Sofa czy wersalka – którą opcję wybrać?

Opublikowano: 18 grudnia 2020. Kategoria: Wpisy Promowane.

Wyposażenie domu lub mieszkania z pewnością nie jest prostym zadaniem. Jednym z najbardziej powszechnych problemów jest wybór pomiędzy sofą i wersalką. I właśnie omówieniem tego zagadnienia zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Odpowiemy w nim na dwa kluczowe pytania: Kiedy należy wybrać wersalkę? Kiedy należy wybrać sofę? Przygotowane przez nas informację z pewnością pomogą Ci w podjęciu przemyślanej decyzji.

Sofa czy wersalka – którą opcję wybrać? 1

Kiedy należy wybrać wersalkę?

Wersalka to bardzo uniwersalny element wyposażenia. Może ona pełnić funkcję siedziska dla trzech osób lub łóżka dla dwóch dorosłych osób. Wersalkę rozkłada się poprzez obalenie jej oparcia. Siedzisko i oparcie mają identyczny rodzaj wypełnienia. Dzięki temu obie „połówki” wersalki nie różnią się od siebie pod względem twardości i komfortu. Zaletą wersalki jest z pewnością praktyczny pojemnik na pościel znajdujący się w skrzyni pod siedziskiem.

Oprócz wielu zalet wersalka ma też określone wymagania. Jest to mebel o dosyć dużych gabarytach. Jej rozkładanie wymaga sporo przestrzeni. W związku z tym na pewno nie sprawdzi się w niewielkim salonie. Na małej przestrzeni jej gabaryty dodatkowo zmniejszą optycznie pomieszczenie i utrudniają swobodne przemieszczanie. Wersalka to bardzo dobry pomysł do pokoju gościnnego. Szczególnie w przypadku wąskiego pokoju, w którym można ustawić mebel na krótszej ścianie. W tym przypadku wersalka będzie o wiele lepszym rozwiązaniem od sofy z funkcją spania.

Istotną kwestią jest fakt, że wersalka różni się stylistycznie od zwykłej sofy. Zestawienie obu tych mebli może tylko uwypuklić te dysproporcje. Dlatego należy unikać takiej konfiguracji. W dużym salonie lepszym rozwiązaniem będzie wybór dwóch identycznych sof lub sofy i foteli. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć spójną i efektowną całość.

Kiedy należy wybrać sofę?

Sofa może występować w wersji rozkładanej i nierozkładanej. Sofa rozkładana stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla wersalki. Warto jednak poznać główne różnice pomiędzy tymi meblami. Sofa jest rozkładana do przodu. Z tego względu jej rozłożenie w wąskich pomieszczeniach może być nieco problematyczne. Kolejną kwestią jest wygoda użytkowania. Część osób zwraca uwagę na różnice w poziomie twardości pomiędzy siedziskiem sofy a materacem, który stanowi funkcję spania. Oczywiście producenci starają się zminimalizować tę różnicę. Nigdy jednak nie da się jej wyeliminować w 100%. Wynika to z różnego rodzaju wypełnienia. Materac nigdy nie uzyska identycznej twardości jak wypełnienie z pianki i sprężyn falistych. To ważna kwestia, którą na pewno warto sprawdzić przed zakupem sofy.

Dużą zaletą sofy jest zróżnicowanie rozmiarów. Mebel ten występuje w wersjach 2-os, 2,5-os oraz 3-os. Dzięki temu bez trudu będziesz w stanie dopasować sofę do wielkości salonu. Jeśli chodzi o wersalkę, to nie ma tu tak dużego pola wyboru. Jej szerokość jest raczej stała. Jedyne różnice w wymiarach mogą wynikać ze zróżnicowanej szerokości boczków. W przypadku niewielkich pomieszczeń sofa będzie z pewnością dużo lepszym wyborem.

Tak naprawdę trudno jest jednoznacznie wskazać zwycięzcę tego pojedynku. Wybór konkretnego mebla zależy przede wszystkim pod specyfiki pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników. Jeśli chcesz przejrzeć konkretne modele sof i wersalek, to zapraszamy na stronę https://www.jurpol-meble.pl/. Znajdziesz tam bardzo zróżnicowany asortyment, co ułatwi Ci wybór elementów wyposażenia idealnie dopasowanych do Twojego domu.

Wpisy PromowaneSofa czy wersalka – którą opcję wybrać?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.