Sport i kultura – pewny sposób motywacji pracowników

Bezrobocie spada, a pracodawcy wręcz prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych dodatków, które mają nas zachęcić do podjęcia pracy w ich firmie. Oprócz rosnących wynagrodzeń, pracownik może liczyć m.in. na prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenia, okolicznościowe bony i talony oraz prepaidowe karty sportowe i kulturalne. Jakie są zalety prepaidowych kart?

Basen czy filharmonia?

Sport i kultura - pewny sposób motywacji pracowników 1Dbałość o formę fizyczną i psychiczną pracowników staje się w ostatnich latach normą. Dzięki rekreacji łatwiej zapamiętujemy, jesteśmy bardziej odporni na stres i szybciej rozwiązujemy problemy. Dlatego w dużych biurowcach znajdziemy ścianki wspinaczkowe, baseny, siłowni. Bogate życie kulturalne sprawi, że będziemy tryskać pomysłami. Prepaidowa karta sportowa i kulturalna, np. Ticket Sport & Culture Edenred, umożliwia korzystania z dowolnego szeregu różnych atrakcji, pozostawiając wybór aktywności pracownikowi.

Dzięki doładowanej wcześniej karcie pracownicy sami decydują o miejscu i sposobie spędzania wolnego czasu. Zależnie od własnych zainteresowań mogą wykorzystać środki z karty na kino, grę w tenisa, koncert w filharmonii, wizytę na basenie, siłowni itd. To znakomity sposób motywacji dla pracowników tych firm, które nie dysponują pomieszczeniami do rekreacji w swoich siedzibach.

Kumulacja zysków

Środki zgromadzone na karcie są co miesiąc doładowywane przez pracodawcę odpowiednią kwotą, a niewykorzystane przechodzą na kolejny okres. Dzięki temu, jeśli np. z powodu choroby nie będziemy aktywni sportowo, to w przyszłym miesiącu będziemy mogli odwiedzać częściej basen lub siłownię. Jeżeli z braku czasu nie będziemy uczestniczyć w życiu kulturalnym, to w kolejnym okresie będziemy mogli pozwolić sobie na większe wydatki na teatry, kino i muzea. Co najistotniejsze, karta sportowo kulturalna będzie służyć nie tylko nam, ale również naszym najbliższym. To pracownik decyduje o tym, z kim i w jaki sposób spędzi wolny czas, a środki z karty można wydać na wspólne aktywności.

Trening zwiększy wydajność

Doładowane karty służą do finansowania aktywności przed i po pracy i coraz częściej są obiektem  oczekiwań przyszłych pracowników. A co dają pracodawcom? Dzięki kartom sportowo kulturalnym pracodawca zapewni fizyczną formę i udany wolny czas swoim pracownikom, ale także zwiększy ich efektywność i wydajność. Poprzez gratyfikacje takie jak prepaidowe karty można zadbać również o wzrost poziomu lojalności wobec firmy. Zatrudnieni będą silniej utożsamiać się z miejscem pracy.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry