Start platformy programu „Młodzi głosują”

Młodzi głosują to realizowany od 1995 roku program umożliwiający młodym ludziom organizowanie w szkołach młodzieżowych wyborów i referendów. Celem prowadzonego przez CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ programu jest zmiana postawy społeczeństwa a w szczególności młodych ludzi do wyborów oraz działalności obywatelskiej. W tym roku program będzie realizowany przy pomocy nowej platformy informatycznej.

Za stworzenie i utrzymanie zaplecza informatycznego akcji Młodzi głosują odpowiada  3e Software House & Interactive Agency.

System zintegrowany jest z serwisem internetowym mlodziglosuja.nq.pl   i pozwala między innymi na:
•    rejestrację szkolnych koordynatorów programu, którzy po zalogowaniu mogą wprowadzać aktualności, zdjęcia i pliki multimedialne z danej szkoły,
•    rejestrację wyników wyborów w szkole oraz ich prezentację w formie wykresów,
•    zestawienia wyników dla miejscowości, województw oraz w skali całego kraju

Warto podkreślić, że w projekcie Młodzi głosują uczestniczyło dotąd prawie 2,3 miliona uczniów z ok. 5 000 szkół z całej Polski. Projekt uzyskał poparcie środowisk społecznych, a o jego efektach niejednokrotnie informowały media.

Pozytywną opinię na temat akcji Młodzi głosują wyraziła na swoim blogu również Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall: „Najbardziej chyba znane, obecne w bardzo wielu szkołach są akcje przedwyborcze prowadzone systematycznie od 1995 roku z inspiracji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Obserwuję je od lat i cieszę się, że nadal są kontynuowane.”.

Tegoroczna edycja programu związana jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego, a jej finał (ogólnopolskie młodzieżowe wybory) przypada na 4 czerwca 2009.

mlodziglosuja.nq.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top