Stresujący relaks – pokój z widokiem na autostradę

Według badań przytoczonych przez angielski dziennik Daily Mail, wakacje w rodzinnym gronie u ponad połowy ankietowanych wywołują stres większy niż regularna praca. Urlop bywa męczący nie tylko dla brytyjskich rodziców. Opóźniony wylot, zagubiony bagaż, a przede wszystkim problemy z zakwaterowaniem, mogą każdy urlop zamienić w prawdziwy koszmar.

Dlaczego tak się dzieje? Czasami wina leży po stronie organizatora wyjazdu, który ze zwykłego pensjonatu zrobił czterogwiazdkowy hotel. Innym razem przedwakacyjna euforia nie pozwala spojrzeć na ofertę rozsądnie. Bez względu na powód, planując wakacje warto poznać opinie o miejscu, do którego się wybieramy.

-Nasz portal umożliwia internautom wymianę opinii o hotelach na całym świecie. Dzięki temu można ominąć te miejsca, które nie cieszą się dobrą renomą – mówi Marcin Olczykowski, założyciel hotele.oceniacz.pl.

Podczas wakacyjnych wyjazdów Polacy najczęściej skarżą się na standard hoteli. Brud, pleśń i rozsypujące się wyposażenie fundują gościom nawet cztero- i pięciogwiazdkowe obiekty. Można wśród nich wymienić egipski Raouf czy turecką Kaliopę. Wyposażenie typu krzesła, stoliki czy łóżka przy basenie były w kiepskim stanie. Przy wejściu do hotelu wystawiono kosze na śmieci, z których fetor unosił się na wczasowiczów przy basenie – tak swoje wakacje wspomina jeden z użytkowników serwisu, który na stronie hotele.oceniacz.pl. odradza innym wypoczynek w tym miejscu. Podobnych wpisów na portalach turystycznych jest wiele. Europejskie lokalizacje wypadają przy tym zdecydowanie lepiej niż pozostałe.

Dość powszechnie zdarza się, że hotel zamiast nad samym morzem, jest położony kilkanaście kilometrów w głąb lądu, a w miejscu piaszczystej plaży, pokazane na zdjęciach w folderze, przebiega ruchliwa droga. Pokoje w większości obiektów nie mają jednakowego standardu, za lepsze wyposażenie i znośne widoki zwykle trzeba dopłacić. Sytuacji na pewno nie poprawia zepsuta klimatyzacja albo brudna pościel.

Wiele zależy jednak od obsługi hotelowej. Czasami za symbolicznego dolara napiwku można znacząco odmienić swój pobyt. W lodówce napoje same zaczną się mnożyć, a obsługa w restauracji potraktuje nas jak gości vip. Bywa i tak, że personel jest całkowicie nieczuły na potrzeby gości, których traktuje jak zło konieczne. W takiej sytuacji jedyne, co można zrobić, to opuścić taki hotel.

Najedzeni i zadowoleni. Bez względu na to, gdzie wyjeżdżają, Polacy często mają zastrzeżenia do posiłków. Sporo emocji budzi zwłaszcza opcja all inclusive, która nie zawsze gwarantuje pełny żołądek. Posiłki bywają serwowane wyłącznie w wyznaczonych miejscach i o konkretnej godzinie. Bogactwo warzyw nie rekompensuje braku mięsa, do którego na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni. Poza tym, jako duży minus wymienia się monotonię posiłków i limit na napoje, nie tylko te alkoholowe.

Urlop, to nie czas na nudę. Na przychylniejsze opinie mogą liczyć hotele, oferujące liczne imprezy animacyjne. Szczególnie w długie, letnie wieczory. Podczas urlopu ludzie są bardzo spragnieni rozrywek. Wycieczki fakultatywne po okolicznych terenach tylko w niewielkim stopniu zaspokajają te potrzeby. Zwłaszcza w krajach, gdzie wysoka temperatura nie sprzyja zwiedzaniu na wolnym powietrzu.

Korzystaj z opinii innych. Doświadczenia osób wyjeżdżających na wakacje pokazują, że standard jest na ogół proporcjonalny do ceny. Dobrze widać to na przykładzie wpisów portalu hotele.oceniacz.pl, użytkownicy przyznali pięciogwiazdkowemu hotelowi Joy Nashira w Turcji 4,7 punktów w pięciopunktowej skali. 7 dniowy pobyt all inclusive kosztuje w nim około 2 639 zł. Zaledwie 893 zł więcej niż wakacje w Club Gunes Garden, któremu mimo swoich czterech gwiazdek udało się uzyskać zaledwie 2,6 punktów.

Różnica jest widoczna, ale niekoniecznie jednoznaczna. Niektórzy turyści w nadziei na bezstresowe wakacje z pewnością zdecydują się dopłacić do wyższego standardu. Nie jest już to takie oczywiste, kiedy cena wyjazdu i tak nie należy do niskich. Tani urlop nie musi oczywiście okazać się katastrofą, jednak wymaga staranniejszych poszukiwań i skrupulatnych przygotowań. Nie kupujmy w ciemno, bądźmy świadomi swoich praw i wymagań co do warunków wypoczynku. Wymarzone wakacje, na które czekamy cały rok, warte są odrobiny wysiłku.

Hotele.Oceniacz.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top