Smart shopperzy na tropie okazji

Coraz bardziej popularnym zjawiskiem staje się ostatnio smart shopping. Jest to dobra metoda na robienie rozsądnych a zarazem spełniających nasze oczekiwania zakupów.

Tanio i w dobrej jakości
147505765325775200
Wielu osobom wydaje się, że kupowanie po niższych cenach wiąże się z obniżeniem jakości lub też, że poszukiwanie okazji zabiera zupełnie niepotrzebnie dużo czasu, a efekt jest niewspółmierny do wysiłku. Zupełnie jednak nie na tym polega smart shopping. Głównym założeniem smart shoppingu jest poszukiwanie tego samego towaru w różnych sklepach, celem znalezienia najbardziej korzystnej oferty. Jak wynika z raportu opublikowanego przez Qpony.pl, coraz więcej Polaków działa na zasadach smart shoppingu. Znacząco zwiększa się także ilość osób, które do poszukiwania okazji i promocji wykorzystują smartfony i dedykowane im aplikacje. Dzięki temu, że takie „intelignetne robienie zakupów” staje się coraz wygodniejsze, wzrasta jego popularność.

Jak kupować
Przede wszystkim warto, robiąc zakupy planować je wcześniej. Rozsądnie rozplanowany budżet to już połowa sukcesu smart shoppera. Poszukiwanie danego towaru w Internecie i porównywanie jego cen w różnych miejscach można zacząć jeszcze zanim wybierzemy się do sklepu stacjonarnego.
Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kuponów zniżkowych, weekendów obniżek i wyprzedaży. Czasem warto poczekać dzień czy dwa, kiedy zbliża się znacząca promocja i dopiero wtedy zrobić zakupy. Żeby mieć pewność, że nie przegapi się atrakcyjnej okazji, warto ściągnąć aplikację na smartfon, dzięki której na bieżąco będziemy mieć dostęp do nowych kuponów. Dobrze jest również zerkać na strony internetowe sklepów. Czasami cena w salonie stacjonarnym jest wyższa od ceny online, ponieważ promocja dotyczy tylko e-sklepu.
Warto przy tym przeliczyć koszty dostawy. Wiele sklepów oferuje możliwość bezpłatnej dostawy do sklepu. Przed zakupem dobrze jest też zorientować w kosztach ewentualnego zwrotu. Może się bowiem okazać, że różnica w cenie towaru zostanie niestety wyrównana kosztami dostawy.

Zmiana przyzwyczajeń związanych z zakupami może znacząco poprawić stan naszego budżetu. Warto więc wypróbować metodę smart shoppingu.

Więcej informacji na temat tendecji smart shoppingowych znajdziecie w raporcie, który pobrać można ze strony Qpony.pl.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry