Sukces polskich krzeseł

Siłą polskiej gospodarki są jej przedsiębiorcy, którzy mimo różnych przeszkód – biurokracji, niejasnych przepisów prawnych, długich postępowań sądowych – świetnie sobie radzą zarówno na rodzimym rynku, jak i zagranicą. O sukcesie tych firm i ich właścicieli nie mówi się jednak wystarczająco dużo, czego przykładem jest choćby branża meblarska, a w szczególności ta jej część, która zajmuje się produkcją i sprzedażą krzeseł oraz wyposażenia do biur. A o takich firmach jak Nowy Styl czy sklep www.centrumkrzesel.pl warto mówić jak najwięcej.

Krajowi producenci

Dowodem na to jest pozycja polskich firm. Wymienić tu można kilka przedsiębiorstw, między innymi GROSPOL, Profim, Svenbox czy wspomniany Nowy Styl. Ich dorobek może imponować. Szczególnie wyróżnia tu się ta ostatnia firma, czyli Nowy Styl braci Adama i Jerzego Krzanowskich. Ich biznes powstał w 1992 roku. Na starcie zatrudniano w firmie 7 osób, a oferta składała się z 3 modeli krzeseł. Dynamiczny rozwój tego przedsiębiorstwa można najprościej pokazać, wskazując kilka liczb. W 2000 roku udało się mu sprzedać milionowe krzesło, a już 7 lat później fabrykę opuścił ozdobiony kryształami Svarowskiego fotel numer 50 000 000. Liczba pracowników na całym świecie osiągnęła zaś pułap 7000. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że krzesła Nowego Stylu trafiły w 2011 roku na szczyt G20 w Cannes, a w 2012 siedzieli na nich kibice podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Cieszyć się ich komfortem mogli także ci, którzy na stadionach oglądali Euro 2012. Dziś wyroby tej firmy można kupić w ponad 60 krajach świata, a roczna produkcja to 8 milionów sztuk krzeseł. To robi wrażenie!

Także i pozostałe firmy mają się czym pochwalić. Choćby Profim, który działa od ponad 20 lat i jest obecnie jednym z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie, szczególnie wysoko ceniącym ergonomię, funkcjonalność i niezawodność. Marka Svenbox jest z kolei nakierowana przede wszystkim na wygodę użytkowania i wysoką jakość wykonania zaczerpniętą ze szwedzkiej technologii. Dla tego producenta duże znaczenie odgrywa także prostota, a jego oferta jest efektem wnikliwych badań potrzeb polskiego rynku. GROSPOL z kolei specjalizuje się głównie w ergonomicznych fotelach biurowych.

Krzesła w centrum sukcesu

fotel-futura-4-sOsiągnięcia producentów to jedno. Równie dobrze radzą sobie jednak sprzedawcy. Na rynku jest ich wielu, ale na pewno warto wyróżnić aktywny od roku 2005 internetowy sklep www.centrumkrzesel.pl. Sprzedawane w nim krzesła można jednak zobaczyć także na żywo, gdyż posiada on stałą ekspozycję w swym salonie w Warszawie. Warto podkreślić, że sklep posiada największą powierzchnię wystawową w swej branży w stolicy. Wynosi ona aż 400 m2. Na asortyment składają się m.in. krzesła wspomnianych wcześniej marek. Można więc tu znaleźć produkty od Nowego Stylu, GROSPOLu, Profimu i Svenboxu. W sumie jest to ponad 600 modeli odpowiadających różnym potrzebom. Można się tu zaopatrzyć w krzesła barowe (w tym hokery), krzesła do jadalni, salonów i kuchni, krzesła i fotele biurowe, do sal konferencyjnych, biur i poczekalni, laboratoriów, a także pokojów dziecięcych. Bogata oferta to na pewno jedna z charakterystycznych cech sklepu, ale na tle konkurencji wyróżnia go także to, iż większość z dostępnych modeli jest dostarczana w ciągu 24h. Jest to możliwe po części dzięki temu, że sklep posiada duże magazyny, pozwalające od ręki zrealizować większość zamówień.

Dobrej pozycji sklepu można na pewno upatrywać także w tym, że dysponuje zespołem profesjonalnych doradców. Firma zatrudnia już 18 pracowników. Wychodzi też naprzeciw klientowi, przyznając mu ponadstandardowe uprawnienia do zwrotów i testów, a także proponując konkurencyjne ceny. Nie ogranicza się jednak tylko do sprzedaży, promując na swych stronach zdrowe nawyki i informując o zaletach ergonomii oraz prawidłowej postawie przy siedzeniu. Docenić warto też obecność indywidualnych, autorskich zdjęć i filmów o produktach, przez co klientom łatwiej dobrać odpowiedni model. Wszystko to sprawia, że z usług www.centrumkrzesel.pl skorzystało już ponad kilkadziesiąt tysięcy osób prywatnych oraz szereg firm i instytucji, wśród których znajdują się kluczowe polskie uczelnie, ministerstwa i duże przedsiębiorstwa jak PKN Orlen, TVN, EuroNet i wiele innych.

Ergonomia i nowoczesność

Warte wspomnienia jest również to, że produkowane w Polsce krzesła wyróżniają się wysoką jakością wykonania i świetnymi parametrami. To już nie są byle jak poskładane meble, które rozpadną się przy nieco bardziej intensywnym użytkowaniu. Co więcej, większość producentów doskonale rozumie znaczenie wygody i komfortu siedzącego, przez co obecnie produkowane modele spełniają wszelkie normy związane z ergonomią i wysoką funkcjonalnością. Biurowe fotele, takie jak dostępny na stronach centrumkrzesel.pl model Futura 4 S, mają nie tylko wyprofilowane oparcia i siedzisko, ale umożliwiają również wiele innych funkcji i pełen zakres regulacji, choćby wysokości siedziska czy jego sprężystości. To naprawdę nowoczesne modele, produkowane przy pomocy najnowszych technologii.

Dodatkowym atutem jest także design i ciekawe wzornictwo. To jedna z prominentnych cech produkowanych i sprzedawanych przez krajowe firmy krzeseł. Polacy zdobywają w tej dziedzinie uznanie na całym świecie. Przykładem tego może być fakt, iż ze względu na atrakcyjność i innowacyjność polskiego wzornictwa, w 2013 eksport mebli do Niemiec wyniósł 2,7 mld euro. Dziś to nie problem znaleźć w ofercie model, który nadaje się do ustawienia w prestiżowej lokalizacji. Przykładem tego może być krzesło Cracow 1B, produkowane przez Nowy Styl, wykonane z wysokiej jakości litego, polerowanego drewna bukowego. Świetnie wykończone, z tapicerowanym siedziskiem, dostępnym w kilku praktycznych tkaninach obiciowych, z możliwością dostosowania pod względem kolorystyki do różnych wnętrz, ozdobi każde pomieszczenie dzięki swej elegancji i wytworności. Czy można się zatem dziwić, że polskie krzesła zdobywają świat?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry