłką z własnego magazynu, a dopasowane do niego akcesoria lub mniej popularne dodatki np. torby, obiektywy, statywy, sprzedawać w modelu dropshippingowym. Tym sposobem jesteś w stanie dostarczyć swoim klientom wszystkiego, czego potrzebują i nie zmuszać ich do dalszego poszukiwania satysfakcjonującej oferty.

Połącz sklep internetowy z Allegro

Potencjał sprzedażowy allegro wykorzystywany jest od lat. Zaufanie klientów zdobywane przez lata, szerokie grono osób korzystających z portalu aukcyjnego oraz możliwość dotarcia zarówno do grupy zdecydowanej na konkretny towar, jak i poszukującej odpowiedniego dla siebie modelu, jest powodem, dla którego szereg sprzedawców oferuje swoje produkty właśnie na allegro.

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużo czasu zajmuje wystawienie jednej aukcji, w której zostanie zawarty ciekawy opis i parametry techniczne dla konkretnego egzemplarza. Podczas gdy inni wprowadzają produkty na portal ręcznie i głowią się jak wystawić wiele aukcji na allegro w krótkim czasie, Ty możesz połączyć sklep internetowy z allegro.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Sky-Shop stworzył dwustronną integrację sklepu internetowego z allegro. W praktyce oznacza to, że wszystkie zdjęcia produktów, ich parametry, ceny oraz opisy, które znajdują się w Twoim asortymencie, mogą zostać w ciągu kilku chwil przesłane do systemu allegro i przygotowane w formie aukcji. Dzięki temu jesteś w stanie sprzedawać dużą ilość produktów i nie martwić się o czas poświęcany na przygotowanie swojej oferty. Cenionym przez małych i większych sprzedawców rozwiązaniem jest aktualizowanie stanów magazynowych. Jeśli produkt skończy się w magazynie sklepu, nie będzie można go kupić na allegro. Funkcja zapobiega kupowaniu towarów, których będziesz w stanie wysłać do osoby nimi zainteresowanej.

Co więcej, system pozwala także sprzedawać na allegro w dropshippingu. Działanie jest analogiczne do opisanego powyżej. Jedyną różnicę stanowi fakt, że stan magazynowy, jaki pobierany jest przez allegro dotyczy magazynu hurtowni, z którą współpracujesz. Nie jest to jednak żadne ograniczenie, bowiem w dowolnym momencie możesz ustalić ilość produktów w magazynie, przy której sprzedaż na allegro zostanie zakończona.

Oprogramowanie sklepów internetowych Sky-Shop

Oprogramowanie sklepów internetowych Sky-Shop powstało dzięki wnikliwej obserwacji rynku e-commerce i potrzeb, jakie systematycznie się pojawiały. To system oparty na autorskich rozwiązaniach, których celem jest zapewnienie wygody obsługi sprzedaży ze strony przedsiębiorców, jak i również sprawnych zakupów, które cenią klienci.

Połączenia i automatyczne mechanizmy przygotowane przez Sky-Shop.pl stanowią ogromny krok do rozwoju sklepu internetowego. Możliwość prowadzenia dropshippingu, sprzedaży na allegro i klasycznego sklepu internetowego z poziomu jednego panelu administracyjnego znacząco ułatwia pracę i przyspiesza wszelkie procesy.

Korzystaj z rozwiązań przygotowanych z myślą o Twoich potrzebach i ciesz się profesjonalną obsługą i wsparciem technicznym!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top