Studia po 40-stce to nie wstyd!

Człowiek uczy się przez całe życie – to fraza powtarzana przez wielu, czy jednak przez równie duże grono praktykowana i wdrażana w życie? Jak pokazuje rzeczywistość – niekoniecznie. Najlepiej widać to na przykładzie pokolenia 30/40-parolatków, którzy pracując w jednej firmie od wielu lat, nie dbają o dokształcanie się i poszerzanie wiedzy, skutkiem czego, bardzo często zastępują ich młodsi, 20-klilkuletni absolwenci studiów wyższych, którzy wiedzą więcej i są bardziej przebojowi. Lubisz swoją pracę i nie chcesz nagle usłyszeć uwag o swojej niekompetencji? Koniecznie zapoznaj się z tym materiałem, a dowiesz się, co zrobić i gdzie uczyć się, by uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.

Czy warto iść na studia?

Studia po 40-stce to nie wstyd! 1Odpowiedź na to pytanie jest prosta – warto! Jeśli masz na to czas i wystarczająco dużo zapału, powinieneś koniecznie rozważyć tę ewentualność. Nie zrażaj się faktem, że masz już swoje lata na karku. Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, by odświeżyć swoją wiedzę i nie zginąć tym samym w tłumie młodszych absolwentów wyższych uczelni, których wiedza jest świeża, a zapał znacznie większy niż Twój. Takie podejście sprawi, że będziesz jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem dla swojego szefa, który doceni fakt, że chcesz podjąć tego rodzaju aktywność, wychodzącą daleko poza zwykłe szkolenia i kursy ze swojej branży.

Niczego nie musisz się bać!

Najczęstszą bolączką ludzi w Twoim wieku jest właśnie metryczka. Pamiętaj, że to tylko liczba, która w żadnym stopniu nie powinna Cię ograniczać! Nie bój się, że nagle rodzina i przyjaciele zaczną z Ciebie kpić, że „zwariowałeś na starość”. Wręcz przeciwnie, powinni Cię wspierać w Twojej decyzji i pomagać panować nad wszystkim właśnie na czas Twojej nauki. A pozostali studenci? Z całą pewnością znaczna większość studentów studiów podyplomowych, np. w http://www.zpsb.pl/, będzie w Twoim lub podobnym wieku. Ludzi młodych, tuż po studiach będzie zdecydowana mniejszość, bo to właśnie przedział wiekowy 40-50 lat jest najlepszym czasem na podejmowanie dodatkowej nauki i uzupełnianie wiedzy o podstawy teoretyczne i najnowsze przykłady z branży, które z całą pewnością przyczynią się do rozwoju Twojej kariery zawodowej, która być może od lat stoi w miejscu.

Sztuka dobrej organizacji czasu

Podstawowym problem pojawiającym się w tym miejscu jest organizacja czasu. Studia podyplomowe to bowiem dodatkowe obowiązki, na które nie każdy znajdzie chwilę. Musisz pamiętać jednak, że zdobywanie dodatkowej wiedzy zawsze wiąże się z jakimś poświęceniem. Jednak odpowiednia dawka motywacji i pomocy rodziny z całą pewnością pomoże Ci pogodzić wszystkie obowiązki domowe i firmowe, sprawnie wszystkim zarządzać.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top