Sophia.pl – pomóż dziadkom zaistnieć w Internecie

Cały dzień spędzasz w Internecie? Służy Ci i do pracy i do rozrywki. Ale Twój dziadek nic z tego nie rozumie? Z pomocą, jak nauczyć dziadków Internetu, przychodzą twórcy platformy Sophia.

Sophia_logoDzień Babci i Dziadka zmusza do refleksji na temat obecności, a właściwie nieobecności naszych dziadków w Internecie. Wnuczek czuje się w Internecie jak ryba w wodzie, to środowisko, które zna od podszewki. Dziadkowie często mają duże opory przed otworzeniem laptopa, boją się próbować i nie chcą nic popsuć. – Przeprowadziliśmy serię spotkań ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy dali nam szeroką wiedzę z jakimi problemami spotykają się na co dzień w Internecie. Na tej podstawie stworzyliśmy wirtualnego konsultanta – Sophię, który poprowadzi seniorów za rękę po Internecie. – mówi Łukasz Gąsiorowski, kierownik projektu.

Więc jeśli chcesz wesprzec swojego dziadka i babcię, zarejestruj ich na www.sophia.pl. Na portalu przy każdej wykonywanej czynności asystuje nam Sophia, podpowiada, gdzie kliknąć, jak korzystać z wyszukiwarki, odpowiada na wszelkie najczęściej zadawane przez osoby starsze pytania. Platforma jest miejscem przyjaznym seniorom, gdzie w zrozumiały dla siebie sposób będą mogli rozwijać swoje umiejętności obsługi komputerowa, a przede wszystkim nawiązać kontakt z dziećmi czy wnukami. Teraz świat wideorozmów z dziadkami stoi przed Tobą otworem. Oprócz tego dziadkowie będą mogli wysyłać maile i smsy, a nawet przechowywać zdjęcia i inne pliki na serwerze. Moduł kalendarza pozwoli wam na zaplanowanie spotkań i rozmów. Na tym jednak nie koniec. Twój dziadek będzie mógł również postawić pierwsze kroki w świecie 3D, przechadzać się po wirtualnym miasteczku, odwiedzać muzea i galerie a nawet robić zakupy w sklepach. Aby ułatwić poruszanie się po e-miasteczku, można zainstalować aplikację mobilną Sophia Pilot na tablecie.

Platforma powstała, aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu grupy 50+. Ma być środowiskiem zapewniającym bezpieczeństwo, komfort użytkowania, oferować treści i wiedzę ciekawą dla osób starszych. Pozwolą one przełamać bariery związane dotąd z koniecznością użytkowania przez osoby starsze niezbyt wygodnej w użytkowaniu myszy i klawiatury. Sophia jest całkowicie dostępna na każdym komputerze z dostępem do Internetu. Portal powstał dzięki wsparciu funduszy europejskich
z programu Innowacyjna Gospodarka.

Sophia_dodatacje_logotypynowe2

 

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry