Świetny biznes dla doradców finansowych

W Wielkiej Brytanii już ponad 60% funduszy inwestycyjnych jest kupowana przez Internet. W Polsce ten wskaźnik jest znacznie mniejszy, ale dynamicznie rośnie. I będzie rósł, bo to najwygodniejszy i najbardziej efektywny sposób obsługi klientów.

W Wielkiej Brytanii już ponad 60% funduszy inwestycyjnych jest kupowana przez Internet. W Polsce ten wskaźnik jest znacznie mniejszy, ale dynamicznie rośnie. I będzie rósł, bo to najwygodniejszy i najbardziej efektywny sposób obsługi klientów.

Świetny biznes dla doradców finansowych 1Przykładem firmy, która jako jedna z pierwszych dostrzegła możliwości Internetu na rynku funduszy inwestycyjnych jest F-Trust SA. Spółka rozpoczęła działalność w końcu 2011 roku i dzisiaj jest jednym z największych na naszym rynku dystrybutorów funduszy inwestycyjnych. W jej ofercie znajduje się ponad tysiąc produktów oszczędnościowych, w tym fundusze akcyjne, dłużne, rynku pieniężnego, IKE i IKZE, a także produkty systematycznego oszczędzania. F-Trust SA, działający oczywiście na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego, współpracuje zarówno z polskimi TFI – jest wśród nich m.in. Union Investment, Skarbiec TFI, Caspar TFI, NN Investment Partners, Ipopema TFI, Quercus oraz Noble Fund – jak i z zagranicznymi firmami zarządzającymi. Także z największymi gigantami globalnego rynku, wśród których jest BlackRock, Franklin Templeton Investments, Fidelity International oraz Schroders.

Ale siłą F-Trust SA jest nie tylko bogata oferta produktowa, ale przede wszystkim model współpracy z partnerami, czyli niezależnymi firmami sprzedającymi produkty oszczędnościowe. Model, który opiera się na Platformie Funduszy.

Idealne narzędzie dla niezależnych doradców

„Stworzyliśmy Platformę dla klientów indywidualnych, bo jesteśmy przekonani, analizując trendy zachowań społecznych, że w najbliższych latach sprzedaż funduszy inwestycyjnych w internecie będzie dynamicznie rosła. I tak się dzieje. Ale Platforma jest także znakomitym narzędziem współpracy z niezależnymi doradcami – przyznaje Krzysztof Jeske. – Dzięki Platformie obsługa klientów jest nie tylko prostsza, ale również dużo szybsza niż przy użyciu standardowych rozwiązań. Dzięki temu narzędziu do absolutnego minimum ograniczyliśmy całą, tak pracochłonną, dokumentację, bo nikt już nie chce i nie ma czasu spędzać wielu godzin nad kilogramami papierów. Dzięki temu osoby korzystające z Platformy Funduszy mogą całkowicie poświęcić się rozwojowi swojego biznesu”.

F-Trust SA stworzył też specjalny model współpracy z niezależnymi doradcami oferującymi fundusze inwestycyjne. Doradcami w całym kraju, od Lublina po Szczecin, opiekuje dedykowany menadżer – Anna Svarcowa, dyrektor ds. rozwoju rynku F-Trust SA, która ma duże doświadczenie na rynku kapitałowym, także poza Polską. Dyrektor Anna Svarcowa, stale jeździ po kraju, organizuje szkolenia dla nowych oraz dotychczasowych partnerów, tłumaczy i wprowadza niezależnych sprzedawców w świat inwestycji F-Trust. Dodatkowo, niezależni doradcy współpracujący z F-Trust SA są wyposażani w specjalne materiały szkoleniowe.

Trzeba koniecznie dodać, że na Platformie Funduszy oraz na stronie internetowej spółki regularnie ukazują się komentarze, wywiady z zarządzającymi oraz ekspertyzy najlepszych specjalistów nieustannie analizujących sytuację na rynku. Jest to więc bardzo przydatne narzędzie zarówno dla klientów, jak i dla samych doradców.

Rzetelność i transparentność

Krzysztof Jeske, prezes poznańskiej spółki, pracuje na rynku finansowym od początku lat dziewięćdziesiątych. Piotr Kordyla, wiceprezes Zarządu, od blisko 20 lat pracuje z klientami, którzy są zainteresowani funduszami inwestycyjnymi. „Suma naszych doświadczeń pozwala bez fałszywej skromności stwierdzić, że znamy ten rynek bardzo dobrze. Mamy świadomość, że duże firmy często nadużywają swojej dominującej pozycji na rynku, zmieniają umowy i wymuszają niższe stawki. My postępujemy inaczej – przekonuje Krzysztof Jeske. – Naszą dewizą jest rzetelność i długa, perspektywiczna współpraca ze wszystkimi podmiotami tworzącymi rynek, a więc z klientami, towarzystwami funduszy inwestycyjnych oraz osobami dystrybuującymi produkty inwestycyjne”.

Niezależni doradcy produktów finansowych współpracujący z F-Trust SA regularnie otrzymują specjalne, przejrzyste i w pełni czytelne pliki prowizyjne, za pomocą których mogą kontrolować poznańską spółkę. „Mamy jasny, absolutnie transparentny i sprawnie działający system rozliczeń. Mam pełną świadomość, że dla naszych partnerów terminowość, rzetelność i transparentność są niezwykle istotne, dlatego tej sfery naszej działalności pilnuję z prawdziwie wielkopolską skrupulatnością – tłumaczy Krzysztof Jeske. – I tak będzie również w przyszłości, bo mamy pełną świadomość, że sukces F-Trust SA na rynku zależy od rozwoju naszej sieci”.

Marcin Śliwiński

Platforma to wyjątkowe narzędzie sprzedażowe – jest długo oczekiwaną odpowiedzią na potrzeby rynku produktów inwestycyjnych. Przyjazny interfejs transakcyjny, wzbogacony o wartościowe treści i analizy ze świata finansów powoduje, że zarówno nasi doradcy, jak i sami klienci wysoko oceniają aplikację przygotowaną przez F-Trust.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top