Skype integruje się z Facebookiem?

Opublikowano: 29 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Facebook i Skype mają nawiązać bliską współpracę. Funkcje komunikatora internetowego zostaną prawdopodobnie zintegrowane z bazą kontaktów z serwisu społecznościowego.

Serwis AllThingsDigital, który podał powyższą informację, zdobył również zrzut ekranu ukazujący nowe funkcjonalności. Po połączeniu Skype’a i Facebook’a będziemy mogli z poziomu komunikatora wysyłać wiadomości SMS, prowadzić rozmowy tekstowe i głosowe z naszym znajomymi z serwisu społecznościowego.

Skype integruje się z Facebookiem? 1

Nowe opcje pojawić mają się w piątej wersji Skype’a, która ma zostać wprowadzona w najbliższych tygodniach. Nie wiemy czy funkcjonalności Skype’a zostaną w jakiś sposób włączone w przeglądarkową lub mobilną wersję Facebook’a.

Nawiązanie współpracy wydaje się korzystne dla obu firm. Z jednej strony rozszerza komunikacyjne funkcjonalności Facebook’a; z drugiej może znacznie poszerzyć bazę odbiorców Skype’a.

Dawid ZarazińskiSkype integruje się z Facebookiem?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.