Święta w Pradze czy Sylwester na Kubie?

Opublikowano: 12 grudnia 2006. Kategoria: Bez kategorii. Tagi:

Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie wybrać się w tym roku na Święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra proponujemy szybko zajrzeć do sieci. To już praktycznie ostatni dzwonek. Ofert zostało bowiem jak na lekarstwo.
Mimo, że operatorzy turystyczni przygotowali w tym sezonie dla polskich klientów blisko 10 tysięcy propozycji wyjazdowych zwiazanych z okresem świateczno – sylwestrowym, większość sprzedała się na pniu.

Oferty zimowe pojawiły się w sprzedaży w tym roku już w ostatnim tygodniu lata, potwierdza w rozmowie z e-biznes.pl, Tomasz Domżalski, dyrektor marketingu w portalu turystycznym easygo.pl –  Sytuacja przypomina analogiczną z początkiem sezonu letniego. Wówczas pierwsze letnie oferty mieliśmy w sprzedaży jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Widać silne działania po stronie touroperatorów, które mogą być sygnałem walki o ten co raz bardziej atrakcyjny kawałek turystycznego rynku.

Cały wolumen oferty zimowej to w tym roku ponad 200 tysięcy zróżnicowanych propozycji, z tego aż 10 tysięcy to wyjazdy obejmujące swoim zakresem czas świąteczny i sylwestrowy. Zróżnicowanie ofert jak zwykle było szerokie. Najtańsze, to sześciodniowe pobyty w słowackich obiektach klasy turystycznej, bez zorganizowanego wyżywienia i tzw. dojazdem własnym. Tu ceny zaczynały się już od 360 złotych za jedną osobę. Alternatywnie najdroższe, a co za tym idzie najbardziej ekskluzywne, to wyjazdy na np. wyspy Bora-Bora na Polinezji Francuskiej. Za tygodniowe egzotyczne szaleństwo zapłacimy 15 979 złotych od jednej osoby. Przedział cenowy jest więc ogromny.

Święta w Pradze czy Sylwester na Kubie? 1

Tradycyjnie dużą popularnością cieszą się propozycje wyjazdów do stolic naszych bliższych i ciut dalszych sąsiadów. Autokarowe wycieczki na siedem dni do Wilna, Lwowa, Pragi, Budapesztu czy Wiednia to wydatek w granicach 1000 zł za jedną osobę. Tu w ramach ceny zazwyczaj mamy też bal sylwestrowy w jednym z zajmowanych przez nas hoteli. Nieco tylko droższe (1100-1500 złotych) są podobne wyjazdy do Amsterdamu, Paryża, Rzymu czy Wenecji. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając taką formę wyjazdu sporą jego część spędzimy w autokarze.

Polacy wciąż kochają ciepłe kierunki śródziemnomorskie. Dlatego pewnie nie dziwi fakt, że oferty do nie tak odległej Tunezji, na wyspę Djerbę czy do Egiptu rozeszły się w oka mgnieniu. – Praktycznie już w listopadzie wysprzedaliśmy całkowicie te kierunki – potwierdza Iwona Sokołowska, odpowiedzialna za sprzedaż w centrum rezerwacji easygo.pl – To dla naszych rodaków od kilku sezonów wciąż modne i atrakcyjne destynacje. Bezpieczeństwo, świetna logistyka i organizacja, a przede wszystkim fantastyczna pogoda. Trudno się zatem dziwić, że przy tak atrakcyjnych cenach w chwili obecnej zostały nam w sprzedaży dosłownie pojedyncze miejsca. Samolotowe wyjazdy świąteczno – sylwestrowe w tych kierunkach zaczynały się już od 1300 złotych za osobę.

Nieco droższą, ale z pewnością bardziej kolorową i rozśpiewaną propozycję mają dla nas tzw. kierunki egzotyczne. Tu propozycji i miejsc jest jeszcze wciąż sporo. Sylwester w Sri Lance to wydatek ponad 4, 5 tyś złotych, na Kostaryce ponad 5 tyś złotych, na Jamajce czy w Emiratach Arabskich za około 6 tyś złotych. Za 9 dni na bajecznym Barbadosie zapłacimy już blisko 8 tyś złotych, a odmiennym, ale bardzo atrakcyjnym Nepalu prawie 9 tyś złotych.

Sylwestrowym hitem, może natomiast okazać się roztańczona i rozśpiewana karaibską nutą Kuba. 10-dniowy pobyt na wyspie rumu, cygar, słońca i muzyki to koszt w granicach 4,5 tyś złotych za osobę. A jeśli jesteśmy już geograficznie tak daleko, to koniecznie warto wspomnieć o coraz częściej odwiedzanej przez Polaków sąsiedniej Brazylii. Królestwo canarinios, piłkarzy nożnych, siatkarzy (sic!) , szkół samby i salsy, a także Copa Cabany, jednej z najbardziej znanych plaż świata to wydatek zaczynający się już od 4 tyś złotych.

Kierunkiem numer jeden na czas Świąt i Sylwestra są jednak białe góry. Polacy coraz częściej korzystają z aktywnej formy wypoczynku. A ofert wyjazdów na narty i snowboard jest mnóstwo. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie pod względem komfortu pobytu, finansowym i kulturowym. Najtańsze są wspomniane już wyżej obiekty klasy turystycznej w Słowacji. Tu, w sprzedaży miejsc jest jeszcze sporo. Drożej zapłacimy za sylwestra na stokach w Austrii (7-dni – 1360 złotych), Włoszech (7-dni – 1630 złotych), Francji (7-dni – 2600 złotych) czy Szwajcarii (7-dni – ok. 3000zł). Cena uzależniona jest oczywiście od komfortu naszego pobytu, dojazdu i formy wybranego wyżywienia.

Przedstawiciele biur podróży i agentów turystycznych zgodnie twierdzą, że wyraźnie zmienia się obraz wypoczynkowy naszych rodaków. Pojedyncze, długie, bo 14-dniowe wyjazdy zastąpiliśmy pojedynczymi – krótszymi.

Święta w Pradze czy Sylwester na Kubie? 2

Polecamy zatem uważne przeglądanie ofert, precyzyjne formułowanie oczekiwań w wyszukiwarkach ofertowych portali, lub dopytywanie o szczegóły konsultantów pracujących w internet & call center.

Hanna LaskowskaŚwięta w Pradze czy Sylwester na Kubie?

Podziel się!

O autorze

hania