Specjaliści z Fly On The Cloud przygotowali badanie gotowości na cyfrową transformację

W Polsce jedynie 11,5% firm korzysta z możliwości, jakie daje chmura obliczeniowa – prawie dwukrotnie mniej niż średnia wśród pozostałych krajów UE (źródło: Europejski Urząd Statystyczny, 2018). Wielu przedsiębiorców obawia się nie tyle samego rozwiązania chmurowego, jego wydajności czy bezpieczeństwa, co procesu migracji. Fly On The Cloud, firma z Wrocławia o oficjalnym statusie Partnera Google Cloud, bazując na własnym doświadczeniu i materiałach giganta technologicznego, przygotowała ankietę sprawdzającą poziom gotowości na przejście do chmury publicznej. W badaniu może wziąć udział dowolna organizacja, a efektem jest otrzymanie indywidualnego raportu ze wskazaniem stopnia gotowości oraz poradami, jak przygotować firmę do migracji. Ankieta jest dostępna bezpłatnie na stronie Partnera Google Cloud.

Google Cloud Platform – jedna z najpopularniejszych chmur obliczeniowych

Najpopularniejszą platformą chmurową, obok Amazon Web Services czy Microsoft Azure, jest Google Cloud Platform (GCP) – rozwiązanie tworzone, rozwijane i wspierane przez (oczywiście) firmę Google.

Google Cloud Platform to zestaw blisko 200 usług chmury obliczeniowej, z wykorzystaniem których można stworzyć w pełni skalowalną, bezpieczną i dopasowaną do potrzeb infrastrukturę. Usługi GCP obejmują m.in. serwery i maszyny wirtualne, przestrzeń dyskową, bazy danych, sieci, narzędzia analizy, internetu rzeczy, uczenia maszynowego czy sztucznej inteligencji. W odróżnieniu od rozwiązania on-premise, koszt infrastruktury chmurowej jest elastyczny – użytkownik ponosi opłaty za zużycie w ujęciu minutowym lub (w przypadku niektórych usług) sekundowym.

Przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoją firmę do Google Cloud Platform, zauważają szereg korzyści, m.in.: łatwość skalowania, dostęp do zaawansowanych technologii bez względu na rozmiar firmy, wspomnianą elastyczność kosztów, niezawodność i wysoką dostępność infrastruktury, zwiększone możliwości wsparcia biznesu oraz przyspieszenie rozwoju aplikacji dzięki rezygnacji z obsługi własnego rozwiązania infrastrukturalnego.

Sprawdź, czy Twoja firma jest gotowa, by wykorzystać potencjał chmury obliczeniowej

Migracja do chmury to angażujący proces, który łączy się z wprowadzeniem zmian w wielu obszarach organizacji. Do najczęstszych motywatorów przejścia do chmury obliczeniowej należą: podniesienie poziomu skalowalności i elastyczności infrastruktury, optymalizacja kosztów, zwiększenie tempa rozwoju oraz uproszczenie procesu zarządzania rozwiązaniem. Te cele można osiągnąć, jeśli migracja zostanie prawidłowo przeprowadzona – z uwzględnieniem bardzo istotnego etapu analizy sytuacji i przygotowania organizacji do przejścia do chmury obliczeniowej.

Fly On The Cloud – firma o statusie Partnera Google Cloud – przygotowała ankietę gotowości na cyfrową transformację: “Are You Cloud Ready?”. Formularz badania został stworzony z wykorzystaniem wiedzy certyfikowanych specjalistów Fly On The Cloud, którzy wsparli ponad 1500 firm w przejściu do rozwiązania chmurowego. Wykorzystano też oficjalną dokumentację bezpośredniego dostawcy usług chmurowych – Google Cloud.

Ankieta weryfikuje stopień gotowości organizacji do wdrożenia chmury obliczeniowej w czterech kluczowych obszarach:
● odpowiednio wysokich kompetencji w zespole,
● świadomości i wsparcia wśród kierowników i dyrektorów,
● możliwości skalowania migrowanego produktu,
● zabezpieczeń i zarządzania poziomem dostępu.

Raport, przygotowany na podstawie ankiety, obejmuje zestaw indywidualnych porad, jak zwiększyć gotowość organizacji w wymienionych obszarach. Uwzględnia też niezbędne wsparcie ze strony Partnera.

Wypełnienie ankiety oraz otrzymanie raportu jest bezpłatne i nie łączy się z żadnymi zobowiązaniami.

Wypełnij ankietę lub skontaktuj się bezpośrednio z Partnerem Google Cloud, by ocenić stopień gotowości swojej organizacji na migrację do chmury obliczeniowej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry