Symultana.org – znajdź biznesowego partnera

Masz dobry pomysł na biznes, ale brakuje ci pieniędzy? A może masz trochę środków do zainwestowania? Symultana.org to serwis, który łączyć chce przedsiębiorców. Całkowicie za darmo. Zapraszamy do recenzji!Symultana.org – znajdź biznesowego partnera 1

Wszyscy wiemy, że dobry i innowacyjny pomysł to połowa sukcesu w biznesie. Druga połowa to kapitał. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z głową pełną pomysłów, ale bez kapitału na ich realizację, albo doświadczonym prywatnym inwestorem, który chce ulokować swój kapitał z zyskiem, to Symultana pomoże połączyć siły – czytamy na stronach serwisu, który chce dostarczać narzędzi umożliwiających profesjonalne kojarzenie przedsiębiorców z inwestorami.

Za projekt odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Primus Inter Pares, znane z organizowanego przez wiele lat konkursu na najlepszego studenta. Symultana powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Symultana.org – znajdź biznesowego partnera 2

Obecnie serwis ma ponad 400 zarejestrowanych użytkowników, a aktywnych jest blisko 170 ofert.

Platforma działa dwukierunkowo. Umożliwia przedsiębiorcom przedstawienie swojego pomysłu na biznes lub planów rozwoju już istniejącej działalności i poszukiwanie inwestora. Inwestorom pozwala zaś na wyszukiwanie pomysłów, w które chcieliby zainwestować określając przy tym swoje warunki finansowania danego przedsięwzięcia.

Głównym elementem Symultana jest wyszukiwarka ofert. Przeglądać można wszystkie oferty albo te pochodzące od przedsiębiorców lub inwestorów. Wyniki wyszukiwania sortować można według nazwy, daty dodania, wartości oraz ilości zgłoszeń. Dodawać można również filtry: rodzaj oferty (pożyczka na biznes, sprzedam biznes, inwestycja w spółkę kapitałową/osobową, oferta franchisingu, dzierżawa, oferta współpracy biznesowej), wartość oferty, branża, województwo, miasto.

Każda z ofert posiada swoją kartę. Zawiera ona informacje, które podać może ogłoszeniodawca: nazwę, typ, opis, słowa kluczowe, kategorię, zdjęcie, dane wystawiającego, kwotę oczekiwanej pożyczki, jej czas i procent, zabezpieczenie (np. hipoteka, gwarancja bankowa). Można dodać również załączniki. Serwis umożliwia porównywanie wybranych ofert.

Obok wyszukiwarki w Symultanie działa także dział Edukacja. Składa się obecnie z trzech podstawowych części. Pierwszą jest słownik pojęć związanych z inwestowaniem, ekonomią. Druga to szkolenia – dawać ma możliwość wyszukania interesującego szkolenia lub obejrzenia materiałów dostępnych online w postaci filmów wideo (część przygotowana została przez twórców serwisu). Trzecia część to artykuły: zbiór tekstów związanych z tematyką inwestowania.

Ostatnim działem Symultany jest Społeczność. Serwis umożliwia wyszukiwanie innych użytkowników czy lekturę blogów tworzonych przez użytkowników. Jest tu również zakładka „Testy”, gdzie, jak informują nas twórcy, pojawią się niedługo „profesjonalne testy psychologiczne do badania np. współczynnika przedsiębiorczości”. Społeczność to także „Terminarz”, który wkrótce umożliwić ma prowadzenie kalendarza online z możliwością zapraszania innych użytkowników do wpisów.

Symultana, jako projekt Stowarzyszenia, jest platformą non-profit. To właśnie całkowita bezpłatność ma być najważniejszym wyróżnikiem projektu. Dodatkowo, jak podkreślają twórcy, użytkownicy mogą liczyć na pomoc ekspercką w zakresie porad prawnych oraz w trakcie zawierania umów z inwestorem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na żadnym etapie nie są pobierane i nie będą opłaty za wystawienie oferty i pośrednictwo pomiędzy inwestorem i przedsiębiorcą. Usługi eksperckie również są bezpłatne. Jest to bezpośrednio powiązane z celami projektu, które wspiera UE – informują twórcy projektu.

Najbliższa przyszłość to prace nad rozbudową treści dostępnych w serwisie. Rozwijane są między innymi słownik wiedzy oraz system komunikacji wewnętrzne. Wkrótce pojawić ma się również wersja anglojęzyczna, co umożliwić ma nawiązywanie relacji między przedsiębiorcami i inwestorami na całym świecie.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry