Sport i kultura – pewny sposób motywacji pracowników

Bezrobocie spada, a pracodawcy wręcz prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych dodatków, które mają nas zachęcić do podjęcia pracy w ich firmie. Oprócz rosnących wynagrodzeń, pracownik może liczyć m.in. na prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenia, okolicznościowe bony i talony oraz prepaidowe karty sportowe i kulturalne. Jakie są zalety prepaidowych kart?

Basen czy filharmonia?

Sport i kultura - pewny sposób motywacji pracowników 1Dbałość o formę fizyczną i psychiczną pracowników staje się w ostatnich latach normą. Dzięki rekreacji łatwiej zapamiętujemy, jesteśmy bardziej odporni na stres i szybciej rozwiązujemy problemy. Dlatego w dużych biurowcach znajdziemy ścianki wspinaczkowe, baseny, siłowni. Bogate życie kulturalne sprawi, że będziemy tryskać pomysłami. Prepaidowa karta sportowa i kulturalna, np. Ticket Sport & Culture Edenred, umożliwia korzystania z dowolnego szeregu różnych atrakcji, pozostawiając wybór aktywności pracownikowi.

Dzięki doładowanej wcześniej karcie pracownicy sami decydują o miejscu i sposobie spędzania wolnego czasu. Zależnie od własnych zainteresowań mogą wykorzystać środki z karty na kino, grę w tenisa, koncert w filharmonii, wizytę na basenie, siłowni itd. To znakomity sposób motywacji dla pracowników tych firm, które nie dysponują pomieszczeniami do rekreacji w swoich siedzibach.

Kumulacja zysków

Środki zgromadzone na karcie są co miesiąc doładowywane przez pracodawcę odpowiednią kwotą, a niewykorzystane przechodzą na kolejny okres. Dzięki temu, jeśli np. z powodu choroby nie będziemy aktywni sportowo, to w przyszłym miesiącu będziemy mogli odwiedzać częściej basen lub siłownię. Jeżeli z braku czasu nie będziemy uczestniczyć w życiu kulturalnym, to w kolejnym okresie będziemy mogli pozwolić sobie na większe wydatki na teatry, kino i muzea. Co najistotniejsze, karta sportowo kulturalna będzie służyć nie tylko nam, ale również naszym najbliższym. To pracownik decyduje o tym, z kim i w jaki sposób spędzi wolny czas, a środki z karty można wydać na wspólne aktywności.

Trening zwiększy wydajność

Doładowane karty służą do finansowania aktywności przed i po pracy i coraz częściej są obiektem  oczekiwań przyszłych pracowników. A co dają pracodawcom? Dzięki kartom sportowo kulturalnym pracodawca zapewni fizyczną formę i udany wolny czas swoim pracownikom, ale także zwiększy ich efektywność i wydajność. Poprzez gratyfikacje takie jak prepaidowe karty można zadbać również o wzrost poziomu lojalności wobec firmy. Zatrudnieni będą silniej utożsamiać się z miejscem pracy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top