Smava.pl – bezpieczeństwo w pożyczkach między ludźmi

Serwis smava.pl opublikował na swoich stronach reportaż filmowy. Materiał pokazuje działania Departamentu Weryfikacji serwisu, jak również zawiera wypowiedzi przedstawicieli instytucji takich jak Biuro Informacji Kredytowej SA, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor SA, Krajowy Rejestr Długów  Biuro Informacji Gospodarczej  SA oraz firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Z reportażu dowiadujemy się między innymi o eksperckim modelu scoringowym wykonanym dla smavy przez Biuro Informacji Kredytowej. Ciekawostką może być także wypowiedź przedstawiciela firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso odnośnie faktu, iż inwestorzy serwisu smava.pl nie ponoszą żadnych kosztów w związku z ewentualną windykacja zawieranych przez nich umów pożyczkowych oraz że 100% odzyskanych przez firmę środków pieniężnych przekazana zostaje inwestorom.

“Proces weryfikacji pożyczkobiorców serwisu smava.pl jest bardzo podobny do modelu stosowanego przez sektor bankowy” – tłumaczy dr Marcin Klinowski, V-ce Prezes Zarządu smava Poland – “sprawdzamy dowód osobisty, zdolność kredytową, jak również weryfikujemy źródła uzyskiwanych przychodów przez pożyczkobiorcę. Informacje podawane przez pożyczkobiorców są weryfikowane przez Departament Weryfikacji naszego serwisu”.

“Na podstawie naszej wiedzy, jak również wieloletniego doświadczenia w budowie modeli scoringowych, zbudowaliśmy dla smavy ekspercki model scoringowy – na tej podstawie smava jest w stanie określić ryzyko kredytowe związane z konkretnym projektem pożyczkowym” – tłumaczy w materiale filmowym Piotr Woźniak – Dyrektor Departamentu Klienta Detalicznego w Biurze Informacji Kredytowej SA.

Reportaż zawiera także wywiady z użytkownikami serwisu smava.pl, którzy wyjaśniają, dlaczego postanowili skorzystać z oferty platformy pożyczek między ludźmi smava.pl.

Materiał filmowy dostępny jest na www.smava.pl .

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry