Skylark-Polska – Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, szyberdachów i ogrzewania postojowego

Dobry oraz sprawdzony serwis samochodowy to w dzisiejszych czasach miejsce na wagę złota. Wielokrotnie spotykamy się bowiem z nieprofesjonalną obsługą, która nie rozwiązuje w pełni naszego problemu, a dodatkowo liczy sobie za to krocie. Problemem okazuje się również właściwa diagnostyka usterki, która zmusiła nas do wizyty w warsztacie. Warto więc szukać wiarygodnych miejsc i korzystać z usług sprawdzonych serwisów, które polecają nam znajomi lub zaufani internauci. Jeśli zależy ci na profesjonalnej obsłudze oraz szybkim rozwiązaniu problemu, warto udać się do Skylark-Polska w Warszawie. Jest to firma o bogatym doświadczeniu oraz profesjonalnej kadrze pracowniczej, która wykorzystuje innowacyjne maszyny diagnostyczne oraz naprawcze. Klimatyzacja samochodowa, szyberdachy, czy ogrzewanie postojowe nie ma tutaj tajemnic. Co zatem oferuje firma Skylark-Polska z Warszawy?

Skylark-Polska - Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, szyberdachów i ogrzewania postojowego 1

Serwis klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa to jeden z najbardziej docenianych systemów chłodniczych. Korzystamy z niej zarówno w trakcie upalnego lata, jak i zimą. Daje ona przyjemne uczucie chłodu oraz zapobiega uciążliwemu parowaniu szyb. Dzięki temu znacznie zwiększa komfort podróży oraz bezpieczeństwo. Jeśli zależy nam na prawidłowym funkcjonowaniu klimatyzacji w aucie, należy regularnie odwiedzać serwis klimatyzacji. W trakcie wizyty dokonuje się przeglądu, uzupełnienia czynnika chłodniczego oraz wymiany filtrów.

Niezbędne jest również regularne oczyszczanie klimatyzacji, najlepiej metodą ozonowania, która skutecznie usuwa wszystkie bakterie i grzyby. Klimatyzacja w samochodzie, wbrew pozorom jest bardzo delikatnym systemem. Z uwagi na pracę pod wpływem wielu czynników zewnętrznych, jak np. ciągłe drgania, kontakt z wodą i błotem, kamieniami oraz owadami, może dochodzić w niej do usterek, którym nie będziemy w stanie sprostać bez profesjonalnego serwisu klimatyzacji.

Odgrzybianie i ozonowanie klimatyzacji w samochodzie

Klimatyzacja samochodowa, w związku ze specyfiką swojej pracy, narażona jest na ciągłą wilgoć. Takie środowisko to idealne warunki do rozwoju dla bakterii i grzybów. Są one szczególnie niebezpieczne dla górnych i dolnych dróg oddechowych, oczu, skóry, a także śluzówki nosa i jamy ustnej. Stanowi to duże zagrożenie zdrowotne – w szczególności dla osób z astmą oskrzelową lub alergiami. Bakterie oraz grzyby mogą wywoływać objawy podobne do grypy lub alergii, a więc kaszel, trudności z oddychaniem, ból gardła, podrażnienia skóry i oczu, katar oraz poczucie osłabienia. W celu uniknięcia wszystkich przykrych konsekwencji warto zadbać o regularne odgrzybianie oraz ozonowanie klimatyzacji.

Ozon jest gazem o silnych właściwościach utleniających, dlatego szybko i wydajnie jest w stanie zniszczyć wszystkie drobnoustroje zalegające w przewodach wentylacyjnych.

Jak często należy dokonywać czyszczenia klimatyzacji?

Specjaliści ze Skylark-Polska proponują, aby odwiedzić serwis minimum raz w roku. Najlepiej jeśli wizyta przypadnie przed upalnym latem, kiedy klimatyzacja będzie intensywnie wykorzystywana. Innym sygnałem świadczącym o konieczności odwiedzenia serwisu klimatyzacji jest nieprzyjemny zapach w kabinie samochodu.

Skylark-Polska - Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, szyberdachów i ogrzewania postojowego 2

Naprawa sprężarek klimatyzacji

Sprężarka klimatyzacji w aucie jest jedną z najważniejszych części całego układu chłodzącego. Jej awarie mogą wynikać z małej ilości oleju w czynniku chłodniczym lub z wycieku spowodowanego nieszczelnością przewodu lub skraplacza. Stosunkowo częstym problemem jest również zatarcie sprężarki, które powstaje w przypadku zaburzonej pracy sterowników.

Zakup nowej sprężarki jest dosyć kosztowny, jednak istnieją profesjonalne firmy zajmujące się ich naprawą oraz regeneracją, jak np. Skylark-Polska z Warszawy. Warto nadmienić, że parametry techniczne regenerowanych sprężarek, niczym nie odbiegają od nowych.

Wymiana czynnika chłodzącego

Czynnik chłodzący jest podstawowym elementem pracy klimatyzacji samochodowej, który krąży w układzie zamkniętym. Podczas codziennej eksploatacji w naturalny sposób ubywa około 10-15% czynnika w skali roku. Należy więc pamiętać o jego wymianie oraz uzupełnianiu.

Istotną informacją jest również fakt, że czynnik wymieszany jest z olejem, smarującym sprężarkę, co stanowi podstawę jej odpowiedniej pracy. Zbyt mała ilość czynnika może powodować wspomniane już powyżej usterki sprężarki, łącznie z zatarciem na czele. Serwis klimatyzacji powinien więc obejmować regularną wymianę czynnika chłodzącego. Zaleca się, aby tą czynność wykonywać co 2 lata.

Przegląd klimatyzacji

Regularny przegląd klimatyzacji jest bardzo istotny z punktu widzenia jej działania oraz usuwania ewentualnych zanieczyszczeń. W trosce o swoje zdrowie, a także stan portfela, warto odwiedzać serwis przynajmniej raz w roku, przed rozpoczęciem upalnego lata. W trakcie przeglądu klimatyzacji, profesjonalny warsztat powinien dokonać oceny jej stanu technicznego, czyszczenia, np. metodą ozonowania, wymiany filtrów, a także co 2 lata czynnika chłodniczego. Działania takie zdecydowanie podnoszą komfort jazdy oraz dbają o zdrowie pasażerów. Warto również nadmienić, że regularne serwisowanie generuje znacznie mniejsze koszty, niż naprawa poważniejszych usterek.

Montaż klimatyzacji w aucie

W dzisiejszych czasach coraz trudniej wyobrazić sobie samochód bez sprawnie działającej klimatyzacji. Nic więc dziwnego, że wiele klientów decyduje się na wymianę klimatyzacji na nowszą i skuteczniejszą lub wykorzystanie dodatkowych rozwiązań. Decydując się na montaż klimatyzacji w aucie, należy poszukać zaufanego oraz godnego polecenia serwisu klimatyzacji. Jest to bardzo istotne, aby cały system działał poprawnie.

Skylark-Polska zajmuje się montowaniem klimatyzacji w autach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych na terenie Warszawy, w przystępnej cenie. Znaleźć tu można nowoczesne sprzęty oraz profesjonalną kadrę pracowniczą, która może dobrać idealny system klimatyzacji, dopasowany do potrzeb klienta.

Zobacz też – montaż klimatyzacji: https://www.ogrzewania.pl/Montaz_klimatyzacji

Skylark-Polska - Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, szyberdachów i ogrzewania postojowego 3

Montaż i serwis szyberdachów

Mimo licznych zalet klimatyzacji, nigdy nie zastąpi ona dopływu świeżego powietrza. Coraz więcej osób decyduje się więc ostatnio na montaż nowoczesnych i wygodnych szyberdachów. Firma Skylark-Polska oferuje swoim klientom montaż zarówno w samochodach nowych, jak i używanych. Specjaliści doradzą również jaki rodzaj szyberdachu wybrać.

Ogrzewanie postojowe Webasto

Skylark-Polska posiada 24-letnie doświadczenie w pracy z urządzeniami Webasto. Wykwalifikowana kadra pracownicza zajmuje się montażem kompletnych systemów ogrzewania postojowego oraz rozbudowywaniem fabrycznych dogrzewaczy do funkcji ogrzewania postojowego we wszystkich rodzajach pojazdów.

Ogrzewanie postojowe powietrzne

Wyróżniamy dwa rodzaje ogrzewania postojowego – powietrzne oraz wodne. Firma Skylark-Polska zajmuje się montażem zarówno jednych, jak i drugich, dzięki czemu nasi klienci mogą wybrać rozwiązanie idealne do swoich potrzeb. Ogrzewanie postojowe powietrzne jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pragną korzystać z przyjemnego ciepła wewnątrz samochodu.

Ogrzewanie postojowe wodne

Ogrzewanie postojowe wodne to z kolei świetna opcja dla tych, którym wyjątkowo zależy nie tylko na ogrzewaniu wnętrza pojazdu, ale i silnika. Sprawia ono, że rozruch jest zdecydowanie łatwiejszy, nie trzeba skrobać szyb i wchodzi się już do ciepłego wnętrza nawet przy niskich temperaturach.

Autoryzowany serwis Webasto

Firma Skylark-Polska zajmuje się również serwisem Webasto. Oferujemy naprawę urządzeń w okresie gwarancji oraz pogwarancyjnych. W naszym magazynie mamy na miejscu wiele części Webasto, dzięki czemu naprawy jesteśmy w stanie dokonać w ciągu jednego dnia. Dodatkowo udzielamy 2-letniej gwarancji na wymieniony przez nas sprzęt. Posiadamy również serwis mobilny, dojeżdżający do klienta na wskazane miejsce.

Wyposażenie do aut, przyczep kempingowych, kamperów i łodzi

W swojej ofercie Skylark-Polska posiada również części do klimatyzacji oraz ogrzewania postojowego do wielu rodzajów pojazdów, przyczep kempingowych, a nawet łodzi. Szeroka oferta i trwały, wytrzymały sprzęt, oraz szeroka wiedza specjalistyczna to gwarancja zadowolenia z użytkowania naszych produktów.

Skylark-Polska - Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, szyberdachów i ogrzewania postojowego 4

Profesjonalny serwis na terenie Warszawy

Zaufany serwis samochodowy, który słynie z wysokiej jakości swoich usług, to idealne miejsce na montaż lub serwis klimatyzacji, szyberdachów lub ogrzewania postojowego. Wysokiej klasy usługi w tym zakresie, szczególnie serwis klimatyzacji, gwarantuje firma Skylark-Polska w Warszawie. Wizytówką firmy są setki zadowolonych klientów. Zapraszamy na stronę internetową, gdzie znajdziesz nasze dane kontaktowe – https://www.ogrzewania.pl/.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry