Sprzedaż w internecie dzięki sklepowi internetowemu – dlaczego warto go mieć?

Świat zmienia się na naszych oczach, a to, co jeszcze kilka tam temu uchodziło za fanaberię, dzisiaj już nikogo nie dziwi. Doskonałym przykładem jest prowadzenie własnego sklepu internetowego, co obecnie urasta do rangi obowiązku, a nie dodatku do sklepu stacjonarnego. Przyszłość bowiem należy do e-commerce, a coraz więcej osób robi zakupy online. Zobacz, ile zyskujesz, decydując się na swoje własne miejsce w sieci.

Liczby nie kłamią

Sprzedaż w internecie dzięki sklepowi internetowemu - dlaczego warto go mieć? 1Szybki wzrost liczby sklepów internetowych to nie chwilowy trend, który za jakiś czas się skończy. Wręcz przeciwnie – wszystko wskazuje na to, że przyszłość należy do e-commerce. Z raportu Bisnode wynika, że rynek sprzedaż jest wart aż 40 mld zł. Każdy rok to tysiące nowych sklepów internetowych – w ostatnich pięciu latach liczba zarejestrowanych sklepów online wzrosła o 34 procent. Co więcej, każdego roku polski rynek e-commerce notuje solidną dynamikę przyrostu nowo zarejestrowanych sklepów – blisko 7 procent. Ta popularność nie dziwi, bo sprzedaż w internecie to szereg korzyści, które warto poznać.

Oszczędności jak tlen

Prowadząc swój biznes, musimy pamiętać o dyscyplinie biznesowej, co oznacza rozsądne rozdzielanie środków, zwłaszcza w te obszary działalności, które wymagają dofinansowania. Czasem to jednak niemożliwe, bo jest po prostu za dużo wydatków. Efekt zaś jest taki, że musimy zrezygnować z ambitnych planów rozwojowych lub co gorsza – wpadamy w długi, z których ciężko się wydostać. I tu właśnie pojawia się miejsce dla sklepu internetowego, którego prowadzenie jest o wiele tańsze niż tradycyjnego punktu. Niezaprzeczalną zaletą są więc oszczędności, które są na wagę złota dla każdej firmy. Nie musimy myśleć o czynszu, czy dodatkowych opłatach za media, to samo powiemy o asortymencie, jak półki, lampy czy meble, które muszą się znaleźć w tradycyjnym sklepie, co dodatkowo podnosi koszty.

Prawdziwie efektywne zarządzanie

Zarządzanie własnym biznesem nie jest łatwe i wymaga wiele determinacji oraz wiedzy. W przypadku sklepu online prezentuje się to zdecydowanie łatwiej, bo pomaga w tym odpowiednio przygotowane oprogramowanie. Funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że każdy użytkownik może w prosty sposób sprawować pieczę nad całością handlu – już od gospodarki magazynowej po realizację zamówień. Właściciel sklepu może w każdej chwili zareagować na to, co się dzieje na rynku i przykładowo dodawać bądź usuwać produkty. Wymiernie też w tym pomaga to, że dostęp do panelu sklepu jest możliwe z każdego miejsca, a jedyne, czego potrzebujemy, to podłączony internet.

Nieograniczony dostęp

Tradycyjny sklep ma swoje liczne ograniczenia, a jednym z największych jest to, że ma określone godziny otwarcia i zamknięcia. A co by było, gdyby tak był dłużej otwarty? Takie pytania zadawał sobie w przeszłości niejeden właściciel. Dzisiaj to normalne, że klienci robią zakupy całą dobę, bo sklepy internetowe są dostępny w sieci 24h – od poniedziałku do piątku.

Ale tu warto wspomnieć o ważnej sprawie. Zawsze przeglądajmy dostępny asortyment i w razie, gdy jakiegoś produktu nie ma czasowo na stronie, wyraźnie o tym poinformujmy. Chyba nie ma nic gorszego dla potencjalnego nabywcy, gdy w końcu znajdzie to, czego szukał, a gdy przyjdzie do płacenia, okaże się, że nic z tego, bo zapas został wyczerpany. Ważne więc, aby zwrócić na to uwagę podczas wybierania platformy zakupowej, z której będzie korzystał nasz sklep. Żeby mieć pewność, że tak będzie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dopilnuje, aby wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku. Tak tworzone są sklepy internetowe mixedmedia – nie tylko projektowane i tworzone, ale również promowane, by dotarły do jak największej liczby klientów.

Na koniec przypomnijmy to, o czym wspominaliśmy w jednym z początkowych fragmentów tekstu – rynek e-commerce nie pokazał jeszcze całego potencjału, a najbardziej światłe lata ma dopiero przed sobą. Potwierdza to nie tylko rosnąca liczba konsumentów, którzy regularnie robią zakupy w sieci, ale też coraz większa liczba kanałów dystrybucji ułatwiających handel online. Co również istotne, już za kilka lat główną siłą nabywczą będzie dzisiejsza młodzież, a jak nietrudno zgadnąć, przytłaczająca większość nastolatków traktuje sieć jako naturalne środowisko – także w kwestii robienia zakupów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top